SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Simona Hlaváčová

Žurnál+

Zerowaste svadba časť - Pozvánky

Simona H. » Osobné Blogy / 2019-02-03 21:44:44 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

Už ste šťastne zasnúbení, ale do svadby ostáva ešte veľmi veľa času a povinností, milých a aj takých ktoré jednoducho treba spraviť.
To, že sa blíži Váš deň D možno viete zatiaľ len vy dvaja, prípadne pár najbližších, ktorým ste hneď ešte v eufórii písali alebo volali. Začínate premýšľať s kým sa o tento krásny zážitok chceš podeliť. Najskôr máte chuť pozvať celú rodinu a všetkých priateľov, ale zistíte že prenájom športovej haly je naozaj drahá vec. Našťastie po zapojení racionálnejšej polovičky je zoznam hostí konečne hotový. Už len ich pozvať. Nebol by to však blog o zero waste svadbe, keby sme nemali pre teba plné priehrštie nápadov ako sa popasovať s pozvánkami s prihliadnutím na udržateľnosť a ochranu prírody.

Približne 81% obyvateľov Slovenska má prístup k internetu, tak prečo to nevyužiť aj pri
plánovaní svadby. Najjednoduchšou a azda aj najprístupnejší cestou ako pozvať hostí na svadbu môže byť aj email. Ak si predstavíte iba obyčajnú správu poslanú cez nejakého poskytovateľa emailových služieb, ste od možností čo ponúkajú „internety“ na kilometre ďaleko. Veľmi jednoduchou na dizajnovanie, ale za to plnou krásnych možností je stránka greenvelope.com, kde na Vás čaká veľa vzorov, už len si ich prispôsobiť. Nevýhodou môže byť anglický jazyk, ale na orientáciu na stránke naozaj nepotrebujete certifikát úrovne C2. Pri počte 60-80 pozvánok odoslaných cez tento portál je cena 79€. Na porovnanie 80 ks štandardných pozvánok (pokým si ich nerobíte doma na kolene) vyjde od 50 €, nerátajúc obálky, prípadne ak nechcete štandardizovaný dizajn, prirátajte ďalšie peniaze za návrh, a v niektorých prípadoch aj za poštovné. Avšak ten pocit, že som niečo spravil pre túto planétu je na nezaplatenie. Viď napr greenprinter.com :)
Ak si bez klasických pozvánok jednoducho neviete svoju svadbu predstaviť, odporúčame Vám siahnuť po recyklovaných materiáloch, ktorú sú našťastie už aj u nás dostupné a napokon aj veľmi dizajnové. Každou tonou recyklovaného papiera zachránime 17 stromov, 25 000 litrov vody a zachránite ovzdušie od ďalších 60 ton znečistenia. Keď chceme naše pozvánky doviesť do eko dokonalosti musíme ísť opäť raz za hranice Slovenska, no zas našťastie len virtuálne. Na stránke greenerprinter.com si môžete dať vytlačiť svoje pozvánky, nielenže na ekologický recyklovaný papier ale aj s ekologickým atramentom na báze rastlinných olejov, ktoré sú samozrejme biodegradovateľné.
Ak preferujete lokálnych výrobcov - trvajte aspoň na recyklovanom papieri :)

V prípade, že si nenájdete vzor, ktorý sa Vám naozaj páči a vaša hlava je plná kreatívnych nápadov, vždy si môžete pozvánky nadizajnovať samí a len si ich dať na 100% recyklovaný papier vytlačiť, čo v súčasnosti nie je žiaden problém.
Ako ozajstnú eko chuťovku na záver som pre Vás objavila, zasaditeľné svadobné pozvánky z dielne BotaniacalPaperworks (foto).
Áno, čítate dobre. Takáto pozvánka je vyrobená z papiera z okvetných lístkov v ktorých sú zalisované semienka kvetov. Po zasadení takejto pozvánky sa môžu hostia tešiť z divých kvetov ako silenka, papuľka alebo klarkia, prípadne podľa želania im vyrastie bazalka či liečivé oregáno.
No nie je to skvelé?  :)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »