Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Žifčáková

Žurnál+

Začíname workshopy ručného tkania na 150 ročných tkáčskych krosnách

Jana Ž. » Tvorba / 2023-01-25 07:00:01 /  Pridaj komentár / 29 lajkov / 196x zobrazený

Život človeka je písaný v líniach, v črtách jeho tváre, vo vráskach na čele, neopakovateľné sú čiary na prstoch, línia vlasov, obočia, rias. Vnútorné línie žíl a ciev ale aj spojov, zmyslov a mozgu. Čiara je inšpirácia pre výtvarníkov, ale aj pre textilnú tvorbu. Čiara  je najzákladnejším vyjadrovacím prostriedkom. Takéto vyjadrovanie je vhodné pre každého človeka. 

Hlavným meradlom kultúry človeka je jeho vyjadrovanie. Slová majú obrovskú váhu, ale nie každý ich vie správne použiť a vyjadriť nimi to, čo cíti. Oveľa ľahšie sa vyjadrujú pocity kresbou, maľbou, tvorbou z hliny, dreva, skla, textilu. 

Dnešná doba je plná uponáhlanosti a stresu. Hľadáme možnosti vyjadriť sa.  Je tu široká škála tvorivých činností, ktorými môžeme komunikovať - vyšívanie, batika, štrikovanie, sieťovanie a TKANIE. Tkanie nám ponuka možnosť objaviť v sebe nepoznané schopnosti a zručnosti.

V rodine máme vzácny tradičný drevený tkáčsky stroj, na ktorom tkali 4 generácie žien predo mnou. Tento stroj si zaslúžili život ďalej...

 
 
 
Dnes sa všade hovorí o životnom prostredí a recyklácii materiálov ako o novej myšlienke. Vôbec to nie je nové. Recyklácia u našich predkov existovala vždy. Diktoval im to, zdravý sedliacky rozum. Aj tkané koberce vznikli na základe recyklácie. Tuto myšlienku chceme podporovať nielen v našich ručne tkaných kobercoch z džínsov , ale aj prostredníctvom WORKSHOPOV RUČNÉHO TKANIA  u nás, NA 150 ROČNÝCH TKÁČSKYCH KROSNÁCH. Naučíme vás ZHODNOTIŤ a ZRECYKLOVAŤ váš nepotrebný textil ručným tkaním do nových úžitkových bytových doplnkov. Spojíme tradíciu so zážitkom a udržateľnosťou.

Dokážeme zapojiť malé deti od 2 rokov až po seniorov. 

K workshopom ponúkame DARČEKOVÉ POUKÁŽKY. Vybrat di môžete z troch modulov, v hodnote, 65,-€ / 3 hodiny, 95,-€ /7 hodín, 115,-€ / 8 hodín, vždy iba víkendy - soboty a nedele. Počet osôb 1 (3 hodiny), 1-2 osoby (6 hodín ), 1-3 osoby (8 hodín). Aktuálne voľné termíny v danom mesiaci, časy, podrobné inštrukcie uvedieme po oslovení do emailovej správy. Darčekové poukazy pre Workshopy nájdete v eshope zivadesign na Sashe.

TEŠÍME SA NA NOVÉ ZÁŽITKY S VAMI V  ATELIÉRI ZIVA DESIGN STUDIO, v Malokarpatskej dedinke LOŠONEC, na Západnom Slovensku, neďaleko Smolenického zámku,  16 km od Trnavy, 66 km od Bratislavy, 52 km od Nitry. V okolí sa nachádzajú obyčajné polia, lúky, hory aj čistý potok, kone, cyklistické chodníky, 3 krásne vodné nádrže.
Smelo vyrazte aj s rodinou. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
zivadesign
zivadesign
61 predaných ks, 37 hodnotení

Slovenská a udržateľná značka I Ručne tkané koberce, prestierania a vankúše atraktívne pre súčasnosť. Zhodnocujeme denim, bavlnu, kožu, vlnenú plsť, konope. Organizujeme zážitkové workshopy. Inšpirované 150 ročnou rodinnou tradíciou. V I T A J T E

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte