Domov » Žurnál+ » Autor: Dana Vrabcová

Žurnál+

Na svadbe pod stanom svorne si štebotali

Dana V. » Tvorba / 2018-08-30 07:44:49 /  2 komentáre / 10 lajkov

Z gymnázia som si pred viac než dekádou odniesla okrem maturitného vysvedčenia aj množstvo spomienok a kamarátstiev, na ktoré sa nezabúda. A hoci som neskôr vyštudovala medzinárodný obchod a vo svoje prvej (a zároveň i poslednej) práci som sa venovala najmä analýzam a investíciám, dnes pri svetle nočnej lampy šijem šperky a načúvam pokojnému spánku našej dcérky vo vedľajšej izbe. Aj také príbehy píše život. A ja si už roky šijem svoj malý sen.

Vedia o tom moji kamaráti, susedia i spolužiaci. A tiež ich kamaráti, susedia a ďalší ľudia, o ktorých ja sama veľa neviem. A tak sa mi často dostane radosti ušiť šperk pre kamoškinu sestru, susedkinu kolegyňu či spolužiakovu manželku. Ono to je našťastie tak, že najlepšia reklama je tá od ucha k uchu. V prípade štebotava to platí doslovne :)

Sima je sestrou mojej spolužiačky z gymnázia a zároveň kamošky Romanky. Svadbu s Radkom začali plánovať takto pred rokom. Presne si spomínam na chvíľu, kedy mi napísala túto radostnú novinu a zarezervovala si u mňa termín na svoje svadobné náušnice. V hlave mi vtedy vírili celkom iné, neveselé myšlienky, ale to je už iný príbeh. 

Sima je milovníčkou zelenej farby. Viem to, lebo sama som jej v tejto farbe ušila už niekoľko kúskov a zelená tak nemohla chýbať ani v jej veľký deň. Výzdoba sa niesla v duchu "greenery" - prírodné materiály, sklo a zelené akcenty. Také boli i jej vysnívané svadobné náušnice. Vyšívané slzy s hodvábnou stuhou "shibori" v odtieni ivory, so zelenými krištáľmi swarovski a korálkami v ladiacich tónoch. 

Z náušníc pre nevestu boli razom aj ďalšie štyri páry pre družičky. Každé iné a pritom patriace k sebe. Farby a materiály si dievčatá vybrali samy v mojom malom ateliéri (čítaj v obývačke). Až pri príprave fotiek do tohto článku som si uvedomila, že jedny z nich som nestihla ani odfotiť. Tak si ich môžete pozrieť aspoň v akcii na ušku družičky, detailnejšie vo fotoreportáži nižšie :)

Družičky mali zelené šaty, rovnaké a pritom každá iné. Náušnice k nim si zvolili v odtieňoch ružovej, fialovej a cyklaménovej. Tie posledné, ktoré na fotke vyššie chýbajú, boli najväčšie. V odtieňoch cyklaménovej a farby tohto roka, ultra violet.

Vedela som, že plánovaná svadba bude pekná. Nasvedčovalo tomu množstvo príprav, výber miesta, ladenie detailov. A tiež výber fotografov, ktorými bol skvelý tím MEMO photo agency. Áno, bol medzi nimi i Matt, ktorý fotil našu maličkú svadbu.

Svadba v stane. Ako sa to hovorí? Čo sa stane Stane v stane.. romantika, jasné. Nech sa páči, vstúpte a vnorte sa do tej atmosféry spolu s nevestou Simonkou a jej dnes už manželom Radkom. 

Všetky nasledujúce fotky sú dielom MEMO photo agency.

 

 

Niet krajšieho citu, ako je láska. Prajem Vám, Simi a Radko, nech je každý ďalší Váš spoločný deň taký krásny, ako bol ten svadobný.

 

PS Jasné, že si vás dvoch pamätám štebotať spolu ešte na tom našom gympli ;)

 

Vaša štebotavá Danka

 

 

Lokalita: svadobný stan Barus

Výzdoba: Krako Fleurs

Svadobné šaty: Katarína Vargová

Svadobný Oblek: Blažek

Náušnice (nevesta a družičky): štebotavo

Fotky: MEMO photo agency

Komentáre

taliaa pekná svadba.

2018-08-30 08:01:15

stebotavo V mene zúčastnených ďakujem, mne sa tiež veľmi, veľmi páči. A to prostredie je čarovné :)

2018-08-30 11:08:12

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
stebotavo
stebotavo
210 predaných ks, 133 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

štebotavé šité šperky - šperky, ktoré spievajú :)

Pokojne mi tykajte. Volám sa Danka a tvorím pre svoju i vašu radosť..

A i vďaka vám si šijem svoj sen.

Milí moji,

čas na výrobu šperkov môže byť o niečo dlhší, keďže ma stále zamestnáva moje malé vrabčiatko :) Momentálne je doba dodania väčšiny šperkov na želanie cca 3 - 5 týždňov. Ak ale niečo potrebujete rýchlo rýchlo, určite sa dohodneme :-) Prosím, o približnej dobe dodania sa informujte vnútornou poštou. S mojim šikovným tímom sa posnažíme splniť všetky vaše štebotavé priania.

PS ak by ste niečo radi venovali kamarátke či inej blízkej osôbke, no netrúfate si vybrať, v ponuke máme aj darčekové poukážky, stačí napísať :-)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - štebotavý hodváb - vyšívané a šité náušnice - 9833941_štebotavý hodváb - vyšívané a šité náušnice by stebotavo
 17 komentárov
 Páči sa 101 ľudom
74,90 €
 - štebotavé baroko (Cyklaménová) - 9835505_štebotavé baroko (Cyklaménová) by stebotavo
 1 komentárov
 Páči sa 30 ľudom
35,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »