Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Mičurová

Žurnál+

Dom Nezábudka - miesto zázrakov

Lucia M. » Blogy / 2020-06-08 07:00:01 /  2 komentáre / 17 lajkov / 56x zobrazený

 

Kto vlastne sme, čo robíme, ako a prečo vznikajú naše výrobky? Pokúsim sa Vám to stručne, ale výstižne popísať. :)

Dom Nezábudka je zariadenie sociálnych služieb, ktoré denne navštevuje 50 detí a mladých s ťažkým zdravotným znevýhodnením. Sme školou, škôlkou, klubom. Pre väčšinu detí sme jediný kolektív, ktorý môžu navštevovať. Vzdelávanie a výchova formou terapií so špecialistami a sociálne väzby v známom prostredí dokážu naše deti významne posúvať vpred. Deti absolvujú rôzne rehabilitácie a terapie, no u nás snáď najobľúbenejšia arteterapia rozvíja kreativitu, sebahodnotenie, teda oblasti, ktoré by sme pri iných formách terapie ťažko rozvíjali. Vaša pomoc nám umožňuje tieto terapie realizovať.  

Čas strávený v Nezábudke je pre našich členov nielen stimulujúci a radostný, ale aj užitočný. Všetci nezábudkári, malí, aj veľkí, vyrábajú v rámci pracovnej terapie rôzne výrobky, ktorými sa môžete aj Vy prostredníctvom Sashe potešiť, a umožniť nám tak okrem iného pokračovať aj v tejto tvorivej činnosti. V našom obchodíku nájdete náš už priam legendárny liečivý nahrievací bylinkový vankúš s vymeniteľnou, prateľnou obliečkou, voňavé bylinkové vankúšiky - levanduľové, mätové, medovkové, zmiešané (do šatníka, alebo len tak na prevoňanie miestnosti), mydielka rôznych tvarov, farieb, vôní... určite si viete predstaviť, aká radosť je ich vyrábať. :-) A nie je vylúčené, že sa pritrafí aj nejaká iná drobnosť. :)

Pravidelné skupinové a individuálne arte a ergo terapie v Dome Nezábudka sú základným pilierom napredovania našich malých i veľkých klientov. Je to vzdelávanie a výchova zároveň, prebieha pod vedením špeciálneho pedagóga a vychovávateľa. Pocit úspechu, ktorý sa dostavuje pri tvorbe, pri samotnom procese výroby a tiež následne z finálneho produktu predstavuje pre naše deti veľmi cenný zážitok.  

Nezábudkovský "Sashe obchodík" som si teraz tak trochu vzala pod krídla, ako relatívne nová personálna posila Nezábudky. Tak verím, že sa tu budeme stretávať, a že sa mi bude dariť sprostredkuvávať Vám dianie a tvorenie v Nezábudke tak, aby neutrpelo to čaro, ktoré je zaiste pretavené do každého jedného výrobku, ktorý prešiel tvorivými ručičkami Nezábudkara. :-) 

S láskou, 
Lucia

Komentáre

eko.brnka Vitajte, milí Nezábudkari a nech sa vám tu na Sashe darí :)

2020-06-01 20:25:031x

M.e.e Držim palce a prajem ešte veľa radostných chvíľok pri tvorení...robíte skvelú vec..idem pozrieť vašu ponuku ;-)

2020-06-08 08:35:101x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
domNezabudka
domNezabudka

Sme Nezábudka - združenie na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi a mladistvými.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »