Domov » Žurnál+ » Autor: Ľuba Školová

Žurnál+

Fľašky od mlieka nevyhadzujem. Jednoducho a milo ich zmením na vázičku na ❀ ❀ ❀

Ľuba Š. » Fotopostupy a Návody / 2015-10-27 22:18:58 /  1 komentár / 8 lajkov

Som škrečok. Odkladám skoro všetko. A aj fľašky z mlieka, ktoré pravidelne kupujeme. Je mi ich ľuto vyhodiť. Pri poslednom tvorivom víkendovom minimaratóne padla voľba na obmedzenie ich počtu. A vznikli, síce trochu nemotrokavé, ale zato mliečne vázičky plné radosti. 

Ja viem, mlieko nie je slovenské, ale preferujem kúpu v sklenenej fľaške a táto značka mi vždy padne do ruky. (Nerobím cielenú reklamu:-) ) Akosi mi pripomínajú staré dobré detstvo.  A keďže, doma je mi zaťažko vyhadzovať tak pekné hrdielka, v nakopila sa nám ich poriadna kôpka. 

Spoločne s fľašou od sušených paradajok sa teda dostali pod ruku. Chytila som štetec, dostupné farby a maľovala som po len tak pre radosť. Na skus.  Samozrejme pred umiestnením motívu, veľmi jednoduchécho ba až detského, bolo potrebné odstrániť etiketu. Ťažký oriešok. Ale podarilo sa. Poriadny necht a odstátie v hrnci s teplou vodou tomu pekne pomôže. 

Fľaše som následne natrela bielou farbou. Asi 5 krát. Keďže farby, ktoré mám, neboli až tak kúl ako sa mi zdalo pri chválení nápadu v hlave, ich vrstva trošku presvitá.

A aplikovala motív. Nie je to žiadna sláva a keby si to premyslím a dám tomu viac času tak by sa na bielej fľaši krásne vynímal ľudový motív, alebo pekný obražtek ale to nebol zámer. Možno to poznáte. Niekedy mám náladu na nedokonalé a nemotorné. Úprimne, skoro vlastne stále. Už ma nejak unavil ten dokonalý štandard, všetko podľa linajok, ktorými sa sami obmedzujeme. Tak mi celkom dostačujúco urobia radosť aj nepravidelné pásiky. 

A hlaným zámerom bolo zobrať niečo, podľa mojej mamy "na vyhadzov", do rúk, podarovať tomu nový zmysel a funkciu a urobiť si radost. Radosť z tvorenia. lebo niekedy je to jednoducho len a len o tom. Vymýšľať, tvoriť, a aj 5 krát natierať obyčajnú fľašku bielou mliečnou farbou, lebo viete, že to má zmysel. A nielen ako milá vázička na sušené či čerstvé kvetinky. Nie je to žiadna svetoborná novinka. Už to vymsleli mnohí predo mnou a urobili aj krajšie. Omnoho. Ale snáď kúsok tohto textu bude pre niektoré z vás miniinšpiráciou pre vyplnenie tvorivej chviľky  alebo motiváciou ako piť viac mlieka.

Napríklad, pre jeden úsmev (ten vlastný) na tvári a peknú myšlienku, ktorá dobrú náladu vyčarí. A v podstate, opaltí sa škrečkovať možno aj blbosti, keď viete, čo z nich vyškrečkujete. :-) 

P.S. Slovenské mlieko ľúbim a české zas emilujem. A keďže ich mám ešte mnoho, toto je iba začiatok. 

Zoznámte sa, niekdajšie sušené paradajky sa zviezli na tvoreníčku spoločne s mliečkovými.  

A moje mliečkové vázičky. 

A maličké motto na záver. Snáď mi to pán René z filozofického neba prepáči.

Ľuba | Mirabela.sk

Komentáre

arte sú veľmi milé, práve v tej "nenalinkovanosti" je to ono :)

2015-10-27 23:15:06

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »