Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Vološinová

Žurnál+

Lampwork

Eva V. » Nové výrobky / 2020-02-03 18:37:20 /  Pridaj komentár / 16 lajkov

Medzi mojimi šperkami sa objavuje niekoľko zaujímavých súprav náramkov a náušníc z lampworku.Možno každý nevie čo je to za materiál, preto som si dovolila uviesť krátky článok , ktorý stručne opisuje techniku výroby lampworku.Tieto sklenené korálky mi úplne učarili a šperky z nich vyrobené a kombinované so vzácnymi kameňmi či polodrahokamami sú skutočne jedinečné a neprehliadnuteľné.Keďže sa jedná o techniku ručného vinutia  majú tieto korálky nesporne aj istú umeleckú hodnotu a zodpovedá tomu aj ich cena, ktorá je trochu vyššia ako u mnohých minerálov.Myslím si však, že krása a originalita týchto šperkov za tú cenu stojí.

Technika lampwork (ručného vinutia):
Jedná sa o najstaršiu dochovanou techniku výroby skla na ostrove Murano. Pri nej sa tavia rôzne typy skla, čím vznikajú neustále nové tvary a farebné kombinacie.
Pre tvarovanie skla používá sklársky majster po celu dobu plynový horák, ktorý dosahuje vysoké teploty, čo mu umožňuje vytvárať rozličné tvary, farby a rozmery.
Tato technika využívá priehľadné alebo farebné sklenené prúty, ktoré sa tavia spolu s ďalšími materiálmi, ako sú muránské sklo, zlato, striebro a ďalšie cenné materiály.
Technika sa už niekoľko storočí odovzdává z otcov na synov a nie je ľahké nájsť mladých pokračovateľov, ktorí by mali toľko predstavivosti, trpezlivosti a precíznosti, koľko táto metóda výroby vyžaduje.

Ako vyplýva z článku táto technika je už pomaly na ústupe , čo je podľa môjho názoru škoda, lebo tieto pôvabné ozdoby sklárov z Murána určite stoja za povšimnutie. Rovnakým spôsobom vinutia sa vyrábajú aj korálky z muránskeho skla poväčšine s pôvabnými kvetinovými motívmi. Je veľa majstrov , ktorým technika vinutia korálkov učarila a snažia sa tvoriť vlastné vinutky no tajomstvo majstrov z Murána je doteraz dobre strážené a sú v tejto oblasti prakticky nedostižní.

V mojej galérii nájdete niekoľko zaujímavých súprav aj samostatných náramkov z muránskeho skla  a lampworku v kombinácii s rôznymi druhmi minerálov a polodrahokamov. A tu je malá názorná ukážka. Pokochajte sa. A možno Vás i niečo osloví.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

studienka
studienka
352 predaných ks, 202 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Svet okolo mňa ma vždy fascinoval svojou krásou, či zaujímavosťou.
Každý okamih je neopakovateľný a ja sa ich snažím zachytiť maľbou, či kresbou a každý môj obraz vznikne iba raz.Vyjadrujem nimi svoj obdiv prírode i človeku.Obaja sú tvorcami poézie

Pri kúpe dvoch a viac obrazov poskytujem jednorazovú zľavu 20€.Pred objednaním obrazov ma prosím kontaktujte vnútornou poštou aby som mohla upraviť cenu. Ďakujem.
Pri zakúpení dvoch , alebo viacerých šperkov platíte len jedno poštovné rovnako ako pri kombinovaných objednávkach obraz+ šperk.

V prípade šperkov je po dohode možné upraviť náramky na zapínacie či už mechanické, alebo magnetické. Pri náušniciach je možná výmena zapínaní z klasických na napichovacie , alebo naopak, napichovacie zapínanie je vo viacerých variantách . Ak máte záujem o výmenu kontaktujte ma pred objednávkou vnútornou poštou. Ak máte vysnívaný šperk z konkrétnych minerálov neváhajte ma kontaktovať , určite spolu niečo vymyslíme.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »