Žurnál+

Vynosené oblečenie meníme na čarovné tkané koberčeky

P
zivadesign85 predaných ks, 57 hodnotení

Jana Ž. » Akcie / 2023-03-01 17:00:01 /  9 komentárov / 39 lajkov / 836x zobrazený

Tento žurnál nie je aktívny, vidia ho len návštevníci, ktorí majú na neho link!

Podstatnou myšlienkou workshopov v ZIVA DESIGN ateliéri je SPOJENIE TRADÍCIE S RECYKLÁCIOU TEXTILU. Ľudia si recyklujú ručným tkaním už nepotrebné džínsy a oblečenie do čarovných koberčekov.  

Zopár slov, ktoré mi utkveli v pamäti od ľudí, ktorí si ručné tkanie vyskúšali už naživo, cez víkendy, vo februári, 2023. 

"minulú sobotu som sa v tvojom svete veľmi dobre cítila. Chcela by som ti poďakovať za otvorenú, úprimnú komunikáciu a trpezlivé vedenie. Tkáš srdiečkom a to je u teba cítiť. Ten kúsoček lásky  k remeslu, ktorý sa na mňa preniesol ma hreje a teší. Vďaka. Mám peknú novú skúsenosť a v tom smere kopec prichádzajúcich inšpirácií a všakovakých nápadov, však vieš."

„Stretli sme sa na Sashe markete na jeseň. V novom dome už bývame, tak sme si s manželom prišli spoločne utkať džínsový koberček do kuchyne.“

 „Ďakujeme za príjemne strávený čas, ústretovosť, máme veľkú radosť z hotového produktu. Páčil sa všetkým členom rodiny.“

„Splnil sa mi sen z detstva. Neskutočne sa teším. Ja to vidím tak, že ešte raz prídem.“

„Úžasné! Úžasné! Úžasné! Môžem prísť ešte raz?“

Na každom workshope si dáme záležať. Dcéra upečie vždy čerstvý a chutný domáci zákusok –  tartaletku, makovú štrúdľu, čokoládové brownie. Na čom si pochutnáme ďalší víkend – necháme sa prekvapiť, už tento víkend.

 

 

Možno neviete, že:

- ručným tkaním si deti predškolského veku zdokonaľujú jemnú motoriku prstov na rukách, napríklad  dvojice MAMA + DCÉRA, OTEC + DCÉRA, BABIČKA + VNUČKA

 

 

- čím farebnejšie nepotrebné oblečenie doma máte, tým originálnejší koberček vznikne

* na fotografii je koberec, ktorý vznikol z rôznych modrých odtieňov modrých džínsov. Pre kontrast sme použili zvyšky prírodnej juty, ktorá sa do džínsových kobercov perfektne hodí.

 

 

 

a vznikol takýto čarovný džínsový koberec...

 

 

- pri tkaní potrebujete dostatok prirodzeného svetla, aby sa telo a oči necítili unavene, preto na vás čakajú upokojujúce výhľady do okolitej krajiny a tkanie pod veľkou sklenenou tabuľou, za ktorou je 150 ročný orech. Hovoríme mu "Strážca".

 

 

 

 

 

 

 

Ak máte chuť a čas zúčastniť sa našich workshopov aj vy, vykúzliť si vlastný originálny koberček pre seba či svojich blízkych, uctiť si prírodu (ktorá si sama už nevie rady s odpadom), ak doma prekladáte nepotrebné oblečenie z roka na rok v skrini a aj tak ho už nenosíte, napíšte nám správu a dohodnite si u nás termín workshopu. Wokshopy sa konajú každý víkend, v sobotu a v nedeľu. 

Zároveň, stále ponúkame možnosť, že nám môžete odovzdať/poslať vaše džínsy, z ktorých vám utkáme džínsové koberčeky  o 6%  nižšiu cenu, ako máme v eshope. 

SPOJME TRADIČNÉ S UŽITOČNÝM 

Komentáre

mespilu milé :) tkaný recy koberček sa presťahoval s našou mamou po svadbe do bytu, potom na chalupu a teraz so mnou do bytu. má už pekných pár desaťročí, musím sa spýtať, ktorého československého socialistického prezidenta ešte pamätá - a stále je krásny :)

2023-02-21 07:25:45

zivadesign Veru tak! Ďakujeme za milú reakciu.

2023-02-21 08:21:49

JanaNoskovicova5 Dnes 26.2.23 som sa zúčastnila s mojou neterou kurzu v príjemnom ateliéri v Lošonci. Neľutujem ani diaľku, ktorú sme museli precestovať. ODPORÚČAM každému, kto sa chce niečo nové naučiť od pani Janky :-)

2023-02-26 19:43:47

zivadesign Ďakujem za spoznanie, Janka a Sonička, bolo mi cťou ♥️

2023-02-26 20:01:15

mespilu nedá mi ešte nenapísať - náš tkaný koberec, ktorý sa už toľkokrát sťahoval má 50 rokov a tkala ho ešte nebohá babička. mám radosť, že tkanie stále žije, nech sa vám darí!

2023-03-04 08:21:55

zivadesign Ďakujem krásne. Žije a ožíva :-)

2023-03-04 09:52:30

Anu-Lienka Nádherné koberce. Aj ja mám svoj vlastný a krásny, dostala som ho pred 29 rokmi ako svadobný dar, “odišiel so mnou do USA a pred troma rokmi prišiel “domov”, do Trenčína. V USA bol zrolovaný 26 rokov v skrini, tam sa doma nevýzúva (iba ja sa vyzúvam) a zdalo sa mi škoda ho zničiť. Tu ho mám v predsieni a zakaždým, keď sa nás pozriem, vytešujem sa. Všetko dobré želám, nech sa Vám darí!

2023-05-17 07:12:48

zivadesign Hmm, svadobný dar, veru uvažujeme o aj my o špeciálnej kolekcii Svadobné dary , ručne tkané… ďakujem pekne

2023-05-17 08:13:48

Jitka Janka, vďaka za nádherný zážitok kurzu tkania koberčeka, je úžasný, ako aj celý kurz a jeho atmosféra. Len tak ďalej!

2023-07-23 12:51:14
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »