Domov » Žurnál+ » Autor: Miroslav Gregor

Žurnál+

Bobor a medové zvuky vody

Miroslav G. » Osobné Blogy / 2018-04-03 14:56:25 /  Pridaj komentár / 9 lajkov

Niekedy som si s kamarátmi robil srandu na tému, kto/čo by som bol, ak by som sa nezrodil ako ja. Slzy nám tiekli, bruchá boleli. Jednoznačne zo všetkých nápadov vyhral Bobor. Áno, ak by som nebol človekom, zrodil by som sa asi ako Bobor. Toto stvorenie je mi blízke. Živia ho stromy, drevo a kôra sú základom jeho existencie. No a buduje svoje malé panstvo na vode. Asi uveríte, že život slobodného umelca je podobný, častokrát postavený na vode. A keď je umelcovým obľúbeným  materiálom drevo, stromy sú mu najbližšie. Niekedy by sa šikli ešte tie zuby.

Včera sme sa dlho túlali krajinou a so šťastím sme objavili malé Bobrie panstvo. Leží na podhorskom potoku, ktorý ešte na niektorých miestach pekne hučí. Ako pán Bobor postavil pár svojich hrádzi, zvuk potoku sa zmenil. Zjemil svoje tóny na medovú melódiu vody.

Utekal som domov po nahrávač. Vrátil som sa na to panstvo a nahral som krátku chvíľu zo zvukov toho miesta. Tu je, nech sa páči.

Pripájam tiež pár fotografií aj s popismi. Väčšinou skôr podpismi jeho práce. Možno viete, že ešte pred pár desaťročiami bol Bobor na Slovensku vyhynutý a dnes ich tu máme vraj okolo 700.

Je to výborné, že sa postupne na mnohé miesta vracajú. Sú to prírodný vodohospodári, ktorí prirodzene svojou činnosťou zvyšujú kvalitu vody. Keby sme to chceli mi ľudia, tak prežijeme celý život vybavovaním na úradoch a príslušných orgánoch, aby nám to niekto povolil.

Som rád, že opäť prišli. Konečne je tu niekto, kto spraví veľa a rýchlo. A obíde všetkých úradníkov a hospodárov. Len nech ich je ešte viac, a možno ich prítomnosť v krajine konečne pomôže citeľne riešiť otázky sucha a zmeny klímy, ktoré sa prejavujú aj u nás. Nech sa im pracantom milým darí!

Na fotografiách pekne vidíte stopy po práci Bobra.

Potok sa premenil.

Myslím, že tu hore je jasný dôkaz toho, že nielen človek tvorí landart.

Jednoducho nádhera.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »