Domov » Žurnál+ » Autor: Andrea Mareková

Žurnál+

Keď rozkvitne vistéria

Andrea M. » Osobné Blogy / 2015-05-22 16:13:13 /  5 komentárov / 16 lajkov

...všetky moje články budú asi o kvetoch a stromoch, pretože som ich vášnivá milovníčka. Ako dieťa som bývala v paneláku a nemala som možnosť venovať sa záhradníčeniu, ale po vydaji do rodinného domu na dedinu sa všetko zmenilo. Otvorilo sa mi mnoho možností a ja som zistila, že milujem kvety, kríky, stromy a pomaličky krok za krokom, začala som si navrhovať svoju vlastnú okrasnú záhradu. Ako to už so záhradou býva, zaberala mi všetok môj voľný čas, ale veľa vracala späť, pretože každý pohľad z okna ma upokojí a každý deň sa môžem kochať jej krásou.

Vistéria - niekde som čítala, že je to najromantickejšia rastlina, ktorej kvety pripomínajú vodopády a musím len súhlasiť. Začiatkom jari nádherne zakvitne, ešte predtým než vyraší lístie, krásne prevonia vchod do záhrady a navodí rozprávkovú atmosféru.

 

 

Japonské azalky - tieto moje krásky sú odroda "Maruschka" - krásne meno pre krásnu azalku. Kvitne veľmi bohato až tak, že kvety pokryjú skoro celú rastlinu. A ako pri vistérii aj pri azalkách sa môžem kochať kvetmi z jari.

 

 

Dalšia moja jarná "srdcovka " je rododendron. Ten môj "Roseum elegants" nás svojimi krásnymi ružovými kvetmi teší niekoľko týždňov.

 

Andrea

Komentáre

fanco Nádherná záhrada. My máme niečo podobné okolo domu, ale mám dva kríky, ktoré neviem pomenovať. Možno by si vedela ty, keď je to tvoja záľuba. :-)

2015-05-22 18:29:351x

Skyrra Nad vistériou som nedávno uvažovala pretože som potrebovala popínavku, ktorá by zakryla plot a vyzerala by naozaj pekne. No bála som sa, že mi vistéria vyrastie vysoko do výšky a tam by už nemala priestor takže som sa nevedela rozhodnúť. Práve vtedy mi cinkla do nosa akébia a neváhala som :). Už mi robí radosť v záhradke a pomaly sa rozrastá. Navyše sa neviem dočkať kvetov, ktoré voňajú po čokoláde a robia sa z nich skvelé čaje, rovnako aj z listov... no vistériu si určite plánujem do budúcna ak pre ňu vymyslím dostatočne veľký priestor :))).

2015-05-22 18:54:582x

woodartAM fanco, skús mi poslať obrázky :-D a ďakujem

2015-05-22 19:35:23

fanco Pošlem, keď prestane pršať a zakvitnú. :-)

2015-05-22 20:26:14

Malienka Krása, krása :) Chápem tvoje nadšenie a radosť z kvetov :))

2015-05-24 01:35:511x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

woodartAM
woodartAM
638 predaných ks, 314 hodnotení

Ahojte...
Vítam vás v našej rodinnej galérii "originálov". Drevo je pre nás jedinečný, nenapodobiteľný, prírodný- srdcu blízky dar, ktorý nás dokáže príjemne zohriať, potešiť a povzbudiť...

Každý môj výrobok je vyrobený originál ( ako to už pri dreve býva, každý kúsok - iná kresba dreva, sfarbenie, hrče...). Preto každý ďalší výrobok sa môže od obrázku v galérii mierne líšiť.

Uvedená doba výroby výrobkov je orientačná, preto ak potrebujete vecičku na konkrétny termín, môžte ma kontaktovať vnútornou sashe poštou.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »