Domov » Žurnál+ » Autor: Sylvia Ďurinová

Žurnál+

Medovka v hlavnej úlohe

Sylvia Ď. » Tvorba / 2018-04-15 17:00:01 /  1 komentár / 12 lajkov

Ahoj milí,

s prebúdzajúcou sa prírodou prichádza nový cyklus, nádeje a plány. Všetko naokolo sa začína prebúdzať a zelenať. Vo vzduchu cítiť opojné vône kvitnúcich stromov, kríkov, kvetov, ktoré keď sa spoja s bzukotom včiel a spevom vtákom, cítim sa ako v raji. Také sladkobôľne vône dokáže priniesť iba ona - Jar.

Teda, aspoň pre mňa je jar obdobie, na ktoré sa najviac teším a potom ešte jeseň. Vytiahnem z pivnice bicykel a je to môj dopravný prostriedok do práce až do zimy.

Intuitívne ma tiež začínajú napádať rôzne kombinácie na budúce výrobky. Je definitívny koniec zimnému spánku a nastupuje intenzívne dopĺňanie vitamínu D a energie zo slniečka.

Keďže sa od vás nazbieralo veľa podnetov na zaradenie hydrolátov-kvetinových vôd a výrobkov s medovkovou vônou, prinášam ucelenú radu s touto prenádhernou vôňou. Ono pravý éterický olej z medovky zas nie je lacný špás, ale na pleť vždy to najlepšie a stačí v nízkych koncentráciách.

Medovka po psychickej stránke napomáha prekonávať strach, depresie. Je vhodná, keď sa potrebujeme stiahnuť do seba a venovať sa svojim potrebám. Upokojí, keď sa cítime rozrušení, otvára solar plexus, centrum našej vôle.

Pohladenie - ľahučká, našľahaná konzistencia krému s medovkou poteší každý typ pleti, no pomôže aj podráždenej a T-zóne. Je to ozajstné pohladenie pre pleť, krk a dekolt. Krém je obohatený o konopný a borákový olej a rýchlo sa vstrebáva. V letnom období bude skôr vhodný na noc.

Dopyt po kvetinový vodách uspokojíme nielen Medovkovou kvetinovou vodou, ale aj  ďalšími 3 druhmi. Sú ideálnym doplnkom na dočistenie a tonizáciu pleti. Dajú sa využiť na osvieženie pleti počas dňa aj na makeup, na prevoňanie vlasov. Kvetinové vodičky vás svojou vôňou prenesú z kancelárie na lúku.

Na vlasy doporučujem Lipovú vodu, nepokojným deťom streknite na vankúš pred spaním Medovkovú, zrelej pleti doprajte Skalnú ružu, po opalovaní na upokojenie podráždenej pokožky zas Nechtíkovú.

Balzam na pery s medovkou má mierne antibakteriálne účinky a je pomocník pri herpese. Netreba zabúdať, že častý či opakovaný výskyt herpesu je nutné podchytiť zvnútra. Naše balzamy na pery sa vďaka svojmu zloženiu tešia veľkej obľube a keďže neobsahujú žiadny olej z orechov, vítajú ich aj alergici. Makový a ryžový olej v balzamoch má mierny anti age účinok. Balzamy sa na perách ľahko rozotierajú a zanechávajú jemný a príjemný film na dhšiu dobu. Je to konzistencia, ktorú si každý ihneď obľúbi.

A ešte čosi o Medovke...

z hľadiska aromaterapie pôsobí medovkový éterický olej na skľudnenie nervovej sústavy, je vhodný na masáže bruška proti kŕčom a plynatosti. Je dobré ho miešať v nosnom oleji - na 2 pl rastlinného oleja 1 kvapku pravej medovkovej silice. Takto zriedený sa dá využiť aj na potieranie spánkov pri spúštajúcej sa bolesti hlavy. Pre vysokú cenu medovkovej silice cca 2ml/25eur sú na trhu skôr syntetické náhrady a nepravá medovka, tzv. cintronella.

Popíjanie medovkového čaju zas napomáha pri tráviacich problémoch a bolestiach žalúdka, plynatosti, pri slabších migrénach. Pár čerstvých lístkov spolu s plátom limetky osvieži vodu na pitie. Z hľadiska párových orgánov, hlava súvisí so žalúdkom, čiže je tu prepojenie zlého či pomalého trávenia, tlaku na pankreas a migrény. Citlivé orgány na jar sú žlčník a pečeň, čiže pomôže odľahčená strava a čerstvo rastúce bylinky na čajíky. Ale to už je hlbšia téma, možno na iný článok...

Krásne slnkom prežiarené jarnô dni nám všetkým.

Sylvia 

Komentáre

dreva hmmm voňavý článok :)

2018-04-16 12:17:11

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
yemna
yemna
1713 predaných ks, 407 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

potreba tvoriť, snaha pomáhať, rešpekt k prírode a láska k aromaterapii ma priviedla k výrobe prvého mydla ešte v roku 2010. Odvtedy prešlo mnoho času a vznikla značka kozmetiky ktorá dbá na jednoduchosť a čistotu zloženia, dokázateľný pôvod surovín

Informácie

Do Vianoc už doručovať nestihneme. Všetky prijaté objednávky v medzi sviatkovom období budeme odosielať po Novom roku.


Pôvodné meno my-sys

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Nimba s medovkou- prírodné mydlo - 10888036_Nimba s medovkou- prírodné mydlo by yemna
 Páči sa 51 ľudom
4,70 €
 - Balzamy na pery  - 11018851_Balzamy na pery by yemna
 1 komentárov
 Páči sa 105 ľudom
6,90 €
 - Kvetinové vody na pleť - 9411466_Kvetinové vody na pleť by yemna
 Páči sa 28 ľudom
6,- €
 - Pohladenie-pleťový krém s medovkou - 10903168_Pohladenie-pleťový krém s medovkou by yemna
 Páči sa 60 ľudom
8,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »