Domov » Žurnál+ » Autor: Ľuba Školová

Žurnál+

Dovolenkové mušle robia radosť aj v jeseni

Ľuba Š. » Fotopostupy a Návody / 2015-09-12 19:56:43 /  2 komentáre / 17 lajkov

Prišla na mňa tvorivá chvíľa. Chcela som urobiť niečo pekné. Nevedela som čo a nevedela som ani ako. Zrak mi padol na igelitku, v ktorej sa ukrývali mušle z dovolenky. A v hlave sa začal rodiť nápad. 

Tašku som jedným šmahom vysypala na koberec, bolo na čase. Od dovolenky prešli pomaly 2 mesiace a chuderky mušle by začali aj zapáchať. Poriadne som ich premyla vodou, nechala vyschnúť a pretriedila na pekné dolámané vs. pekné "ako z obchodu".

Mohla som si vygúgliť, že čo super beautiful diy s nimi môžem urobiť ale povedala som si NIE. Možno to nebude žiadne svetoborné terno a možno už niekto niečo obdobné vytvoril, ale keď nebudem obkukávať aspoň to vytvorím mojským spôsobom. Potrápim predstavivosť a preleštím kreatívne mozgové kanáliky. 

Obdivujem veľké náhrdelníky, masívne, mocne ľúbivé a v poslednej dobe im prestala odolávať aj moja peňaženka. Nanešťastie. A tak som rozhodla, že si jeden skúsim vyrobiť.

Zopár postupov ako jednoducho vytvoriť peter-panovské korálkové límčeky som už na jutube videla dávnejšie. Princíp / postup výroby som teda považovala za zmáknutý. Odrádzalo ma iba jediné: práca s lepiacou pištoľou. S lepidlom sme si nikdy netykali. Už od 1. hodiny výtvarnej výchovy. (lepeNIEEEEEE)

Navyše, vďaka mojej tvorivej nemotornosti, sa viem pišotoľou  kvalitne spiecť po prstoch. Vždy. Ale čím som staršia, tým viac si uvedomujem, že keď niečo neviete, neznášate, myslíte si, že ste totálny nemotorko, tak na ten just to treba urobiť. Aj za cenu tej nepríjemnej  mini-bolesti.

A tak kombináciou chuti tvoriť a ukázať lepidlovej pištoľke, kto je tu pán, teda pani, vznikol náhrdelník z pastelovým nádychom letnej dovolenky. Vlastne môj prvý vlastnoručne vyrobený. Snáď bude motiváciou pre všetky ženy, žienky, baby, slečny, ...., ktoré mušle radi zbierajú či kupujú. :-) 

Jasná vec, vidím na ňom minimálne 5 vecí, ktoré som mohla urobiť inak. Ale na vlastných chybách sa učí najlepšie. Tenkrát poprve mohlo byť aj horšie. Už sa teším ako ho vytiahnem a vyklofnem sa do práce, či ho jednoducho niekomu darujem napríklad na fotenie alebo len tak pre radosť. 

Čo potrebujeme: 

☑ mušle (môžu byť kúpene alebo poctivo nazbierané pred odchodom z dovolenky, tieto konkrétne z Talianska),

☑ stužku, stuhu na viazanie okolo krku - keďže mušle pochádzajú z mora, siahla som po námorníckej šnúrke,

☑ stuhy, stužky na výrobu ružičiek,

☑ perličky, gombičky, korálky, ..., 

☑ kúsok výkresu, 

☑ kúsok látky v jemnom tóne,

☑ lepiacu pištoľ, +1 náplň, 

☑ nožnce, ihlu, niť 

Na začiatok potrebujeme analýzu domáceho materiálu, vlastných schopností, obľúbených farieb. Moja handmade kariéra sa začala výrobou ružičiek zo stužiek. Takže som povyberala všetky stuhy v mojich obľúbených farbách a perličky. Vyrobila som zopár ružičiek (2x15 minút pred spaním), ktoré boli mojou nosnou predstavou v kombinácii s mušličkami. 

Keď prišiel víkend, tvorivosť nabrala plné obrátky. Základom bolo vytvoriť z výkresu a látky podklad. vystrihnutý polkruh z papiera sa skryl do látky jemne lososovej farby.

na ktorý som vďaka lepiacej pištoli na pevno uchytila mušle, 

a postupne aj textilné ružičky. Prázdne miesta sa vyplnili perličkami v odtieňoch, ktoré si navzájom rozumejú. 

Takto to vyzerá zo zadu.

A takto zpredu. 

Náhrdelník je torchu masívny. Ale veľmi pekne sa môže vynímať na holom krku pri spoločenských a lebo letných šatách bez ramienok. Alebo na bielej, či pastelovej blúzke ku krku. 

 

Čas strávený: 3 hodiny

Ahojte 

Ľuba / mirabela.sk

Komentáre

LightAndAngels ...oplatilo sa 3 hodiny s tým "pohrať" :)... vyzerá to výborne a sviežo ;)...

2015-09-12 21:47:181x

charoit veľmi pekný :-)

2015-09-14 14:12:44

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »