Domov » Žurnál+ » Autor: Rehabilitačné stredisko

Žurnál+

Práca nás baví :)

Rehabilitačné s. » Blogy / 2020-06-02 16:50:00 /  1 komentár / 8 lajkov

Momentálna situácia na Slovensku ako aj vo svete nie je najľahšia. Prispôsobili sme sa prísnym opatreniam a stiahli sa do izolácie na neurčitý čas v našich domovoch. Aj priestory nášho zariadenia zostali zo dňa na deň prázdne. Ako päť členný tím pracovníčok a dvanásť členný tím klientov sme sa snažili takúto neštandardnú situáciu uchopiť najlepšie, ako vieme. Pracujeme každý z domu a s klientmi sme v kontakte virtuálneho sveta. Zaviedli sme online pracovné porady. Tématické videohovory s klientmi. Vytvorením čo najlepších domácich prostriedkov sa snažíme motivovať klientov k aktivite a sprostredkovať im v izolácii kontakt so svetom. Sme rady, že sme výzvu diania uchopili a poskytujeme našim klientom touto formou sociálnu starostlivosť a podporu, ktorú potrebujú. Každý si je vedomý, že online svet osobný kontakt nenahradí. No väčšina našich klientov chápe vážnosť situácie a berie ju s rešpektom.

Aj keď sa rysuje uvoľňovanie opatrení pre zariadenia nášho typu, teda zariadenia poskytujúce sociálnu starostlivosť, nateraz sme ešte zatvorení a fungujeme zo svojich domovov.

Máme tu šikovné dievčatá, ktoré rady háčkujú alebo vyšívajú. Aj počas krízového režimu pomaličky krok po kroku vznikajú claudianske tvorivosti. Perfektne spolupracujeme aj na diaľku a v galérii pod textom je zopár návrhov, na ktorých už usilovne pracujú.

Ďalej je tu mladý muž, ktorý sa rozhodol počas pandémie vyrábať srdiečka pre ľudí v prvej línii. Časť už potešila svojich majiteľov, časť je na ceste k ďalším. 

 

 

Máme aj vášnivých kuchárov, ktorí v rámci vytvorenia podpornej skupiny varenia pracujú na samostatnosti. A tak si spríjemňujú dni dobrým jedlom a preposielajú nám fotky svojich výtvorov na tanieri. Jednoduché samostatne alebo s malou asistenciou pripravené pomazánky, šaláty, desiatové variácie. Hrdí na schopnosť "pripraviť si sám".  Tí, ktorí sa túžia naučiť po anglicky, spolu s dobrovoľníkom lektorom Krištofom naďalej pracujú na úlohách a zadaniach, aby mali možnosť opakovať si doteraz naučené. 

Čas sa nezastavil, čas plynie. A ako claudianci sme sa takto prispôsobili danosti momentálnej situácie. Našli sme si svoj režim, v ktorom fungujeme. 

 

za Claudianum

Tina

Komentáre

Yasminka7 Tie srdiečka sú rozkošné... veľmi milé... :)

2020-05-22 18:01:42

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
CLAUDIANUM
CLAUDIANUM
3 predané ks, 2 hodnotenia

Sme denné rehabko poskytujeme sociálne služby ľudom s mentálnym postihnutím . Súčasťou aktivít je aj pracovná rehabilitácia , počas ktorej aktivizujeme klientov. Cibria jemnú motoriku,vytrvalosť, koncentráciu. Výsledkom sú claudianske tvorivosti.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »