SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Viktoria Sizoreva

Žurnál+

Ako zistíme cenu prace?

Viktoria S. » Rady a info / 2018-09-16 12:33:37 /  15 komentárov / 49 lajkov

Tento žurnál nie je aktívny, vidia ho len návštevníci ktorí majú na neho link!

Ako zistíme cenu práce? Prečo háčkované hračky, povedzme bábiky alebo medvede majú rôzne cenové hladiny? Veď je to to isté: háčik, priadza, trochu fantázie (alebo návod niekoho iného), ale rôzne ceny. Chcem vám uviesť jeden príklad. Nejdem určite niekoho menovať, ale použijem foto. 
Sú tu moje dlhonohé bábiky. Vymyslela som ich sama. Bábiky sú háčkované háčikom menšom o niekoľko velkostí ako ten, čo radí výrobca na balíku priadze, aby detaily boli hladké a nepriesvitné. Samozrejme, háčkovanie menším háčikom trvá dlhšie a je náročnejšie. Oči vyšívam 5-6 farbami, robím ombre od tmavej farby ku svetlejšej, aby som dosiahla prirodzenú tvár. Vlasy robím z tenkej priadze - je to moja najmenej obľúbená čast výroby, trvá to dlho, ale prináša to veľmi pekný výsledok a krásny účes.


Oblečenie robím ultra-tenkou priadzou. Malá hračka nemôže mať oblečenie štrikované hrubou priadzou lebo to nebude vyzerať pekne. 
Aby nedošlo k nepochopeniu, chcem povedať, že tento môj malý prejav nemá za úlohu nikoho uraziť. Chcem len znázorniť, ako sa odlišujú od seba rôzne práce odlišných umelkýň. 
Tu môžete vidieť bábiku, ktorú chcela napodobniť iná pani. Umelkyňa napísala, že háčkovala s láskou. Myslíte si, koľko taká práca stojí? Veď človek sa snažil, minul vlastný čas a bol spokojný s prácou.  Kúpili by ste taku bábiku?


To isté sa týka háčkovaných mackov. Háčkovanie z chlpatej priadze je veľmi náročné, pretože nie je možné vidieť slučky, do ktorých hačkuješ. Snažím sa robiť odlišných macíkov a veľa času ide aj na tváričku. Vymýšľam postavy, robím fotky.

Ale sú umelkyne, čo háčkujú podľa návodov niekoho iného, všetky ich macíky vyzerajú rovnako, majú rovnakú tváričku a je pochopiteľné, že takých macíkov sa dá uháčkovať viac za kratšiu dobu. Také macíky by mohli mať nižšiu cenu, nemyslíte si?  Foto z internetu:


Ešte je veľmi "pohodlné“ kopírovať to, čo už existuje (dokonca aj mená macíkov a ich doplnky) aj fotky. 
Pre mňa práve kvalita a originálnosť nápadu podmieňujú cenu hračky. Ale najdôležitejšou je vaša chuť mať hračku u seba doma. Veľmi si cením zákazníkov, ktorí považujú moju prácu za vzácnu a majú viacero hračiek vo svojich zbierkach. 
Ďakujem, že ste prečítali. 

Viktoria

Komentáre

helena.chmelova Viktória robíš nádherné babiky a macíkov. Chodím si ich okukovať k Tebe do galérie. Píšeš veľkú pravdu! Záleží na tom, čo vlastné dám do návrhu, dielka, aký nový nápad alebo zvolím spôsob práce. Okukovať sa dá vždy a všetko - ale ... to čo je vlastným srdcom prenesené do dielka - je nenahraditeľné a má to potom aj inú hodnotu. Veď tí čo chcú originálne vecičky - tí vedia :-)

2018-09-16 16:01:112x

zuzug Viktória, úplne chápem o čom píšeš, žiaľ čoraz častejšie sa to stáva, že ľudia nedokážu vymyslieť nič vlastné len sa snažia do bodky skopírovať to, čo vidia, že má úspech. Použijú lacnejší materiál, vyrobia to kadejako a tvária sa, že vyrobili niečo originálne. No originál je vždy len jeden. Keď sa pozriem na tvoje výrobky, vždy viem, že si ich vyrobila ty, nesú tvoj rukopis, tvoju maximálnu precíznosť a tvoje hračky sú na tvoju kvalitu ešte stále lacné! Prajem veľa krásnych chvíľ pri háčiku ❤️

2018-09-16 18:06:5210x

victoria_witchcraft Ďakujem za dobré komentáre! Ja nie som tiež svätá. Mám niekoľko obľúbených umelkin a chodím po ich stránkach pre inšpirácie, ale snažím sa aby moje hračky vyzerali inak vždy.

2018-09-16 20:40:022x

MMdesign Mne niekedy až rozum zastáva, čo všetko sú schopní ľudia odkopírovať. Nie len nápad, výrobky, ale doslova celé popisky k výrobkom, koncepcie žurnálov, štýl fotenia atď. atď. V tejto spoločnosti je niečo choré, zle nastavené a potom ľudia budú nadávať na tých čo nám vládnu, ale pritom sú takí istí "zlodeji". Som smutná a dokonca sa nahnevám aj za iných ktorým odkopírovali vecičky. Zmena môže nastať jedine vtedy, keď sa každý nad sebou zamyslí a začne v prvom rade od seba...

2018-09-17 07:41:437x

victoria_witchcraft Ďakujem krásne!

2018-09-18 22:13:261x

LUKYKUKI copyright je niečo, čo aj mne neskutočne vadí a ja sama si nechodím po inšpirácie ani na pinterest, aby som nemusela mať ten pocit, že som niečo odkopírovala a akonáhle nejaký nápad vidím, už je to pre mňa tabu. Či niekto kopíroval mňa radšej ani nezisťujem, lebo by mi bolo veľmi ťažko. Je smutné, že sa niečo deje tu, na sashe, kde by človek očakával už trošku niečo iné a hlavne výrobcov s kúskom hrdosti a slušnosti

2018-09-19 16:18:154x

Danao Ďakujem Viktória, že si to takto pekne verejne napísala...ja síce pracujem s drevom, ale stáva sa mi to isté a dokonca aj tu na sashe som už videla okopírované moje veci a samozrejme predávané pod cenu, lebo vlastne to čo som ja vymýšľala dotyčný už nemusel a tým pádom môže dať nižšiu cenu, lebo bola menšia námaha...presne ako u teba...tvoje hračky sú nádherné a vždy je vidieť neskutočná prepracovanosť do detailu a ja som teda tiež riadny detailista, takže viem o čom je reč...už sa teším ked budem mať vnúčatá a hneď im u teba kúpim tie krásne hračky...ja háčkujem s hrubým háčikom jutové koše a to je riadna zaberačka, ale s tenkým háčikom vytvoriť to čo ty urobíš si neviem ani predstaviť...a aj tie fotky sú nádherné, ked sa na ne pozerám mám pocit, že to zvieratko na mňa o chvíľu prehovorí alebo aspoň na mňa žmurkne. Bohužiaľ s týmto kopírovaním sa budem stretávať asi stále, ja som už pár krát rezignovala a snažím sa byť stále o krok napred pred mojimi kopírovačmi, ale niekedy ma chytí zlosť a mám chuť s nimi bojovať, lenže ako a hlavne nechcem na to mrhať svoje sily, ktoré radšej použijem na svoje tvorenie...tvoje vecičky sú originálne a aj ostanú a držím palce v ďalšom krásnom tvorení...

2018-09-21 09:37:443x

victoria_witchcraft Áno, musím byť všetci o krok napred kopírovačmi!! Ďakujem!

2018-09-21 09:49:011x

Lucia172 Aj vy kopirujete inym vecicky a styl fotenia..Napriklad jezko. Na instagrame je to @len_noh

2018-11-01 16:04:48

victoria_witchcraft Rozdeľ je v tom, že toto neni kopirovanie. Som kúpila návod od autora, Leny Ivašienko a preto môžem šiť a predávať ježkov. Všade píšem že to neni môj vlastný autorský návod.

2018-11-01 17:03:571x

Lucia172 Je to tiez kopia, taka ista ako kopii macikov o ktorych tu pisete. Aj tie ovecky, plysaky, zajaciky, myval, hus, psiky..atd. su to tiez kopii.

2018-11-01 17:10:34

Lucia172 Tiez "maju rovnaku tvaricku".

2018-11-01 17:12:54

victoria_witchcraft Ok, tak to môžte nazývať kópie, keď chcete, ale všetko bolo háčkovane s povolením autora alebo po testovaní. Testovanie je keď auroty sa obracajú namna s prosbou vyskúšať návod.

Ale v tomto prípade nеdávala som povolenia na kopirovanie. A v časopise ide viac o formovaní ceny

2018-11-01 17:48:58

HechoConAmor Lucia asi narážala na komentár pod žurnálom "musíme byť všetci o krok vpred pred kopírovačmi". A snáď na to, ako je pohodlné robiť už podľa návodov niekoho iného . Ja súhlasím, že je určite prácnejšie vytvoriť tak krásnu vecičku z chlpatej priadze s množstvom detailov ako máš ty.Tvoje vecičky sú z môjho pohľadu naozaj krásne, radosť na ne pozrieť. Na druhej strane, ber to tak, že každá z tých žienok do toho dá kus seba. Pretože pri háčkovaní skutočne ručne vyrobíš každé jedno očko, teda každý jeden milimeter . A ak si kúpi- kúpime návod , potom sme všetky na jednej lodi . Veľa tvorivých dní :)

2018-11-01 18:13:05

victoria_witchcraft Ďakujem krásne!

2018-11-01 18:36:38

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

victoria_witchcraft
169 predaných ks, 123 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Vitajte v obchodíky victoria_witchcraft! Nájdete tu hačkovanych medvedíkov Teddy a veľa iných hračiek pre každého. Medvedíky nie sú pre najmenších. Všetky medvedíky sú vyrobené podľa autorského návodu.


Pôvodné meno viktoria_witchcraft

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Medvedík Štefan - 8669144_Medvedík Štefan by victoria_witchcraft
 11 komentárov
 Páči sa 127 ľudom
45,- €
 - Medvedík jednorožec    - 9290852_Medvedík jednorožec by victoria_witchcraft
 9 komentárov
 Páči sa 120 ľudom
89,- €
 - Ježko Noreen - 9749731_Ježko Noreen by victoria_witchcraft
 8 komentárov
 Páči sa 122 ľudom
68,- €
 - Dlhonohá bábika Béatrice - 9824241_Dlhonohá bábika Béatrice by victoria_witchcraft
 Páči sa 76 ľudom
65,- €
 - Medvedík Román  - 9846634_Medvedík Román by victoria_witchcraft
 12 komentárov
 Páči sa 105 ľudom
90,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »