Domov » Žurnál+ » Autor: Viera Fabianova

Žurnál+

Upcyklácia či recyklacia?

Viera F. » Nové výrobky / 2020-12-30 19:26:46 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

Neviem či je to recyklácia, či upcyklácia, ale v podstate je to jedno. Dôležité je ,že som týmto svojím počinom zachránila pár nenosených riflí pred kontajnerom.


Celé sa to začalo týmto mojím taškoruksakom. Viete, potrebovala som niečo, čo by bolo chvíľu ruksak a vzápätí taška do ruky alebo na plece, žiadne prepínanie popruhov. Niečo čo by malo výhody ruksaku, ale nemalo jeho nevýhody.


Keďže internet je miestom  rôznych nápadov, po čase som našla čo som hľadala. Bol to síce len obrázok, žiadny strih ani postup, ale to nevadilo. Dôležitý bol ten nápad.


A tak sa zrodil môj taškoruksak.

Postupne pribúdali ďalšie – tyrkysový, kvetinkový, pásikový, čipkovaný, dokonca jeden som šila z bodkovaného trička pre najlepšieho vrchára na TdF.

Jedného dna som sa stretla s požiadavkou – taškoruksak rifľový. Prečo nie! Riflí mam dosť. Namiesto jedného som ušila hneď dva, aby bolo z čoho vyberať. Našli si svoje majiteľky obidva, potom ešte jeden a ešte dva.

A už to išlo. Do dnešného dna mám na konte 20 takýchto kuskov. Postupne som ich vylepšovala, pridávala vrecká vzadu, každý bol trošku iný. Momentálne mam na sklade len  tri upcyklovane kúsky, ´ďalšie sú v procese výroby a ďalších niekoľko zatiaľ len v mojej hlave napr. domčekový béžový, domčekový ružový, farebné kruhy, tyrkysový s čiernou výšivkou a čiernymi popruhmi....

 

Musím poznamenať, že všetko je to takpovediac bezodpadová technológia – upcyklacia oblečenia, využitie zvyškov z textilnej výroby, alebo nákup zvyškov látok v kamennom obchode. Z 30 cm latky veľký kus oblečenia neušijete , ale mne to na taškoruksak stačí.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - taškoruksak Stromy - 12055746_taškoruksak Stromy by veronica
 4 komentárov
 Páči sa 26 ľudom
22,- €
 - taškoruksak Námorníčka - 12101605_taškoruksak Námorníčka by veronica
 1 komentárov
 Páči sa 19 ľudom
24,- €
 - Taškoruksak Jeseň  - 12438635_Taškoruksak Jeseň by veronica
 Páči sa 16 ľudom
24,- €
 - taškoruksak riflový - 12790514_taškoruksak riflový by veronica
 Páči sa 3 ľudom
22,- €
 - taškoruksak Riflové domčeky - 12806392_taškoruksak Riflové domčeky by veronica
 Páči sa 23 ľudom
25,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »