Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Mucenieks

Žurnál+

Pohoda cez Vianoce a ako som začala maľovať na sklo

Eva M. » Tvorba / 2022-01-14 10:58:44 /  2 komentáre / 3 lajky

Pamätám si, že na základnej škole som chodila na výtvarnú. Ale nebola som taká dobrá ako pani učiľka tak som prestala. Mozno škoda, neviem stále posúdiť. Tak, či tak príbeh o mojich maľovaných sklách pochádza ešte z jedného či dvoch výletov po svete. Áno uhádli ste, Som z tých túlavých individuí. Takže raz v Amerike, niekde pri Madisone sme navštívili s kamarátom taký úžasný dom. Nejaký boháč si robil zbierku včetkého možného úžasného, milión skenenených virtrážových (neviem či je to správne slovo) lámp, ako jedna v prilohe pozicana fotka, ešte aj starodávny kolotoč tam bol. Dom bol postavný v lese ale nejak vstavaný doň, aj pod zem. No bol fakt úžasný. Nikdy som nevedela zabudnúť na tie krásne maľované sklá ... Ale ako to urobiť, ja ie som sklár .. Ani neviem ako sa ten dom volal, bolo to tak v roku 2012 asi.

Odvtedy mi to vŕta v hlave. Pred nejakými 3 rokmi keď sme opúštali Anglicko a navštívili našu dospelú dcéru v Corwall, tak som navštívila obchodík, kde pani maľovala sklenené fľaše a robila z nich lampy. Predstav si. Krásne a super nápad.

A tak keďže moja dcérka Laura á už 7 rokov a je samostatnejšia, objednala som pred Vianocami spolu z ostatnými darčekmi farby na sklo ... Odkedy prišli tak sme len vymýšľali a skúšali a učili sa spolu ako to namaľovať čo najkrajšie. A toto je náš výsledok. Dúfam, že sa Vám páčia tak ako nám a sľubujeme, že sa budeme zlepšovať.

Tento malý pohárik je Laurin výtvor, ostané rozdala na Vianoce.

Komentáre

Skyrra Krásne výrobky a netreba prestávať iba kvôli pocitu zlyhania... ale úvodná fotka lampy je podľa mňa stiahnutá z internetu bez súhlasu :/.

2022-01-14 12:38:10

vonazeme Ta lampa? To som chcela vlozit do textu vcera ked som to pisala, ako priklad veci ktore boli v tom dome .. nejak mi ten clanok padol vcera a vymazalo mi zvysok clanku. Este ze som to mohla dnes dokoncit a islo to. Ta lampa je len ukazka, som tu nova a neviem ako vlozit obrazok k textu. Dakujem za koment.

2022-01-15 12:31:31

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
vonazeme
vonazeme

Pozerám sa vôkol seba a snažím sa zachytiť tú vôňu, krásu rastlín, farieb a slnka do užitočných predmetov pre všetkých.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »