Sviečka z včelieho vosku v brúsenom skle - číra

24 €
Dočasné zatvorenie obchodu do 31.12.2023. Všetky zákazky vybavím po návrate.
Štýl: Natur

Hodnotenia (114) »

Hodnotenia predajcu vcelikraj od kupujúcich:

Adulka12:


super voňavé :)


evis:


Krásne voňavé sviečky, zdobia mi adventný venček aj vianočné ikebany.


Sviečka zo včelieho vosku je náš typický symbol pohody, akési slovenské “hygge” pre jesenné a zimné dni.  Sviečka v brúsenom skle nadväzuje na už zaniknutú stáročnú tradíciu v okrese Poltár a spája ju s tradíciou včelárstva a voštinárstva, tak typického pre región Gemera-Malohontu.

Pre sklo sa využívajú použité fľaše, ktoré pre projekt dodávajú ľudia z okraja spoločnosti, ktorí takýmto spôsobom získavajú aj finančnú odmenu. Následne je sklo ručne brúsené v Poltári bývalými sklármi a autorský, ručne brúsený motív symbolizuje dokonalú prácu včiel. Lokálny a čistý včelí vosk je nalievaný do foriem v sociálnej dielni Voštinári, kde pracujú bývalé dlhodobo nezamestnané ženy z vidieka. Do sviečok používame vlastný včelí vosk a vosk od overených slovenských včelárov. Vosk je produkt včiel, ktorý vytvárajú vo svojich voskových žľazách. Pre vznik vosku je potrebné veľké množstvo energie, na 1 kg včely spotrebujú 7 kg medu. V dielni pracujeme len s čistým voskom a okrem tepelnej sterilizácie ho ďalej neupravujeme bielením, farbením, kyselinami, ani nepridávame iné látky podobné vosku. Je to teda 100%-ný prírodný produkt, ktorý pri horení dokonca ionizuje, teda “čistí”  vzduch.
Takáto sviečka teda pomáha lokálnej ekonomike, nadväzuje na tradície a ide s dobou v štýle zero waste a upcycling. Táto sviečka je z obnoviteľných prírodných zdrojov, je zdravá, prirodzene voňavá a navodí vám útulno. Upozornenie: Včelí vosk sa pri nízkych teplotách pokrýva šedým povlakom, ktorý nazývame voskový kvet. Je to prirodzená vlastnosť vosku. Ak sviečka od nás získala tento voskový kvet, napríklad pri doprave v chlade, stačí využiť teplotu okolo 38°C slnkom, vodou, alebo fénom a povlak sa stratí.
Do sviečky je po dohorení objednať novú voskovú náplň, prípadne sklo využiť ako stojan, svietnik, pohár, váza…

Veľkosť: 8 cm x 8,5 cm
Hmotnosť: cca 454 g/60 hodín horenia
Každá sviečka je ručne robený originál a preto môžu byť malé rozdiely v jej rozmeroch a motíve.
Materiál: včelí produkt, sklenený polotovar
Spôsob výroby: odlievanie, brúsenie
Vložené: 2020-11-17 23:11:20

Vec patrí do mojej kategórie: () » () »

Značky:  dobrý obchod    priehľadná    Vianoce    Zero waste    včelí vosk    sviečka    brúsené sklo    zero waste    upcycling    vianoce  

Komentáre k vecičke

taliaa
taliaa pekná.
2022-04-03 20:48:12
 

Pre komentovanie musíš byť prihlásený.
Katalógové číslo veci: 5887346
P
vcelikraj
vcelikraj
550 predaných ks, 114 hodnotení

Ahoj, sme vzdelávacia včelnica Včelí kRaj. V dielni na spracovanie včelieho vosku Voštinári a zamestnávame predtým dlhodobo nezamestnané ženy a ľudí z okraja spoločnosti. Vyrábame sviečky zo 100% prírodného včelieho vosku, poctivo a s láskou.