Domov » Žurnál+ » Autor: Anna Červeňáková

Žurnál+

Šikovný trh alebo každý deň nie je nedeľa.

Anna Č. » Pozvánky a Reportáže / 2013-11-29 21:56:30 /  5 komentárov / 7 lajkov

23. novembrový deň sa pre nás niesol v znamení Šikovného trhu. Tentokrát sme sa tešili, že sa stretneme s priaznivcami hand-made tvorby v Ružomberku. S jedlom rastie chuť, takže aj my čím viac sa zúčastňujeme na trhoch, tým viac sa inšpirujeme a na každú ďalšiu akciu sme vždy lepšie a lepšie pripravené. Tak ako aj teraz. Nový stojan na hračky, vizitky, cenovky a samozrejme veľa nových výrobkov. Tešili sme sa z toho.

Galéria Ľudovíta Fullu - budova veľmi pekná, famózna. Toto miesto si doslova pýta, aby sa v ňom konali aj takéto zaujímavé podujatia. Pri vykladaní vecí na predajný stôl sme síce boli trochu sklamané malým priestorom, no nejako sme sa doň napokon vošli. Naša tvorba bola vystavená a my sme sa tešili na návštevníkov. Čakali sme hodinu, dve, tri .... stále sme mali pocit, že predajcov je tam viac ako nakupujúcich. Chvíľami sa zdalo, že ľudia predsa len prišli a zaujme ich niečo z ponúkaného tovaru. Nedalo sa ale nevšimnúť si, že to boli väčšinou tí, ktorí sa rozhodovali medzi viacerými možnosťami a tak prišli viackrát k tomu istému stolu. Alebo to boli predajcovia, ktorí si navzájom obzerali čo vytvárajú ostatní a inšpirovali sa. To je milé, lebo pri takejto akcii ide aj o to. Až do ukončenia to vyzeralo podobne.

Sklamanie? Nie. Skôr sa zamýšľame nad tým, prečo sa to stalo. Propagácia bola adekvátna, no ľudia sú rôzni, majú rôzne priority, vkus, sociálnu situáciu a tak to nemožno súdiť. Niektorí radšej uprednostnia oblečenie, šperky a iné výrobky z bežných predajných reťazcov a „čínskych“ obchodov, akoby sa prišli hoci iba pozrieť na Šikovný trh. Určite by boli prekvapení z toho, čo všetko ľudia z Liptova vedia vyrobiť a možno by si nejakú maličkosť aj odniesli. Minimálne dobrý pocit. Vieme, že je to ich rozhodnutie, nám je to len trochu ľúto.

Veľká vďaka patrí organizátorkám, lebo dať dokopy akciu tohto druhu nie je „med lízať“. Vieme si predstaviť ako sa im potom zle počúvajú poznámky typu „prišlo málo ľudí“ a pod., ale niekedy aj pri najväčšej snahe veci proste neplynú tak ako by sme chceli.

Našťastie nám nejde o to predať čo najviac vecí a nevidíme za všetkým iba peniaze. My sa tešíme aj z toho keď nám niekto pochváli našu prácu. To je veľmi milé a hneď máme krajší deň.

Veríme, že Šikovný trh má všetky predpoklady na to, aby sa z neho stala akcia, na ktorú sa bude tešiť celý Liptov a neskôr možno aj iné regióny.

Veľa tvorivých nápadov a fanúšikov prajú triorigamy.

 

Ďakujeme za láskavé poskytnutie väčšiny fotiek zlatejsliepke.
 

Komentáre

YAK4YOU Mrkla som k vám trom origo-ženám, máte krásne čiapky aj hračky! :)

2013-11-29 23:06:321x

talime ako ste tam mali pekne farebne (:

2013-11-30 12:31:401x

gabirusi No, Slovensko ma malo ludi... a este menej ludi povazuje handmade tvorbu za poklad. Jednoducho, na Slovensku handmade nebude nikdy tak docene akoby si sme si vsetci zelali... A uz vobec nie potom, ked sa k nam este hromadnejsie zacnu stahovat cincici....

Zelam vela uspechov :)

2013-11-30 12:34:011x

Marytery Dievčatá vaše veci sú nádherné veď ich stále chválim keď sa stretneme takže problém bol v ľuďoch Ako som už dávnejšie spomínala v Rk sú trochu iná mentalita ako zbytok liptova

2013-11-30 20:07:271x

kekora Skúsili sme v Ružomberku Šikovný trh prvý krát. Vybrali sme termín predvianočný (teda už by sa aj darčeky patrilo nakupovať). Sprievodný program tvorivý (divadielko, koncert, workshopy-divadelný, hudobný, dva výtvarné...) Propagáciu sme mali ako nikde inde (v mestskej TV, pred každým premietaním v kine, banner v centre mesta, plagáty). Prišlo tak cca tretina ľudí v porovnaní s Liptovským Mikulášom pred rokom. No a z tej tretiny bola polovica ľudí z LM. Marytery má pravdu...divno, veru divno v tom Ružomberku. No na druhej strane sme si povedali, že sme aspoň mali konečne čas si navzájom pokecať. Tak sme to vzali tak spoločensky. A prišli aj skalné návštevníčky zo Svitu, z Martina...Inak - Komunitná nadácia mala výborný punč a v čajovníčke bol super pečený čaj. Viac foto je na facebooku :-)

2013-11-30 22:57:21

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »