Domov » Žurnál+ » Autor: David Turčáni

Žurnál+

Buďme zmenou, ktorú chceme vidieť - nielen na Deň Zeme

David T. » Osobné Blogy / 2022-04-22 12:28:34 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

22. apríl je Deň Zeme. Je to deň, ktorý nás upozorňuje na negatívny vplyv ľudstva na životné prostredie. My však aj ako jednotlivci môžeme každý deň robiť rozhodnutia, ktoré budú šetrné k prírode a nášmu prostrediu. Včely sú krásnym príkladom toho, že aj malý tvor dokáže prispieť k veľkým veciam. BUĎME ZMENOU, KTORÚ CHCEME VIDIEŤ a nielen v tento deň!

Sme včelári, ekológovia, environmentalisti a včely sú pre nás jednoducho srdcovka. Preto sa vždy na veci pozeráme "včelou optikou" a aj pri každodenných, zdanlivo so včelami nesúvisiacich činnostiach rozmýšľame, aký má naše konanie dopad na včely a iné opeľovače.
Aj pri nakupovaní si vo väčšine prípadov môžeme vybrať výrobky, ktoré sú šetrnejšie k prírode a tým pádom aj k opeľovačom. Stúpajúci dopyt uvedomelých zákazníkov a zákazníčok po výrobkoch a službách priateľských k prírode môže presvedčiť mnohé obchodné spoločnosti, aby si osvojili prístupy, alebo vyrábali produkty priateľské k opeľovačom.


Pri výbere sviečok sú sviečky z včelieho vosku to najlepšie riešenie (a to nehovoríme preto, že ich sami vyrábame :) ) keď si chceme v domácnosti vytvoriť čarovnú atmosféru, alebo si prečistiť vzduch (včelí vosk, na rozdiel od iných voskov, totiž dokáže aj toto).


Používaním sviečok z včelieho vosku znižujeme náš negatívny dopad na prírodu - sú totiž:

  •  čisto prírodné - v celom procese sa nepoužívajú žiadne iné dodatočne pridávané látky a materiály. Nie sú zdraviu škodlivé ako napríklad parafínové sviečky s často karcinogénnymi arómami.

 

  •   lokálne - využívame včelí vosk od overených včelárov z nášho regiónu, ekologická stopa je tak minimálna v porovnaní s repkovým alebo sójovým voskom, ktorý sa u nás zatiaľ stále nevyrába ale dováža

  • z udržateľných zdrojov  - je to obnoviteľný zdroj, ktorý je produktom včely medonosnej. Včely si včelí vosk vyrábajú pre svoju potrebu na budovanie plástov, ktoré im slúžia na uskladnenie svojich zásob peľu a nektáru, včelia matka sem kladie vajíčka z ktorých sa potom vyvíjajú larvičky, zakuklia sa a liahnu sa z nich mladé včielky. Z hľadiska hygieny a pre zdravie včiel je veľmi dôležité toto včelie dielo po určitom čase obmieňať, takže nemusíte mať strach, že by sme včely chamtivo okrádali.

  • tradičné - voštinárstvo v našom regióne má niekoľko storočnú tradíciu. Dokonca v stredovekých kláštoroch bol včelí vosk cenným platidlom, pretože bol jedným z mála zdrojov svetla. A kde bolo svetlo, bolo aj vzdelanie.
     
  • ručne robené - každý jeden kus je originál, ktorý prešiel našimi rukami

Pri sviečkach odlievaných do skla používame materiál, ktorý je recyklovaný. Ľudia z okraja spoločnosti nám za férovú sumu dodávajú fľaše, ktoré zháňajú v baroch a reštauráciách. Takto fľaše určené na vyhodenie dostanú ešte druhú šancu, zníži sa tak tvorba odpadu a títo ľudia si trošku prilepšia vo svojej neľahkej situácií. Potom sa ručne umývajú, dezinfikujú a brúsia profesionálnym sklárom, ktorý na každú jednu sviečku otláča svoju pečať originality, svoj kumšt, skúsenosti a fantáziu.

A navyše sviečky z včelieho vosku príjemne voňajú! A sú vyrobené s láskou, šetrne ku včelám, k prírode.
 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
vcelikraj
vcelikraj
554 predaných ks, 115 hodnotení

Ahoj, sme vzdelávacia včelnica Včelí kRaj. V dielni na spracovanie včelieho vosku Voštinári a zamestnávame predtým dlhodobo nezamestnané ženy a ľudí z okraja spoločnosti. Vyrábame sviečky zo 100% prírodného včelieho vosku, poctivo a s láskou.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Sviečka z včelieho vosku v brúsenom skle - olivovo zelená - 12692940_Sviečka z včelieho vosku v brúsenom skle - olivovo zelená by vcelikraj
 3 komentárov
 Páči sa 118 ľudom
27 €
 - Sviečka z včelieho vosku v brúsenom skle - zelená - 12692614_Sviečka z včelieho vosku v brúsenom skle - zelená by vcelikraj
 3 komentárov
 Páči sa 107 ľudom
24 €
 - Sviečkové predplatné ako darček - 12672117_Sviečkové predplatné ako darček by vcelikraj
 4 komentárov
 Páči sa 39 ľudom
27 €
 - Máčané sviečky - 12692767_Máčané sviečky by vcelikraj
 Páči sa 128 ľudom
3 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »