Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Erdélyiová

Žurnál+

Čo ma sem privádza? + nová rozrastajúca sa kolekcia šiat

Zuzana E. » Nové výrobky / 2021-08-02 16:57:08 /  2 komentáre / 11 lajkov / 218x zobrazený

Asi pred štyrmi rokmi mi moja najlepšia kamarátka Ema, ktorá sa ani nevolá Ema, ale Romana- známa aj ako Alma Floresta, "zapožičala" svoj šijací stroj. Prvotný nápad bol šiť tašky cez rameno, ktoré som dovtedy (až tri kusy) šila ručne. So strojom som sa skamarátila veľmi rýchlo, a po rýchlokurze od mojej maminy som na tašky zabudla a začala šit sukne. Škoda, že som na tie sukne vtedy zabudla tiež.

Možno nie som ojedinelý prípad, ale bez akejsi vyššej sily, resp. niekoho nadradeného, nie je práve najjednoduchšie začať sa niečomu venovať na plný úväzok. Je potrebná maximálna sústredenosť, ktorej niekedy nemám požehnane, oddanosť a presvedčenie, že to robím správne. Prokrastinácia sa premenila na nečinnosť a stroj ležal úhorom viac než len jednu sezónu. 

Myslím, že každý človek na svete by mal mať niekoho ako ja mám svoju Emu. Človeka, ktorý aj napriek svojim vlastným problémom, a že ich nie je málo, vždy pomôže, podporí, poradí, ale aj správne skritizuje a nakopne k činom. Mne to presne trvalo tri roky, kým som sa odvážila svoju tvorbu predstaviť svetu. 

ema a ja

/Ema a Ja/

Za posledný polrok som si pripravovala vlastné strihy tričiek, šiat, kabátov a ďalších vecí (ich čas ešte príde). Vďaka podpore môjho milovaného priateľa som si mohla vziať na toto obdobie "voľno" a zaobstarať technológiu na potlač textilu a ďalších materiálov. Alma Floresta mi zas nakreslila ilustrácie, ktoré teraz potláčame na tričká a hrnčeky. Jednou z nich je aj tričko Vlk, ktoré sme už zaradili do predaja. 

Pozornosť však teraz bystrím na novú kolekciu šiat, ktorá sa uz čoskoro rozrastie. Zatiaľ vám predstavujem prvé 4 modely. Jedny ľanové šaty Lana z hrubšieho ľanu o gramáži 230g/m2 v prírodnej hnedej horčicovej farbe, a troje mušelínové bavlnené šaty Veronika, Ema a Vilma. 

S mušelínom, nazývaným aj dvojitá gázovina, som začala pracovať tiež vďaka Eme, ktorá si ešte minulý rok u mňa objednala tehlové šaty. Je to až prekvapivo jemný, hebký a splývavý materiál. Skvele sa nosí a cítim sa v ňom veľmi pohodlne a vzdušne. Chvíľu mi trvalo kým som sa s ním skamarátila a naučila pracovať s ním, no už teraz viem, že tak ako aj Ema, tak aj mušelín, tu budú so mnou navždy. Verím, že sa vám šaty aj tričká budú páčiť a doplnia vám chýbajúce miesto v šatníku. 

P.S. Emik, raz ti ten stroj vrátim, ak ho dovtedy nepokazím. Mala by som ho už dať do servisu. :D

Komentáre

alma.floresta Si prešikovná :)

2021-08-03 10:04:33

SOMSTROM Idem napísať mojej kamarátke, málo sa jej ozývam. Sláva všetkým dobrým kamarátkam !

2021-08-03 18:38:551x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »