Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Sabová

Žurnál+

Premeň si svoje okuliare :)

Zuzana S. » Fotopostupy a Návody / 2016-07-04 08:36:58 /  4 komentáre / 2 lajky

Posledné redizajnovanie okuliarov ma tak povediac "nakoplo" na ďalšie prerábky. Práve preto som neváhala a pri prerábaní jedných okuliarov som sa rozhodla upraviť si aj ďalšie staré, čo sa mi dlhšiu dobu povaľovali na polici.
Tým, že už mám dlhšie vlasy v ryšavo-červenom odtieni, tak som poslednej dobe s týmto ružovým rámom nebola stotožnená. Tak isto pri poslednom nosení som ich ja šikovná stihla obiť a vďaka tomu mi na nich ako päsť na oko svietila malá biela bodka. To ma nesmierne rozčuľovalo, vždy keď som nad nimi uvažovala, že si ich vezmem so sebou. Práve preto som sa rozhodla ich prerobiť podľa svojej fantázie a hlavne na trochu extravagantnejší kúsok. Osobne som s vždy túžila mať nejaké výraznejšie okuliare. K jedným takým som sa dostala len nedávno. Stále mi to však bolo málo a urobila som si vlastné trblietavé strieborné okuliare, ktoré naozaj nie sú pre konzervatívnych ľudí :)
Ak vás však predsa len oslovili tak čítajte ďalej ako si ich viete jednoducho vyrobiť...

Čo budeme potrebovať:
- nejaké okuliare staré alebo nové
- lepidlo mod podge (presne ako na foto)
- glitre podľa svojho vkusu
- plochý štetec

Do nejakej starej nádoby alebo plastového kelímku si zmiešate cca dve čajové lyžičky glitrov s približne jeden a pol lyžičkou lepidla. Osobne som to robila od oka, keďže zmes by mala byť také akurát tj. primerané množstvo glitrov s lepidlom. Oboch tak přiměřeně, čo podľa mňa najlepšie zbadáte až po zamiešaní.

Následne si už len vezmete štetec a pripravenú zmes pomaličky a postupne vo väčšej vrstve nanášate na rám okuliarov. Pre tých opatrnejších odporúčam si sklá okuliarov zalepiť páskou aby ste ich náhodou zmesou nezašpinili. Šikovnejší alebo  menej pedantný (viď. ja, pri prvom ma to prestalo baviť:) to môžu zvládnuť aj bez toho.
 

Dobrá rada nad zlato najlepšie je okuliare robiť po kúskoch a rozložiť si tak prácu na viac dní. Aby vám zmes lepidla a glitrov stihla dobre zaschnúť. Takže farbite minimálne na 2x, keďže okuliare nemôžete len tak hocikam odložiť. Pri nanesení počkajte aspoň 24 h. do úplného uschnutia. Keď budete mať celé okuliare hotové, dajte im ešte deň oddych. Pre istotu celkového zatuhnutia a potom hurá vyvetrať ich niekam von na slniečko. Ja už sa teším do akého outfitu ich použijem :D Je sa na čo tešiť.
 

PS: Malá rada nakoniec aby vaše nové okuliare dlhšie vydržali skúste sa vyhýbať s nimi vode. Predsa len lepidlo aj keď špeciálne a glitre nie sú až taký kamoši s veľkým množstvom vody.

Na záver jedna rýchla foto ako vyzerajú v praxi :) Snáď ste sa nezľakli :D

Komentáre

Donna Super nápad, ale nebolo by lepšie tie sklíčka najskôr vybrať ? Je to jednoduché a trvá to cca tri sekundy :-)

2016-07-05 06:20:34

suzina Dosť záleží od okuliarov

2016-07-05 09:03:56

suzina Aa vidim že mi odseklo z komentáru... ono nie na každých to ide, na niektorých sa môže stať že sa vyberú ale ani za svet nebudú späť držať a zas potom riešiť lepenie skla aby tam držalo je zbytočne komplikované ;)

2016-07-05 09:06:53

Simines Skvelý nápad :-)

2016-07-05 14:45:48

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
suzina
suzina
39 predaných ks, 48 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Značka handmade by ZuZu je všehochuť toho čo ma baví. Je to blog, je to handmade, som to ja a moje kreatívne chvíle.
***
Aktuálne značka handmade by ZuZu dopredáva svoju minulú tvorbu, tá nová je limitka = jednokusovky z môjho kreatívneho ja.

OBUV VYRÁBAM AJ NA OBJEDNÁVKU, treba napísať akú veľkosť potrebujete a približnú predstavu.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »