Domov » Žurnál+ » Autor: Simona Hlaváčová

Žurnál+

Prídite na Barter market do Trnavy :)

Simona H. » Pozvánky a Reportáže / 2019-03-21 21:48:01 /  4 komentáre / 16 lajkov

Ruku na srdce, naše domácnosti sú preplnené vecami. Niektoré potrebujeme viac, iné menej. Občas sa ale stáva, že nevieme čo si s nimi počať, tak ich napríklad skladujeme – vzadu v skrini, v pivnici, v garáži. V horšom prípade ich napriek ich funkčnosti vyhodíme.

No tie veci nám nemusia roky ležať v skrini a nemusia skončiť ani na smetisku. Môžeme im vdýchnuť druhý život – môžeme ich darovať, vymeniť, môžeme prostredníctvom nich pomôcť tým, ktorí nemajú toľko možností ako my.

Využime jarné upratovanie :)

Pripravili sme pre Vás (veľmi spontánne) maličký, nultý ročník Barter marketu, na ktorý môžete priniesť rôzne veci – od oblečenia cez zaváraniny až po spoločenské hry. Návštevníci sa budú môcť rozhodnúť, či vec chcú darovať (my zabezpečíme odovzdanie vybranej organizácii či združeniu), alebo si ich vymenia za niečo maličké, čo im padne do oka v barter zóne.

Vymeňte veci kus za kus alebo za dobrý pocit.

Kedy? 27.4.2019 od 10:00 - 16:00

Kde? Mariánska sála, Trnava

Prečo barter market vznikol?

 • Pre podporu recyklácie, cirkulárnu ekonomiku, šetrnejší a udržateľnejšieho spôsobu života.
 • Pre spojenie šikovných ľudí, ktorí sa vo voľnom čase venujú výrobe rôznych produktov.
 • Pre podporu malých lokálnych predajcov.
 • A chceme sa s Vami stretnúť, spoznať sa, utužiť komunitu :)

Ako bude Barter market prebiehať?

Pri vstupe budete uvítaní a dostanete pečiatku na zápästie. Pokiaľ neprinesiete nič, čo by ste chceli podarovať či vymeniť, platíte symbolické 1 euro vstupné.
Ak budete chcieť nejaké veci podarovať či vymeniť, prebehne rozhodovanie – buď podarujete vec vybranému združeniu, alebo ju poskytnete na výmenu.
V tom prípade prebehne tzv. nacenenie. Na Barter markete sa ale nebude platiť žiadnymi oficiálnymi peniazmi; platidlom bude fiktívna mena, uvedomáče. To znamená, že pri vstupe si dohodnete cenu predmetu a dostanete za ňu do ruky uvedomáče. Prejdete do „Barter zóny“ a v hodnote svojich uvedomáčov si budete môcť niečo vybrať. Pokiaľ sa Vám nič nebude pozdávať, budete sa môcť vrátiť kedykoľvek počas doby trvania Barter marketu.

Čo všetko môžem priniesť?

 • Oblečenie – všetko okrem spodného prádla. Oblečenie musí byť vypraté, v dobrom stave, nedotrhané, nepoškodené…veď by si ich rád ešte niekto obliekol, nie?
 • Čistiace prostriedky – samozrejme nie úplne prázdne
 • Trvanlivé potraviny (nenačaté) – džemy, zaváraniny, sirupy, med, kečupy, trvanlivé mlieko (ak si nie ste istý, či potravinu môžete priniesť, kontaktujte nás)
 • Pre zvieratá – hračky pre zvieratá, staršie pelechy či škrabadlá, obojky, nenačaté trvanlivé potraviny pre zvieratá
 • Rastliny – črepníky, skalničky, pomôcky do záhrady, náradie..
 • Pre deti – nevyužívané hračky, kompletné spoločenské hry, oblečenie..
 • Textílie do domácnosti (čisté, vypraté, nepoškodené) – Záclony, staršie závesy, posteľná bielizeň, uteráky, látky (v prípade, že máte veľa zbytkov látok – kontaktujte nás)
 • Malé elektrické spotrebiče (funkčné, nepoškodené) – žehličky, fény, hriankovače

Informácie pre predajcov:

Market bude mať vyhradenú aj predajnú časť (s peniazmi :)) ) – v prípade, že máte malú domácu výrobu alebo šikovné ručičky..vyhradíme Vám stolík kde budete môcť predávať. Je ale potrebné mať oprávnenie na predaj (byť živnostník či slobodný umelec atď..)

Informácie pre tvorivé tvory:

Vo voľnom čase tvoríte a chcete sa ukázať. Radi by ste spoznali nových ľudí či potenciálnych zákazníkov. Rozmýšľate kam svoju tvorbu či výrobu posunúť. Ste proste tvorivé tvory. Môžete sa k nám pridať, stretnúť našich výrobcov (SVDM team) a odprezentovať sa návštevníkom barter marketu. Môžete tak svojou tvorbou osloviť nových ľudí a získať potenciálnych zákazníkov. Ako túto šancu využijete – je len na Vás.

Akým organizáciám môžem darovať veci?

Začneme s dvomi – prvá organizácia pomáha zvieratám a druhá ľudom v núdzi.

1- Trnavský strom oz
Lepšie známe ako Mačky Trnava. Sú to baby, ktoré všetok svoj voľný čas venujú starostlivosti, odchytu a kastráciám opustených, týraných a nechcených mačiek v meste Trnava.
druhým združením je : Azylový dom Tamara.

No ak prídete a poviete, že chcete darovať vec niekomu inému – tak sa samozrejme môžeme dohodnúť a pokúsiť sa vybaviť predanie.

Teším sa na Vás :)

Komentáre

SkusimTo Jeeej, to je parádny nápadik.... Tam by som rada bola :D

2019-03-22 08:22:481x

svadobnemanzety zdraviiim :) odkial ste? radi vas tam uvidime :) hm? :)) sim

2019-03-23 08:25:50

Jasiss.sperky Super nápad, ako sa nakontaktovať na organizátora tejto akcie? Ďakujem

2019-03-27 14:45:061x

svadobnemanzety staci mi napisat :)

2019-03-27 21:06:50

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
svadobnemanzety
svadobnemanzety
18 predaných ks, 6 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Svadobné manžety pôsobia na trhu už od roku 2016. Snúbia jedinečný dizajn Nikkita a kvalitu ručnej výroby. Od roku 2019 ich nájdete aj v spolupráci pod projektom Handmade Svadba a #zerowastesvadba

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »