500 tisíc ľudí mesačne chce na SAShE
kúpiť niečo originálne

Ponúkni im svoje výrobky

Vytvoriť obchod na SAShE

Prečo je SAShE výhodné?

SAShE sme postavili tak, aby čo najlepšie slúžilo na predaj vašich výrobkov.

Jednoduché
nastavenie

stačí vložiť výrobky
e-shop netreba programovať
odporúčania na zvýšenie predaja

Obrovská
návštevnosť

veľké publikum kupujúcich
30 tisíc objednávok mesačne
spätná väzba od zákazníkov

Premakaný
systém

technicky vyladený e-shop
neustále zlepšovaný
podpora zdarma

Poplatok

Vytvorenie obchodu je zdarma

Neobmedzený počet výrobkov

Žiadne mesačné poplatky

Žiadne poplatky za reklamu

12% poplatok z každej predanej veci

Provízie sú faktúrované súhrnne 10. deň v nasledujúcom mesiaci po predaji. Kompletné info >>

Čo môžem predávať?

Hotové
výrobky

rukodielna tvorba
výroba podľa vášho dizajnu
zákazková výroba

Materiál
na tvorbu

materiál a suroviny na tvorbu
pracovné pomôcky
kreatívne doplnky

+
Kreatívne
kurzy

Webstránka na vlastnej doméne

Možnosť vlastného eshopu na ľubovoľnej doméne s jednotnou administráciou

  • Produkty vkladáte len raz, zobrazujú sa aj na Sashe.sk aj na vašej webstránke
  • Centrálna evidencia skladu
  • Všetky zakázky na jednom mieste
Viac info o webstránkach ››

Ako začnem ?

  • Zvolíte si názov vašej značky a overíte, či je voľný
  • Nastavíte si spôsob platby, odosielania a poštovné
  • Pripravíte si kvalitné fotky
  • Vložíte vaše výrobky, zvolíte im správne názvy a kľúčové slová
  • a hneď predávate

Na predaj budete potrebovať slovenské bankové konto, alebo eurové bankové konto, ktoré si neúčtuje poplatky za príjem platieb zo Slovenska.

Ak chcete príprave venovať viac času, odporúčame vám prečítať si sekciu našej Nápovedy, ktorá sa venuje predaju, alebo si prečítajte 10 odporúčaní, ako začať >>

Často kladené otázky

Potrebujem na založenie obchodu živnosť?

Ošetrenie svojej obchodnej činnosti na SAShE je individuálnou zodpovednosťou každého autora. Na každého sa vzťahujú iné povinnosti vzhľadom k tomu, či ste zamestnanec, na materskej, dôchodca, alebo študent. Odporúčame obrátiť sa na Živnostenský úrad.

Aké výrobky môžem predávať na SAShE?

Preferujeme autorské rukodielne výrobky, pri ktorých sa autor podieľal na celom procese výroby. Môžete u nás ponúkať aj vami navrhnuté autorské dizajny zadané do výroby, ktoré spĺňajú podmienku, aby váš autorský zásah dominoval vo finálnom výrobku. Klasický maloobchod (ako som kúpil, tak predám) je možný len v sekcii Materiál.

Vyberá SAShE predajcov alebo môže predávať úplne každý?

Výrobky do ponuky na SAShE môže vložiť v podstate každý. Ponuka však prechádza prísnou kontrolou a výrobky, ktoré nezodpovedajú požiadavkám sú vymazané (second-hand predaj, výrobky, ktoré nevykazujú dostatočný autorský zásah alebo porušujú autorský zákon...).

Nestratia sa moje výrobky v ponuke ostatných autorov na SAShE?

Nie, pokiaľ sú dobré (dobrý nápad, technické prevedenie, kvalitné fotky). Na nových kvalitných autorov číha nielen redakcia SAShE, ale aj komunita, ktorá nám pomáha vyberať tých najlepších (aj z radov nováčikov) na hlavnú stránku SAShE a na náš Facebook. Dobrá značka má šancu objaviť sa na hlavnej stránke už zopár dní po príchode na SAShE.

Chcel by som ponúknuť svoju tvorbu, ale neviem ako výrobky správne odprezentovať?

S týmto vám vieme poradiť. Odporúčame vám prečítať si články na SAShE zamerané práve na túto problematiku alebo sa neváhajte obrátiť priamo na redakciu, zaslať fotky svojej tvorby a poradiť sa s nami, ako ju čo najdôstojnejšie odprezentovať.

Nebývam na Slovensku, môžem predávať cez SAShE?

SAShE je zatiaľ len v slovenskom jazyku a 99% kupujúcich sú Slováci, podmienkou je teda komunikácia a vkladanie výrobkov v slovenčine a slovenský bankový účet, resp. pre českých predajcov eurový účet bez poplatkov pri platbe zo Slovenska (napr. Fio Banka)

Čo potrebujem na predaj potravín alebo kozmetiky?

Potraviny a drogéria spadajú na SAShE pod osobitnú reguláciu. Výrobcovia týchto produktov musia pri registrácii doložiť Živnostenský list a Oznámenie o registrácii prevádzkarne.

Ako ukončím predaj na SAShE?

Pokiaľ sa vo vašom obchode na SAShE počas prvého roka nepredajú žiadne výrobky ,alebo pokiaľ sa neprihlásite do svojho obchodu na SAShE alebo neobnovíte ponuku, bude váša obchod automaticky deaktivovaný. Vždy ho môžete opätovne oživiť. Pokiaľ si prajete ukončenie ponuky aktívneho obchodu, stačí, ak osobne deaktivujete všetky výrobky z ponuky a obchod sa prestane zobrazovať.

Úspech vďaka SAShE

Prečítajte si príbehy naších predajcov o tom, ako SAShE ovplyvnilo ich životy

SAShE je vlak, na ktorý už stačí len nasadnúť. Má zvučné meno, férové podmienky a neustále napreduje a rastie. A keď človek prinesie svojim zákazníkom originalitu, kvalitu a pridá k tomu aj ľudský prístup, tak si ho tu na SAShE ľudia nájdu. Jediná starosť predajcu je tvoriť a o všetko ostatné sa SAShE postará.

Jana Olajcová Kleinová, www.sashe.sk/BabyTree

SAShE navštevuje veľmi veľa ľudí, ktorí chcú kúpiť výrobky vyrábané srdcom. Je to super platforma pre všetkých, ktorí chcú osloviť veľké publikum a nemajú financie na vlastnú kvalitnú webstránku. SAShE vám okrem toho robí aj marketing a každým rokom sa zlepšuje.

Barbora Petríková, www.sashe.sk/Mylo

Môj online obchod na SAShE je na prvých priečkach vyhľadávania na Googli. SAShE má dobrú SEO optimalizáciu a vysokú návštevnosť a to mi pomáha zviditeľniť moju značku a získať zákazníkov, ktorí na Googli hľadajú veci, ktoré vyrábam.

Michaela Slaninková, www.sashe.sk/Mikayla

Naša značka sa vďaka SAShE dostala do povedomia mnohých nových zákazníkov. Ľudia sa neboja na SAShE nakupovať, vedia že SAShE si svojich predajcov overuje. Vďaka SAShE sme mali dosť zákaziek a dokázali sme našu značku expandovať.

Lucia Klebercová, www.sashe.sk/DULCIAnatural

Ľudia, ktorí sa zaujímajú o dizajn a ručnú výrobu SAShE poznajú a navštevujú. Funguje tu skvelá komunita predajcov a kupujúcich, ktorí vás vedia povzbudiť a dať vám spätnú väzbu. Mala som zákazníkov aj predtým, ako som sa zaregistrovala, ale predaj na SAShE sa tak rozbehol, že si stále neviem nájsť čas dozásobiť mojich pôvodných odberateľov. Rok od roku to majú so mnou ťažšie a pred Vianocami je to vďaka SAShE úplne nemožné :-)

ZUDOS, www.sashe.sk/ZUDOS

Vďaka SAShE ma našli moje zákazníčky z celého Slovenska. Nemusím sa starať o marketing a môžem sa sústrediť na výrobu. Stala som sa živiteľkou rodiny a mám firmu, v ktorej zamestnávam ľudí.

Katka Kúsek, www.sashe.sk/konvalinka

SAShE nás odbremenilo od starostí o odbyt, čo stresuje každého začínajúceho výrobcu. Zo začiatku sme chodili predávať na jarmoky, ale po čase nás počet objednávok zo SAShE zamestnal natoľko, že už nemusím, ak nechcem. Nemusím ani dávať veci do obchodov s maržou 40 percent a stále viem osloviť dosť veľa zákazníkov.

Petra Jarošová, www.sashe.sk/Tanflow

SAShE sa stalo mojím odrazovým mostíkom. Ručná výroba je mojím povolaním, živobytím a láskou. Moja tvorba sa dostala do povedomia práve vďaka tejto stránke. SAShE je vstupenkou do kreatívneho sveta.

Michalea Ďurišová, www.sashe.sk/magaela

SAShE je niečo ako virtuálny obchodný dom - všetky výrobky sú pod jednou strechou. Moj obchod môže zaujať aj niekoho, kto si pôvodne prišiel pozrieť iný tovar. Zákazníkovi zároveň stačí jedno intuitívne prostredie pre komunikáciu a predaj s množstvom predajcov, nemusí mať x profilov na rôznych stránkach. Na Sashe predávam 4 rokom a keď si pozriem prehľad obratu, tak vidím, že každý rok obrat rastie. Inú štatistiku si nevediem, popravde ani nestíham pri tom množstve práce. Mne SAShe ovplyvnilo život absolútne - z krátkodobého hobby vzniklo živobytie nielen pre mňa, ale aj iných ľudí s ktorými postupne budujeme tím.

Ivana Zuzinová, www.sashe.sk/Ponio

Môj úspech na SAShE úplne zmenil môj život. To, čo bolo iba mojím koníčkom sa stalo mojím zamestnaním. Dáva mi to ohromnú slobodu, čo ako mama dvoch detí veľmi oceňujem. Navyše, môj online obchod je neustále inovovaný a ja som sa nemusela učiť programovať. Zázkazníčky, ktoré ku mne prídu na SAShE by na moju stránku prišli po oveľa väčšej námahe.

Kvetka Žitná, www.sashe.sk/uKvetinky

SAShE spája zákazníčky s podobným vkusom a robí to nadiaľku a z pohodlia domova. Moje výrobky sú špecifické, nie je to "masovka", ktorú by si kúpila každá žena. SAShE mi pomohlo nájsť zákazníčky z celého Slovenska.

Katarína Mravcová, www.sashe.sk/ketlin

Oproti internetovej stránke, do ktorej je na začiatku (ale aj počas prevádzky) potrebné investovať stovky, niekedy aj tisícky eur, ponúka SAShE úžasný priestor, kde môžeš mať krásnu, funkčnú a hlavne navštevovanú stránku. Ak ho porovnám s ostatnými portálmi na predaj handmade produktov, určite je pre mňa najprehľadnejší. A stále sa zlepšuje!

Barbora Petríková, www.sashe.sk/DeDe-Jadupka

Vďaka SAShE sme našli veľa nových stálych zákazníkov a rozšírili sme si obzory mimo Českú Republiku. Aj po šiestich rokoch nás stále objavujú noví zákazníci. Slováci sú veľmi vnímaví a dokážu ručnú prácu oceniť a ohodnotiť.

Angelika Hronová, www.sashe.sk/sanvitalky

SAShE je veľmi vychytené kreatívne miesto, kde svoje handmade výrobky ponúka množstvo talentovaných ľudí a ktoré denne vyhľadávajú tisícky ľudí túžiacich po inakosti a práve pre týchto ľudí my tvoríme.

Ľubka Feldmanová, www.sashe.sk/KUKAJTU

Napriek tomu, že predávam aj cez kamenné predajne, je pre mňa SAShE stále najlepší kanál. Vie, ako sa prihovoriť slovenským zákazníkov. Je krásne a príťažlivé a robí veľa práce za mňa. Nikdy som nemusela uvažovať nad marketingom, alebo programovaním a nalievať do toho kvantá peňazí. SAShE to robí za mňa a robí to veľmi dobre. Ďalší plus je, že má dobré meno na slovenskom trhu a priťahuje veľa ľudí. Je to ako mať malý obchod na dobrej adrese, ktorý je neustále plný zákazníkov už len preto, že je to dobrá lokalita. A do toho sa proste oplatí ísť. Vďaka SAShE môžem pracovať po nociach :) Som nočný tvor, takže mi to vyhovuje. Môžem chodiť cvičiť doobeda, môžem si spraviť piatkový výlet v stredu a pracovať cez víkendy, keď mám pracovný rausch. Môžem cestovať a nemusím si pýtať dovolenku. SAShE mi dalo slobodu a viac asi nemôžem vo svojom pracovnom živote ani chcieť.

Katarína Paštiaková, www.sashe.sk/Cat.in.the.closet

Vytvoriť obchod na SAShE