Sviečka z včelieho vosku valec

3,80 €

Varianty:Dočasné zatvorenie obchodu do 31.12.2023. Všetky zákazky vybavím po návrate.
Štýl: Natur

Hodnotenia (114) »

Hodnotenia predajcu vcelikraj od kupujúcich:

Adulka12:


super voňavé :)


evis:


Krásne voňavé sviečky, zdobia mi adventný venček aj vianočné ikebany.


Valcová sviečka z čistého včelieho vosku bez pridaných látok bola s láskou vyrobená v našej sociálnej dielni v regióne Malohont. Aj táto sviečka dáva prácu a plácu dvom predtým dlhodobo nezamestnaným ženám, matkám. Vosk pochádza z našej včelnice, alebo od overených včelárov. Vosk je vlastný produkt včiel, ktorý vytvárajú vo voskových žľazách. Pre vznik vosku je potrebné veľké množstvo energie, na 1 kg včely spotrebujú 7 kg medu. V dielni pracujeme len s čistým voskom a okrem tepelnej sterilizácie ho ďalej neupravujeme bielením, farbením, kyselinami, ani nepridávame iné látky podobné vosku. Je to teda 100%-ný prírodný produkt, ktorý pri horení dokonca ionizuje, teda “čistí”  vzduch a príjemne vonia.

Upozornenie: Včelí vosk sa pri nízkych teplotách pokrýva šedým povlakom, ktorý nazývame voskový kvet. Je to prirodzená vlastnosť vosku. Ak sviečka od nás získala tento voskový kvet, napríklad pri doprave v chlade, stačí využiť teplotu okolo 38°C slnkom, vodou, alebo fénom a povlak sa stratí.

Veľkosť: 9,5 x 4,5cm
hmotnosť: cca 120g
Materiál: včelí produkt
Spôsob výroby: odlievanie
Vložené: 2020-11-18 00:00:09

Vec patrí do mojej kategórie: () » () »

Značky:  dobrý obchod    žltá    Vianoce    Zima    Kuchyňa    Kúpeľňa    Pracovňa    Zero waste    včelí vosk    sviečka    vianoce    tradícia  

Komentáre k vecičke


Pre komentovanie musíš byť prihlásený.
Katalógové číslo veci: 5887411
P
vcelikraj
vcelikraj
550 predaných ks, 114 hodnotení

Ahoj, sme vzdelávacia včelnica Včelí kRaj. V dielni na spracovanie včelieho vosku Voštinári a zamestnávame predtým dlhodobo nezamestnané ženy a ľudí z okraja spoločnosti. Vyrábame sviečky zo 100% prírodného včelieho vosku, poctivo a s láskou.