Žurnál+

Pozývame na dúšok voňavej kávy

P
waidzeit53 predaných ks, 25 hodnotení

Dominika K. » Tvorba / 2022-04-21 13:00:01 /  4 komentáre / 12 lajkov

Pozývame na dúšok voňavej kávy s drevenými hodinkami BARISTA.

Cítite tú vôňu kávy? Len si na ňu spomeniete a zavŕta sa vám hlboko do nosa. Ranná káva to je bleskovka, no tá poobedná, to je rituál. Okolo tretej si vždy zbehnem dve poschodia z kancelárie po moju voňavú drogu do maličkej zašitej kaviarničky v Bratislave.

Prečo toľko točím o káve? Lebo ju všetci vo Waidzeit milujeme! A poriadne nás inšpirovala. Vytvorili sme okolo nej celú novú edíciu. Áno, až tak ju máme radi. :)

 

 

Ako sa Vám páčia nové drevené pánske hodinky edície Barista?

Všimnite si, že majú zvýraznenú číslicu 25 na miesto 5. hodiny. 25 sekúnd je totiž optimálny čas extrahovania kávy pri príprave pravého talianskeho pákového espressa. Tento prvok preto nemohol chýbať na ciferníkoch.

 


 

„Každé umenie je napodobňovaním prírody.“ povedal rímsky filozof Seneca. Príroda nám dáva dokonalé materiály na tvorbu umenia. Dlhé roky pracujeme s drevom. Prírodu si nekonečne ceníme, a preto využívame drevo na tvorbu nových edícií z recyklovaných materiálov.

 

 

Aj na tvorbe drevených hodiniek edície Barista Silver sa podieľala recyklácia. Využili sme staré barikové dubové sudy od vína a ponúkli im druhú šancu na život. Z jedného kusu vieme vyrobiť 60 hodiniek. Nemusíme Vám hovoriť, že zohnať takéto sudy nie je ľahké. Vo francúzskych sudoch zrelo niekoľko rokov kvalitné vínko a preto si vinári svoje sudy poriadne strážia. Sud sa nedá kúpiť, musíte si ho zaslúžiť!

 

 

Na tmavé drevené hodinky Barrista Oro, Rosso či Espresso sme použili drevo z dubu močiarneho. Ide o veľmi unikátne drevo. Tieto drevené hodinky majú dušu starých dubových kmeňov, ktoré po celé storočia ležali v močiaroch.

 

 

Vek kmeňov takýto subfosílnych dubov sa odhaduje medzi 600 a 8 500 rokmi. Močiarne duby sa vyskytujú na dne pri odvodnení rašelinísk. Chemické procesy vedú k zmene farby na mysticky čiernu. Využívame tieto staré kmene dubov a vdychujeme im nový život v podobe hodiniek.

Osobitá farba dubu močiarneho pripomína práve farbu upraženého kávového zrna. Prinášame vám kúsok „dolce Vita“ k Vám domov.

Prezrite si kolekciu Barista.

 

DREVENÉ ŠPERKY 

Drevené náušnice Coer dokonale ozdobia každú ženu. Sú ľahučké ako pierko, čo oceníme v pracovné dni. Bohémske náušnice z dreva premenia dámu na očarujúcu bohyňu. Šperky sú vyrobené zo striebra a recyklovaného dreva.

 

 

Doplňte svoju šperkovnicu o symbol Stromu života

Podmanivý strieborný prívesok v kombinácii s drevom. Symbol stromu života sa zobrazuje v mnohých kultúrach. U Keltov predstavuje prírodu a ich predkov. V mystickej Kabale má niekoľko duchovných rozmerov. Pod stromom života dosiahol Budha osvietenie. V rajskej záhrade bol strom poznania dobra a zla. Mayovia pomocou stromu prezentovali sféry vesmíru.

 

 

Strom života je nekonečný symbol tvorby a rastu a nemohol chýbať na našich šperkoch.

 

 

ODPLAVTE SA PLACHETNICOU NA KRAJ SVETA

Posledný a najvýraznejší prvok našej novej jarnej tvorby zaklincovala limitovaná edícia. Automatické drevené hodinky vyrobené z provu starej plachetnice. Sila vetra hnala drevenú loď z 20. storočia na oba brehy atlantického oceánu.

 

 

Drevené hodinky vyrobené z plachetnice Seute Deern

Seute Deern - trojsťažňový bark vznikol ako jedna z posledných drevených obchodných lodí. Drevené lode zažili krátke vzkriesenie po 1. svetovej vojne a to pre nedostatok ocele. Po 2. svetovej vojne slúžila plachetnica ako hotel v Hamburgu. V roku 1964 sa loď potopila na dno prístavu.

 

 

Šťastím sa však loď podarí vyslobodiť zo dna a prestavia sa na reštauráciu. V roku 1966 dostala loď nové kotvisko v starom prístave Bremerhaven. Príbeh tejto lode je inšpirujúci. Dokázala sa vzkriesiť zo dna a ukázať sa opäť v plnej sláve.

Niekoľko dosiek z provy bolo reštaurovaných a uschovaných na múzejné účely. K tomuto drevu sme sa dostali aj my. Z dreva lode sme vyčarovali pre múzeum nový umelecký kúsok - automatické drevené hodinky.

 

 

Edícia tohto zberateľského kúsku je limitovaná. Na každých automatických hodinkách je vygravírované sériové číslo. Pri kúpe dostane majiteľ zodpovedajúci certifikát pravosti, ktorý pochádza z originálnej medi zo Seute Deern.

 

 

Na podporu Nemeckého námorného múzea v Bremerhaven darujeme 10% z predaných hodiniek na renováciu najstaršej polárnej lode v Nemecku menom Grönland.

Viac zaujímavých recyklovaných hodiniek a šperkov z dreva nájdete tu -  Waidzeit

Komentáre

Penazenka-L.W Nádherné kúsky, veľmi pekná práca

2022-04-14 17:39:55

waidzeit ďakujeme krásne :)

2022-04-14 17:40:12

Domkasviecky Naozaj krásna práca, ja milujem hodinky. Veľa spokojných zákazníkov želám.

2022-04-14 20:17:05

waidzeit Ďakujeme krásne :) Sme radi, že sa Vám naša práca páči

2022-04-18 10:29:22
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Drevené hodinky Seute Deern Blue - 14488020_Drevené hodinky Seute Deern Blue by waidzeit
 Páči sa 9 ľudom
469,- €
 - Drevené hodinky Barista Espresso Leather - 14488105_Drevené hodinky Barista Espresso Leather by waidzeit
 Páči sa 12 ľudom
249,- €
 - Drevené hodinky Barista Rosso - 14488109_Drevené hodinky Barista Rosso by waidzeit
 Páči sa 8 ľudom
289,- €
 - Drevené hodinky Barista Silver - 14488138_Drevené hodinky Barista Silver by waidzeit
 Páči sa 10 ľudom
289,- €
 - Drevené náušnice Srdce Barrique - 14488165_Drevené náušnice Srdce Barrique by waidzeit
 Páči sa 12 ľudom
79,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »