Domov » Žurnál+ » Autor: Ľuboš Sopčiak

Žurnál+

Vianočné vence

Ľuboš S. » Fotopostupy a Návody / 2017-10-13 18:22:12 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

Obdobie farebnej jesene a značne sa skracujúce dni nám napovedajú, že čoskoro k nám zavítajú najkrajšie sviatky v roku. K Vianociam okrem rodiny, vône medovníčkov a rozprávkovo bielej krajiny partia neodmysliteľne aj vianočné ozdoby, vďaka ktorým si navodzujeme atmosféru tohto čarovného obdobia ešte pred ich príchodom. Okrem svetielok, sviečok, imela a rôznych ikebán – či už vlastnoručne vytvorených, alebo zakúpených, k týmto sviatkom bezpodmienečne partia vence. Prečo si nechať atmosféru týchto krásnych dní len doma a neponúknuť ju našim hosťom ešte pri príchode? Alebo sa nenadchnúť vôňou čerstvého ihličia hneď po návrate z práce, ešte kým vstúpime dnu. Vianočné vence na dverách sú v poslednom období čoraz populárnejšie a postupom času si väčšina z nás bez nich nevie svoju domácnosť predstaviť.
Existuje nesmierne množstvo možností, techník a kombinácii, ako si takýto jedinečný doplnok zaobstarať. V skutočnosti závisí len od Vašej fantázie, nápadov a subjektívneho názoru čo sa Vám páči a hodí do domácnosti. Osobne uprednostňujem domácu výrobu v kombinácii s krásnymi doplnkami, ktoré si zakúpim – keďže nie všetky detaily, ktoré rada komponujem si dokážem vyrobiť sama.
Prvým krokom je zadovážiť, alebo si vyrobiť samotný veniec. V kreatívnych obchodoch sú dispozícii rôzne makety – od polystyrénových až po drevené. Volila by som z ľahkého materiálu, aby nebol príliš ťažký. V prípade, že sa rozhodnete o polystyrén je potrebné ho natrieť, alebo olepiť látkou vo farbe dekorácii, aby nebolo vidieť pôvodnú bielu farbu. Potom stačí už len dozdobiť suchou kôrou, ihličím, šiškami, pierkami, drótikmi, svetielkami. Rada volím prírodný materiál, teda drevo – najmä drevené ozdoby.

Náš tohoročný veniec budú tento rok okrem ihličia a farebnej stuhy zdobiť drevené gule, ktoré budú vynikať svojim prírodným vzhľadom milými nápismi. Je veľmi efektné, keď dekorácie na dverách korešpondujú s tými, ktoré budú neskôr zdobiť aj Váš vianočný stromček. Jednoznačne aj počas Vianoc platí povestné „v jednoduchosti je krása“ a tento rok sa nechám inšpirovať vidieckymi sviatkami, ktoré nepatria len na dedinu, ale atmosféru ako u starých rodičov z čias nášho detstva prinesú aj do mestského bytu. Vybrala som si preto drevené ozdoby, ktoré sú jedinečné a na farebných stužkách budú vítať našich hostí už počas obdobia adventu. Pár dní pred Vianocami si rovnaké zavesíme aj na stromček spolu so sušenými jabĺčkami, orieškami a svetielkami.

Takéto vianočné gule sú veľmi originálne. Zapôsobili na mňa najmä pre svoj originálny vzhľad a prírodná farba dreva sa bude hodiť ku akejkoľvek farebnej kombinácii. Zavesiť sa môžu aj na farebný drótik či prírodný povrázok, záleží len od toho čo sa Vám hodí viac. No najkrajšie na nich sú slová, ktoré vystihujú to najdôležitejšie nie len počas Vianoc. Čím bude ale Vaše zimné obdobie ešte špeciálnejšie je možnosť si do takýchto ozdôb nechať vytvoriť mená členov Vašej rodiny. Počas adventnej večere ich môžete navyše použiť ako menovky pre Vašich najbližších a potom ich spoločne zavesiť na stromček. Skvele sa budú vynímať nie len na stromčeku, ale aj na spomínanom vianočnom venci a manipulácia s pripevňovaním je veľmi jednoduchá. Tí kreatívnejší si ich môžu dotvoriť farebnými flitrami, prípadne niektoré z nich si pretrieť bielou či červenou farbou. Budem ich kombinovať s inými drevenými ozdobami so symbolom Vianoc – anjeli a snehové vločky, ktorí k sviatkom pokoja jednoznačne patria.


Lucia Minkov
 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
yesman
yesman
2142 predaných ks, 378 hodnotení

Objednávky príjmam do 15.12. s doručením do Vianoc. Pre objednávky po tomto termíne mi prosím vopred píšte súkromnú správu.

Informácie

Pohyb zásielky je možné sledovať pod podacím číslom online na webe Slovenskej pošty tu: https://tandt.posta.sk/. Ak potrebujete expresné doručenie, prosíme kontaktujte nás vopred vnútornou poštou, postačí poslať printscreen platby z internet bankingu aby sa proces urýchlil. Ďakujeme.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »