Domov » Žurnál+ » Autor: Henrieta Stachurová

Žurnál+

Zoznámenie

Henrieta S. » Tvorba / 2022-11-27 13:00:01 /  Pridaj komentár / 15 lajkov

Ahojte.

Sme lokálna, férová značka športového a pohodového oblečenia pochádzajúca z Prešova. Vyrábame/šijeme zatiaľ výlučne pre ženy - legíny, športové podprsenky, šortky, čelenky a najnovšie nám pribudli crop-topy a gumičky.

  • dizajny, s ktorými sme spustili eshop 
  • novinky, na ktorých sme pracovali od januára/februára 2022 

Aby sme zbytočne nezahlcovali a nevyrábali to, čo nevieme predať, rozhodli sme sa pre tzv. slow fashion – pomalú módu – teda vyrobíme len to, čo si objednáte, aby sme zabránili nadbytočnému skladovaniu a následnému vyhadzovaniu.

Už je to rok, čo oficiálne fungujeme a veľmi dlho sme zvažovali aj existenciu na sashe, až kým nás neoslovili :).

 

Ako sme vlastne vznikli?

Začalo to zhruba pred pred dvoma rokmi. Sme traja kolegovia (Henrieta, Alexandra a Maxim) pracujúci v malej rodinnej "reklamke", ktorá sa zameriava predovšetkým na športové oblečenie a potreby. 

Asi ako väčšinu, aj našu firmu zasiahla pandémia. Mali sme, ale aj viac času na kreativitu, ako pomôcť firme, čo sme chceli trocha využiť a tak sme obe začali premýšľať nad novým projektom. Mali sme asi tisíc myšlienok a samozrejme nevyšla ani jedna haha. Už dlhšie sme premýšľali nad legínami, no nejak na to nikdy nebol čas, vždy bola priorita niečo iné. Chceli sme niečo, čo bude športové, no zároveň to nebude príliš športové haha. A tak sme presvedčili našich dvoch šéfov (veľké ďakujeme za dôveru) a začali makať na koncepte. Zapojili sme Maxa, ktorý nám pomáhal a stále pomáha realizovať niekedy až šialené grafické nápady a samozrejme Luciu, ktorá s nami piplala strihy až do nášho a asi hlavne jej ošedivenia :-).

  • prvé grafické návrhy 

Ako prvé nám dalo zabrať, čo vlastne chceme a akú máme predstavu. Po nekonečnom mordovaní sa s návrhmi a vymyslením názvu, strihom legín, topov, čeleniek a šortiek (za čo nekonečne ďakujeme našim šikovným babám krajčírkam s Luckou na čele) až po samotné fotenie a tvorbu eshopu. A tak sme tu.

  • z prvého fotenia

  • prvé testovačky

 

A prečo YHLA? 

Yhla je symbolický názov, ktorý je úzko spätý ako s výrobou, tak aj s tvrdou, ale úsmevnou prácou. Y metaforicky znázorňuje prácu našich dievčat v krajčírskej dielni – ich usilovnosť, tvrdú prácu a kvalitu. V písmene L môžete vidieť skrytý znak ihly, ktorá zároveň odkazuje na jednu z dôležitých súčiastok vďaka, ktorým môžeme šiť.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
yhla
yhla
1 predaný ks

Sme lokálna, férová značka športového a pohodového oblečenia pochádzajúca z Prešova. Aby sme zbytočne nezahlcovali a nevyrábali to, čo nevieme predať, rozhodli sme sa pre pomalú módu – teda vyrobíme len to, čo si objednáte.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »