Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Kašiarová

Žurnál+

spoznávame svet / súťaž je ukončená

Jana K. » Zľavy a súťaže / 2019-01-03 17:01:08 /  9 komentárov / 13 lajkov

Dobrý deň, milí priatelia!  

Dávam do pozornosti súťaž, v ktorej môžete vyhrať cestovateľský album na fotografie z ciest, dovoleniek, turistiky a podobne či už u nás alebo v zahraničí.

Vašou úlohou bude napísať do žurnálu  napr, Váš tip na dovolenku, alebo najdlhšiu cestu, ktorú ste absolvovali alebo stručne opíšte svoj nezabudnuteľný, vtipný alebo zaujímavý zážitok z výletu, dovolenky, prázdnin...Z troch najzaujímavejších vylosujem jedného výhercu a budem Vás o ňom informovať 6.1.2019 vo večerných hodinách.

Ďakujem Vám a teším sa na Vaše zážitky...

Janka

6.1. večer: Ďakujem všetkým za ich zaujímavé príspevky. Album vyhrala ave-eva, ktorej srdečne blahoželám!

Komentáre

babkarstvo Tak ja začnem...Gruzínsko po vlastných patrí k najkrajším zážitkom z poslednej doby. 5 týždňov spoznávania miestnej kultúry, kuchyne, zvykov, tradícií, hodnôt a ľudí. A samozrejme len ja a veľká nádherná krajina plná srdečných a milých ľudí.

2019-01-03 18:08:232x

tetamonika pre mňa jednoznačne Lotyšsko. Vysnívaná krajina, do ktorej mi niekoľkokrát zamietli víza (samozrejme za socializmu), povolenie prišlo až v 86-om, akoby tlakovou vlnou Černobylu, aká to irónia :-) a potom ďalšia návšteva v 2013-om. Nádherná krajina, milí ľudia, dúfam, že sa ešte raz vrátim ...

2019-01-03 18:50:042x

OdLubky S manželom, vtedy ešte priateľom sme nemali dosť peňazí na zahraničnú dovolenku, a tak že pôjdeme len cestovať po Slovensku. Auto z požičovne, ubytko cez zlavomat, s automapou a knihou Kam na výlet. Z Oravy cez Ždiar, Tatry, cez Košice, Slovenský raj, Kremnica, Vrícko. Jaskyne, vrchy, staré mestá, zoologické záhrady, v turistických topánkach aj sandaloch. Nikdy nezabudnem, tisíckrát rozprávam "vtedy keď sme šli po Slovensku..."

2019-01-03 21:56:332x

Mary_Handmade Pre mňa najvýlet bol týžden v Slovenskom raji ešte z gymnázia s kamarátkami: krásna príroda, dlhá turistika, dobrá nálada. Teraz absolvujeme len menšie vylety s detmi, dúfam že keď budú trošku väčšie navštívime aj ďaleké krajiny, samozrejme ak financie dovolujú.

2019-01-04 07:11:442x

Softwille Podelím sa o jednu historku z Gruzínska, kam sme sa s partiou vydali pred pár rokmi. Vyhradili sme si naň tri týždne, kedy sme chceli spoznať čo najviac - väčšie mestá i zabudnuté dedinky /tie ma očarili najviac/, hory aj more. Kaukazské štíty vyzerajú v lete ako z pohľadnice, na jeden z nich sme sa preto vybrali. Domáci nám povedali, že cesta k horským jazerám, kde sme chceli prenocovať, nám bude trvať asi 3 hodiny. Zbalili sme sa a ráno vyrazili. Išlo o jednoduchú cestu, stratiť sa nebolo kde, no náš cieľ nebol nikde ani po troch hodinách, ani po piatich, ale až takmer po siedmych. To už sme ledva lapali dych, ale výhľad na dve azúrové jazerá s divokými koňmi poblíž a zasneženými štítmi bol a doteraz v mojich spomienkach je na nezaplatenie. Postavili sme stany, založili ohník a tešili sa z tej krásy. Keďže bolo horúco, zásoby vody sa nám minuli skôr, než sme čakali. Na druhé ráno sme plánovali ísť nazad, ale predsa. Horský potok nikde, jazero sme riskovať nechceli, chalani preto vymysleli, že sa vyštverajú k snehu a ten si rozpustíme do fliaš. A tak aj bolo. Ako sme sa len tešili z tohto prírodného vizuálne-chuťovo-zvukového mixu. Nadránom nás neprebudilo slnko, ale silné kŕče v bruchu - takmer naraz, celú grupu. Rozbehli sme sa do okolia a počas cesty nadol to zopakovali niekoľkokrát. Mysleli sme, že na sklonku dňa už bude dobre, v dedine sme sa dostali k čistej vode aj jedlu a vybrali sa stráviť tri záverečné dni k moru v Batumi. Na pláne bolo po náročných týždňoch zvoľniť tempo, namiesto krás botanickej záhrady, plávaniu v mori a iných lákadiel sme však všetci do jedného až do posledného dňa spoznávali akurát tak kultúru miestnych toaliet:) Keď už sme sa pozviechali z postelí a vydali sa von, celý toaleťák bol povinnou výbavou každej kabelky, chalani ho nosili vo vreckách kapsáčov:) Polepšilo sa nám až v deň odchodu. Hoci vtedy nám nebolo všetko jedno, dnes na tom radi smejeme. Súhlasím s babkarstvo - Gruzínsko je krásne - vrelo odporúčam, len pozor na vodu:)

2019-01-04 16:09:412x

L.Twigova Môj najkrajší cestovateľský zážitok? Nemusela som cestovať ani kilometre ďaleko, neskutočne veľa krás totiž máme aj na Slovensku. Raz som si tak brázdila internetom a narazila na netradičnú rodinku, ktorá žije nad mestom Krupina v lesíku alternatívnym spôsobom života. Takmer všetko si dopestujú sami, žijú ekologicky, okolo seba majú zvieratká, ticho a krásnu prírodu. Zarábajú si poskytovaním netradičného ubytovania, a to v krásne maringotke, ktorá je prerobená na vintage štýl (všade samé kufre, herbáre, skrátka nádhera!) a teepee stanoch. Poviem vám, bol to najúžasnejší zážitok môjho života...žiadna wifi, len cvrlikanie svrčkov po zobudení, srnka kŕmiaca sa neďaleko našej maringotky, prírodná sprcha zbúchaná z dosiek a neskutočná záhradná kuchyňa, kde sme si vychutnávali každé ráno raňajky, ktoré nám pripravili samotní majitelia z vlastných výrobkov. :) Poviem vám, toto bol najkrajší cestovateľský zážitok. Nič veľkolepé, drahé a ďaleké, ale odchádzali sme s pocitom v srdci, že pokoj a ticho sú tým najkrajším darom, že aj bez internetu sa dá tráviť dovolenka, že všetko je akési krajšie, keď človek žije viac v spojitosti s prírodou. :)

Lenka

2019-01-05 10:32:083x

danielle65 Moja najkrajšia dovolenka bola tá, ktorou som potešila a prekvapila svoju polovičku.Môj manžel,tak ako takmer každý chlap miluje futbal. Veľmi veľa krát pri sledovaní zápasu spomenul že by chcel aspoň jeden krát v živote zažiť tú skutočnú atmosféru na poriadnom zápase.Takže narodeninový darček bol vyriešený.Potajomky som všetko vybavila, dokonca aj jeho dovolenku v práci. Blížil sa čas odchodu a ani si neviete predstaviť koľko krát som mu to skoro povedala,ale vydržala som až do konca.Vo štvrtok keď prišiel z práce som povedala že zajtra ráno letíme na štyri dni do Barcelony.Nechcel uveriť kým som neukázala letenky a všetky podklady. Bolo to neuveriteľné,ani nevedel nájsť slová. Tých pár dní bolo nádherných.V sobotu sme išli na zápas ,bol šťastný. Ale aj tak, najviac ma dojalo to, keď sme v nedeľu išli do múzea na Camp Nou a on sa tam vtedy rozplakal ako malé dieťa.Tiež mi tiekli slzy,ale také, čo vás robia šťastnými z toho, že sa vám podarilo urobiť pre niekoho niečo o čom sníval.Do dnešného dňa mám odložené vstupenky z futbalu a všetko ostatné

2019-01-05 20:45:581x

ave-eva Môj najkrajší cestovateľský zážitok je spred siedmich rokov, keď sme s manželom išli na pozvanie navštíviť našich priateľov do San Carles de la Rápita v Španielsku. Cestovali sme autom 3 dni, prešli sme 2400 km cez Rakúsko, Nemecko, Francúzsko a veľkú časť Španielska, zastavili sme kde nám oči a srdcia kázali, videli sme veľa krásnych a zaujímavých miest, jednoducho nezabudnuteľná dovolenka. Zopakovali sme si to o rok, ale už aj s naším synom. Bol veľmi spokojný a my tiež. Snáď sa nám ešte podarí niekedy do tretice si to zopakovať už aj s jeho priateľkou.

2019-01-06 15:24:162x

tvojobal Ďakujem Vám za všetky zaujímavé príspevky, víťazkou súťaže je ave-eva. Blahoželám!!!

2019-01-06 17:41:051x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »