Domov » Žurnál+ » Autor: Martin Gabor

Žurnál+

5 dôvodov, prečo začať používať voskové obaly alebo rovno Včelobal

Martin G. » Tvorba / 2020-12-02 07:00:01 /  3 komentáre / 23 lajkov / 384x zobrazený

Viete, koľko odpadu denne vyprodukujete?

Uvedomujete si svoju zodpovednosť za to?

Odpad vhodením do smetného koša nezmizne. Presúva sa len ďalej. O tom, že skutočná recyklácia plastov je drahá a náročná sa moc nehovorí. Preto, ak môžete, skúste obmedziť množstvo použitého plastu v domácnosti. A prvá zmena, ktorou môžete začať je použitie Včelobalu. 

Začítajte sa do 5. dôvodov, prečo začať. 

 

 

1. Ľahké a jednoduché použitie

Použitie voskových obrúskov je také jednoduché, že ich môžu otvárať a zatvárať aj malé deti. Nebude im to robiť žiadny problém. Tesnia veľmi rýchlo, stačí si zahriať ruky, párkrát zvinúť alebo preložiť jednu časť cez druhú a teplo vašich rúk “zlepí” obrúsok dokopy.

2. Udržujú jedlo dlhšie čerstvé

Zmes včelieho vosku je navrhnutá tak, aby vytvárala antibakteriálny, priedušný a vodeodolný povrch, ktorý napodobňuje povrch ovocia alebo kôru chlebíka. To znamená, že jedlo v obaloch nezhnedne, nezatuchne a predĺži životnosť mnohých potravín. 

3. Šetrí miesto

Keď vaše deti v škole dojedia desiatu, môžu si včelobal jednoducho zložiť a vložiť do školskej tašky. Na rozdiel od plastovej krabičky im nezaberú veľa miesta. A o navlhnutých servítkach z desiaty a o sáčkoch ani nehovoríme.

Voskový obrúsok môžete využiť aj pri cestovaní, pretože nikdy neviete, kedy by sa vám mohol hodiť. A o miesto v kufri sa báť veru nemusíte. :) A v kuchyni už tobôž nie. :)

4. Vydržia roky a nič nevyhadzujete

Na rozdiel od plastových sáčkov, tašiek, alobalu či fólie, ich nebudete musieť vyhadzovať do smetí. Keďže voskové obrúsky sú umývateľné, opakovane ich viete používať pokojne aj dva, tri roky. Jednoduché umývanie vo vlažnej (nie v horúcej) vode s jemným použitím eko čistiaceho prostriedku a následne odkvapkaním na stojane na riad zabezpečí, že vám obal vydrží naozaj dlho. 

5. Neobyčajne krásne a voňavé

Voskové obrúsky nielen dobre fungujú, ale aj dobre vyzerajú. :) A to nehovoríme o medovej vôni, ktorú obal zanecháva. Deťom v škole nebudú ostatní spolužiaci závidieť desiatu, ale skôr obal, v ktorom si ju prinesú. Dizajn vyhovuje širokej škále chutí či veku.

Vyskúšate voskové obaly? Presvedčili sme vás? 

Veríme, že áno. Spoločne tak pomôžeme znížiť počet plastov určených na vyhodenie.

Ak by planéta mohla hovoriť, určite by sa nám poďakovala. 

Komentáre

Vcielka ;-)

2020-11-18 16:36:54

_Sperkovo určite si zaobstarám aj ja :)

2020-11-22 15:11:42

esterka pouzivam na domaci kvaskovy chlieb.. je super

2020-12-03 23:45:13

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
vcelobal
vcelobal
796 predaných ks, 147 hodnotení

Vzduch, voda, príroda sú dôležité elementy v našom živote. Veríme, že našou prácou prispejeme k zmene plastových zlozvykov.
S dôrazom na pôvod a kvalitu surovín ručne vyrábame obaly na potraviny. Včelobaly sú otestované RUVZ na styk s potravinami.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Včelovak L 36x45cm  - 12506156_Včelovak L 36x45cm by vcelobal
 Páči sa 31 ľudom
21,90 €
 - Zimné a hravé - 12657604_Zimné a hravé by vcelobal
 Páči sa 20 ľudom
15,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »