Domov » Žurnál+ » Autor: Bronislava Štubňová

Žurnál+

Zo života na lazoch – 2.časť

Bronislava Š. » Osobné Blogy / 2022-09-17 12:06:48 /  3 komentáre / 22 lajkov / 191x zobrazený

Zo života na lazoch – 2.časť
"Alebo čo bolo, čo je a neviem, čo bude."

Ahojte milí priatelia, milovníci krásnej prírody a všetkých jej bytostí, obdivovatelia krásy vo všetkých jej formách. Takto vzletne sa k vám prihováram so zámerom pozdieľať čo-to z toho, čo sa u nás udialo za posledné obdobie.

Začnem januárom, keď práve v čase mojich narodenín prišiel nám do života (mnou) dlho očakávaný štvornohý prírastok menom Teo. Teo je chrt, mal to byť vipet, po ktorom som veľmi túžila, ale nakoniec vyzerá, že to bude mix vipeta s greyhoundom. Čiže narástol trochu viac, ako sme očakávali :-)

Upozornenie: kto nemusí čítať články na tému psy, môže túto časť preskočiť a naskočiť do vlaku trochu ďalej.

Z Tea sa, ako inak, vykľul môj veľký učiteľ. Na príchod prvého psíka sa môžete pripravovať aj celý život, no keď príde, obráti vám život naruby. Učí ma nekonečnej trpezlivosti, disciplíne, pomáha mi načrieť do temných hlbín mojej duše a tiež vychovávať mojich chalanov.

Je to bytový pes, ktorý absolútne potrebuje byť so svojím človekom (aj na toalete), je jemný, citlivý a lenivý, no keď treba, srnky na lúke vie ponaháňať dokonale. Je svojhlavý - keď sa mu niečo neoplatí, ťažko ho presvedčím. Má jemnú srsť a potrebuje v zime oblečenie. Asi si viete predstaviť, aké to je, uviesť do lazníckej spoločnosti oblečeného psíka, ktorý vyzerá nežne ako srnka. Občas sa stretnem s nepochopením ohľadom rozhodnutia zadovážiť si práve takéto plemeno do takýchto podmienok.

Je mojím neoceniteľným spoločníkom pri potulkách prírodou. Teo je všade tam, kde je niekto z nás. Napríklad na trhoch. Tento rok som sa hecla, že vyjdem z bublinky a osobne ukážem svetu, na čom pracujem. Takže v lete som sa prezentovala na našom miestnom jarmoku a na miestnom letnom festivale. Bola to veľmi užitočná, úspešná a zábavná skúsenosť, najmä preto, lebo som pri sebe mala fantastických pomocníkov – mojich chlapcov a ich kamošov a Tea.

V lete som veľa šila, no málo som stihla pridávať produkty na Sashe. Vytvorila som jesennú kolekciu, ktorú som už dlhšie nosila v hlave. Teraz už bude menej práce von v záhrade a viac času stráveného v teple mini-ateliéru. Horúce a najmä suché leto nám všetkým dalo zabrať, príroda vystrčila varovný prst, že je už najvyšší čas, aby sme ju začali brať vážne a chrániť, veď nám tak veľa dáva. Pozrite na tú krásu:Koncom leta som objavila ďalšie pekné miesto tu u nás, na mojich potulkách pri zbere černíc. Je to mohutný prastrom, starček – Dub. V jeho konároch som sa stratila, schúlila ako malé dievčatko v mocných a bezpečných otcových rukách. Chodievam ho teraz často navštíviť, zapálim pri ňom vonnú tyčinku a hĺbam. Mám pocit, akoby som pri ňom už stála, niekde inde a niekedy inokedy, dávno pradávno. 

Ja vám želám krásnu jeseň, uzemnenie a vnútornú pohodu, pokoj, pokoru a vďačnosť za to, čo máme a že máme jeden druhého. A príjemné tvorenie! Haf a mňau.

B.R.O.Ň.A.

Komentáre

taliaa pekný žurnál.

2022-09-18 11:29:56

besna_mat Krásne čítanie, taká príjemná znôška všetkého - nového i toho starého:-)Nech sa Vám stále darí, užívať si lazov dary:-)

2022-09-18 14:34:09

v.IHLE.nit Ďakujem vám všetkým za milé komenty a za "palec-hore" :-)

2022-09-21 08:50:16

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »