Domov » Žurnál+ » Autor: Andrea Sopčiaková

Žurnál+

Vianočné ozdoby

Andrea S. » Tvorba / 2017-11-10 16:55:01 /  3 komentáre / 46 lajkov

Vonku poletuje sneh, počuť radostný smiech sánkujúcich sa detí, vo vani už pláva vianočný kapor a doma dokončujeme posledné vianočné prípravy. Čas pomaly, ale s istotou naznačuje, že už o pár dní k nám domov zavítajú tie najočakávanejšie a najkrajšie sviatky v roku.

Dodnes býva ešte v niektorých rodinách tradíciou zaobstaranie vianočného stromčeka na Štedrý deň. Potom príde tá krásna chvíľa, keď sa všetci členovia zídu a začnú ho spoločne zdobiť. Ihličnatý stromček sa s tradíciou Vianoc spájal od nepamäti. Svoj pôvod má v Nemecku. Býval zavesený zvyčajne v strede miestnosti, alebo v kúte a obrátený vrcholom k zemi. Strom symbolizoval zrod nového života. Zdobili ho vtedy skromné ozdoby ako jabĺčka, oriešky, dokonca strukoviny, v tých bohatších rodinách dokonca koláčiky. Niektorí členovia našich rodín si pravdepodobne takéto Vianoce ešte pamätajú z čias svojho detstva u starých rodičov.

Práve takéto sviatky, ktoré nás dokážu vrátiť doslova v čase - do tých bezstarostných detských chvíľ, a zároveň si pripomenúť milujúcu rodinu, si môžeme dopriať aj tento rok. Nechať vniesť do našich domovov atmosféru vidieka, rodiny, krásnych spomienok je možné vďaka charakteru vianočného stromčeka a ozdôb, ktoré si zvolíme. Zdobenie začíname tradičným postupom, ako každý rok - stromček si dôkladne upevníme do stojana a rovnomerne rozložíme svetielka. Tí z nás, ktorí obľubujú maškrtenie - teraz je vhodná chvíľa na zavesenie vianočných čokoládových dobrôt. Nasleduje samotné zdobenie.

K vidieckym Vianociam sa najviac hodia drevené ozdoby. Hneď v úvode by som rada vyzdvihla Kolekciu Folk, ktorá je tvorená z krásnych ľudových motívov. Je pre mňa výstižným obrazom slovenskej dediny, zároveň pôsobí veľmi veselým dojmom a odráža lásku k prírode a tradícii.

 

 

Keďže sa hovorí, že každý z nás má svojho strážneho anjela, tento symbol u mňa jednoznačne patrí aj na vianočný stromček. Kolekcia Anjel do mňa vnáša pocit pokoja a zároveň symbolizuje čistotu nášho vnútra a lásky, ktorá by mala byť prítomná počas týchto sviatkov v každom z nás.

 

 

Určite nejde nespomenúť Kolekciu Rodina, ktorú tvoria myšlienky Vianoc prenesené na stromček. Táto kolekcia vyjadruje to, čo je v našich životoch najdôležitejšie, za čo by sme mali byť vďační celoročne, no práve počas týchto sviatočných dní si uctiť a pripomínať. Na tejto kolekcii je výnimočné i to, že vám ponúka možnosť dať vyrobiť mená členov vašej rodiny, čím budú Vianoce ešte osobnejšie.

 

 

Pre milovníkov snehovej pokrývky bude určite atraktívna Kolekcia Tichá noc. Veď prečo si nepriniesť kúsok zimy do našich domovov aj prostredníctvom snehových vločiek? Okrem vianočného stromčeka by sa krásne vynímali aj zavesené na okne. Vyskúšajte!

 

 

Spomínané vianočné ozdoby sú veľmi originálne a jedinečné. Okrem svojho rozpracovania bude farba dreva korešpondovať s akoukoľvek farebnou kombináciou na stromčeku či so zvyškom dekorácii v domácnosti. Upevniť ich môžete na farebný drótik, stužku či prírodný povrázok. Záleží len od toho čo sa Vám skutočne páči. Kolekciu by som doplnila, presne takými ozdobami, ako naši predkovia – sušenými jabĺčkami či orieškami, ba aj šiškami. Výhodou takýchto ozdôb nie je iba krásny výsledný efekt, tiež ich ľahkosť. Budú sa vynímať aj na menšom stromčeku a konáre nebudú naklonené k zemi, teda ozdobami zaťažené. Každá kolekcia je uložená v krásnej škatuľke, ktorá nie je len praktická, ale určite poteší Vašich priateľov či blízkych ako unikátny dar.

Nezabudnite svoje domovy vyzdobiť okrem týchto krásnych kolekcii, najmä láskou a pokojnou atmosférou. Veď najmä o tom sú Vianoce! 

Lucia Minkov

Komentáre

d.kudolaniova Ska je cena zabtakuto sadu drevenych vianocnych ozdob? :-)

2017-11-11 22:37:47

desil krásne prírodné :-)

2017-11-14 17:07:24

yesman Ceny nájdete v mojom profile Yesman

2017-12-05 22:48:06

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
yesman
yesman
2917 predaných ks, 574 hodnotení

Objednávky príjmam do 15.12. s doručením do Vianoc. Pre objednávky po tomto termíne mi prosím vopred píšte súkromnú správu.

Informácie

Pohyb zásielky je možné sledovať pod podacím číslom online na webe Slovenskej pošty tu: https://tandt.posta.sk/. Ak potrebujete expresné doručenie, prosíme kontaktujte nás vopred vnútornou poštou, postačí poslať printscreen platby z internet bankingu aby sa proces urýchlil. Ďakujeme.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »