Domov » Žurnál+ » Autor: Barbora Ferenčíková

Žurnál+

Čaro ručného pletenia

Barbora F. » Tvorba / 2023-09-17 17:00:01 /  2 komentáre / 10 lajkov

Macramé

Inak aj „drhanie“ je jedinečnou technikou viazania nití a šnúrok. Aplikujú sa tu rôzne vzory pomocou uzlov. Konečný výrobok sa uviaže ručne bez pomoci akýchkoľvek nástrojov a má estetické ale často aj praktické využitie.

Nie je to novodobý výmysel! Prvé výrobky sa datujú už od obdobia 500 rokov p.n.l. a v približne 13. storočí sa macramé dostáva aj do Európy. A tak vznikali náhrdelníky, hojdacie siete a iné dekorácie. V súčasnosti ide o populárnu techniku ale aj umenie, ktoré tvorcovia pretvárajú k dokonalosti. Technicky zapracovávajú rôzne materiály s poriadnou dávkou kreativity.

Nekonečné možnosti! Nekonečné možnosti v zapletaní do rôznych geometrických vzorov. Kreativite sa medze nekladú. Pri konečnom produkte je dôležité miesto, ktoré Váš vysnený kúsok dostane. Je dôležité umiestnenie ale aj vhodné rozmery. Nezabudnite na to, že macramé výrobok môže mať aj iné použitie ako dekoratívne. Čo takto úložný košík, visiaci držiak na kvetináč, kľúčenka alebo polička. Možné je ČOKOĽVEK.

Pri macramé technike je najdôležitejší cit, presnosť a jemnosť v rukách. Tak vykúzlite dokonalé uzlíky, ktoré spolu krásne ladia. Oficiálne existuje viac ako 3900 spôsobov viazania. Niektoré majú svoje vlastné pomenovanie, iné sú označené len číslom.

Závesná dekorácia na stenu je must have každej obývačky či spálne. Za ich popularitou stojí najmä dánske hygge a škandinávsky spôsob zariaďovania. Je možné vytvoriť viac strapatú dekoráciu alebo aj niečo jemnejšie, modernejšie.

Krásnym doplnkom je aj závesný držiak na kvety, ktorý poteší každého milovníka rastliniek. Najmä keď ich máte už viac ako umožňujú Vaše priestorové možnosti. Kvetinky sa isto potešia :)

Štipka štýlu v jedinečnej kabelke. Kto z Vás si môže povedať že má svoju jedinečnú kabelku, pletenú ručne a s láskou? Každá kabelka je originál a vy môžete byť tiež! Zdolám pre Vás niekoľko stoviek uzlov a kabelka je na svete.

Možností je naozaj nekonečno. Však posúďte sami.

Komentáre

preTvor krásne kúsky! ♥

2023-09-18 12:36:17

zdoba Ďakujem krásne, veľmi si to vážim :))

2023-09-20 09:40:251x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Macramé koberček - 14467394_Macramé koberček by zdoba
 1 komentárov
 Páči sa 12 ľudom
35 €
 - Macrame kabelka Lizi - 14603140_Macrame kabelka Lizi by zdoba
 Páči sa 5 ľudom
37 €
 - Nástenné Macramé WOOD - 14814155_Nástenné Macramé WOOD by zdoba
 Páči sa 7 ľudom
99 €
 - Kabelka Julie - 15884514_Kabelka Julie by zdoba
 Páči sa 5 ľudom
47 €
 - Kabelka NELA - 15866100_Kabelka NELA by zdoba
 Páči sa 4 ľudom
54 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte