Domov » Žurnál+ » Autor: Vladimíra Bahnová

Žurnál+

Kuca Paca: Hra je dej a nádej do života.

Vladimíra B. » 2011-04-28 14:32:36 /  7 komentárov / 9 lajkov

Tento žurnál nie je aktívny, vidia ho len návštevníci, ktorí majú na neho link!

Každé klbko má svoj koniec a aby ste ho mohli rozmotať, musíte ho najprv nájsť. Tak to bolo aj so včerajším predstavením Kuca Paca v Divadle bez domova. Chvíľu mi trvalo, kým som koniec klbka našla, ale potom už som vychutnávala nevšedný divadelný počin.

"Pre mňa je to Kuca Paca!"
"Ha!"

Kuca Paca bola. Predletel ju charizmatický principál, ktorý verí, že divadlo nie je redukované na celebrity, a tak sme videli ľudí z ulice, s telesným hendikepom či psychiatrickou diagnózou.

"Život je hra!"
"Som späť!"

Trochu rapu z ulice. O snívaní a futbale. O úsmeve, s ktorým sa narodila a neopustí ju. O vystrihnutých srdciach, ktoré dostávajú svoj tvar vďaka ľuďom okolo nás. O nehmatateľných a neviditeľných veciach, ktoré naplní náš smútok, láska, túžba, strach.

"Bolo to ťažké."
"Tvoriť ma bolí."

O tomto predstavení sa dá napísať čím nie je. Ako keď odsekám zbytočnú hmotu z kameňa a možno uvidím, čím celý čas vovnútri naozaj bol. Nie je všedné a nie je suché, pretože z javiska doliehajú hlasy, ktorým sa dá akosi ľahšie uveriť. Žiadne akademické pózy či chlad profesionality. Herci niekedy možno ani sami netušili, čo sa im práve podarilo poslať k divákovi. Osobné vyznanie k svetu, úsmev alebo svojrázny tanec. Neviem ako to popísať, ale ľudia na javisku viac "hovorili". Ku mne a možno aj k iným. Také "ze života".

"Prežívam úlet z reality."
"Prišiel som, videl som a vyhral som."
"Môj život je osud."

Ja neviem. Divadlo zrazu skončilo a ja som si uvedomila, že odchádzam z jedinečného zážitku. Bola aj podmanivá hudbička, aj človečinou nasiaknutý bulletin a nakoniec masky, možno len veselé a možno pravdivé, veď človek aj tak nikdy nevie, čo mu život prišije na hlavu.

Ale aby som neprezradila všetko, koniec nedám. Len napoviem, že toto divadielko nie je žiadne divadielko, ale môžete sa v ňom naozaj "stretnúť" a dozvedieť sa napríklad aj to, že: "Hra je dej a nádej do života."

vaša Vlaďa

PS: Všetky roly a texty si tvorili a napísali herci sami a žiadne predstavenie nie je rovnaké. Herci sa občas menia, niekto pribudne. Divadlo bez domova bude v máji oslavovať piate výročie a oslava bude v horárni v Horskom parku. Kto máte chuť, sledujte dianie na stránke divadla www.divadlobezdomova.sk


Fotografie sú použité s láskavým súhlasom Divadla bez domova.

Komentáre

LucyHudec krásne,teda ak vôbec to slovo dokáže vystihnúť podstatu...

2011-04-28 14:40:14

wishfish Lucy, divadielko bolo svojske a ludsky hrejive. Urcite sa este vratim a vrelo odporucam!

2011-04-28 14:47:24

lulu.bijoux a tie kostymy :)) fiha! verim ze bolo super...

2011-04-28 14:56:38

wishfish tak tak, este mi asi bude par dni dobiehat, co som to tam vsetko vlastne videla... ;-)) mala si pravdu, luci, ked si dala odporucanie...

btw si na slovensku? vidime sa cez vikend v cvernovke?

2011-04-28 14:58:06

lulu.bijoux :) ano vladi, uz sme nejaky ten tyzden doma a urcite sa vidime :)

2011-04-28 15:30:57

ophelias-lullaby Perfektné, undergroundové divadlo zo života, túžim už dlhšie sa ísť pozrieť na predstavenie a Ty si ma už len finálne nakusla:)

2011-04-28 15:49:50

wishfish lindus, prajem ti prijemnu zabavu!

2011-04-28 17:17:29

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
wishfish
wishfish
2189 predaných ks, 1294 hodnotení

Wishfish Jewellery je slovenská značka remeselných strieborných a zlatých šperkov, ručne vyrábaných v malých sériách. Brink! je kolekcia šperkov s birthstones. Splňte si šperkové priania s priateľským prístupom, ústretovosťou a za priaznivé ceny :-)

Šperky odchádzajú do pošty/zásielkovne/kuriérovi zvyčajne v najbližšiu stredu po dokončení.
Ak chcete tvoriť vlastné šperky, pozrite sa do materiálového obchodíku: www.sashe/kamienky

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »