Domov » Žurnál+ » Autor: Viktoria Sizoreva

Žurnál+

Viktoria S. » Nepublikovaný!! /  Pridaj komentár

Tento žurnál nie je aktívny, vidia ho len návštevníci ktorí majú na neho link!

Často dostávam otázku od svojich followerov: „Akú priadzu používate pre hačkovanie medvedíkov?“ alebo „Ako dokážete pliesť z kučeravej priadze?“. Dneska Vám poviem o všetkých druhoch priadze, ktoré používam vo svojich výtvoroch a tých, ktoré preferujem.

Samozrejme, nemám žiaden tajný spôsob pre hačkovanie z kučeravej priadze. Aj ja si občas kladiem otázky o tajomstvách hačkovania. Napriek tomu, hačkujem. Veľa krát rozpáram to čo hačkujem, no neopúšťam sa. Kvalita priadze a jej zloženie takisto majú vplyv na výzor a vzhľad hotového macíka. Vždy používam menšiu veľkosť háčika, ako radia výrobcovia na balení priadze, aby som sa vyhla dieram a nerovnostiam v mojich plyšákoch. V mojich plyšákoch určite neuvidíte náplň ani nerovné plátno. Očividne, to však robí určité komplikácie v procese hačkovania. S ohľadom na moje skúsenosti, môžem povedať že sú priadze, s ktorými sa lepšie hačkuje. Takže:

Všetky druhy čínskej priadze lacné a dostupné v každej galantérii, napríklad Teddy Soft majú rôznu hrúbku a sú hrozné v procese hačkovania. Neni tam vidieť slučky a vôbec sa to nedá rozpárať.


Priadza Adelia Valeri – priadza ruskej výroby (50 gramov, 146 metrov, 27% vlny) je jemná, hebká, vyžaduje pozornosť pri hačkovaní, ale slučky sú viditeľné. Nedá sa však rozpárať (napr. Slon a Mira).
Sheila Soft mini je pre mňa ideálna priadza na hačkovanie macíkov, no bohužiaľ ju už nevyrábajú (napr. Smutný zajac).
Turecká priadza Happy Janart je až moc hrubá pre hačkovanie a má metalickú časť vo vlne, čo podľa mňa dáva lacný lesk hotovému macíkovi. S viac tenkou Soft takisto je ťažko hačkovať, ale mne sa z nej podarilo zhačkovať pár macíkov (napr. Macík Anjel).
Schachenmayr baby smiles lenja soft je veľmi tenká, ale keď z nej spravíš dvojitú vrstvu, môžeš zhačkovať macíka veľkého 18-20 cm. Je však komplikovaná v procese hačkovania, keďže sa nedá rozpárať, ja ju napriek tomu preferujem viac ako mnohé iné (napr. Macík Ole).
Najviac na hačkovanie a zároveň aj najkrajší výsledok práce dostávam z priadze Phildar Phil Teddy, ale ona nie je lacná a v slovenských obchodoch sa mi ju nepodarilo nájsť (napr. Macík s tekvicami).
Existuje aj mnoho priadze s vlneným efektom. Hačkovať z nej je dosť ľahké, ale hračka potom nemá hustú, chlpatú srsť a vyzerá to jednoduchšie (napr. Šedý medveď ).
Avšak, akúkoľvek priadzu by ste si vybrali, treba si predstaviť hotový výsledok a darovať hračke charakter: smutný , veselý, či prekvapivý. Pridať detaily, spraviť hračke čiapočku, aby sme dostali celý príbeh (napr. Macík Marek s čiapočkou žirafa). Aj keď je hačkovaný z hladkej priadze, je lídrom vašich likeov. Môžete hačkovať aj z plyšovej priadze, ktorá neni až tak komplikovaná v procese práce, ale takisto s ňou bude zábava pracovať. Hlavné je predstaviť si konečný výzor hračky a nebáť sa ísť do práce. Dúfam, že tieto informácie boli užitočné a keď nie, tak aspoň zaujímavé.

Prajem vám ľahké hačkovanie a veľa šťastia v tvorivosti. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
victoria_witchcraft
victoria_witchcraft
222 predaných ks, 161 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Vitajte v obchodíky victoria_witchcraft! Nájdete tu hačkovanych medvedíkov Teddy a veľa iných hračiek pre každého. Medvedíky nie sú pre najmenších. Všetky medvedíky sú vyrobené podľa autorského návodu.


Pôvodné meno viktoria_witchcraft

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »