Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Šimoneková

Žurnál+

Starý sklenený demižón - čo s ním?

Martina Š. » Fotopostupy a Návody / 2018-06-04 12:21:54 /  4 komentáre / 22 lajkov


           Mám rada veci v štýle dánskeho Hyggie, najmä rôzne doplnky na zútulnenie bývania, čo je vlastne akousi filozofiou tohto štýlu. Dnes už je v obchodoch veľa takýchto doplnkov na predaj, ale prečo nepoužiť niečo čo už pravdepodobne doma máte? :)

           Vo väčšine pivníc a garáží sa nájde nejaký ten zabudnutý väčší alebo menší starý sklenený demižón, ktorý pravdepodobne už nikdy nepoužijete na jeho pôvodný účel, ale ako správni zberači je vám ho ľúto vyhodiť :) A ak ste taký už v záchvate jarného upratovania vyhodili a po prečítaní tohto článku to oľutujete, nevadí. Zadajte do Googla heslo demižón a nájdete ich na predaj neúrekom v pomerne dobrých cenách, prípadne vyhľadajte najbližšie vetešníctvo, navštívte niektorú burzu a určite niečo objavíte.

           No a samozrejme budete potrebovať Annie Sloan Chalk PaintTM, ja som použila odtiene Old Ochre a Aubusson Blue, okrúhly štetec No. 8, novú sadu detailných štetcov, krakelovavací lak a tmavý vosk. Farby, vosku ani laku nespotrebujete veľa, stačia vám teda rôzne zbytky, ktoré už doma máte.


           Demižón najprv dobre umyte jarovou vodou, najmä zvonku - odstráňte všetky nečistoty a mastnotu. Vnútro nie je až také podstatné, keďže ho zakryjeme :) Väčším štetcom naneste prvú vrstvu farby. Nesnažte sa farbu nanášať príliš rovnomerne, nie je to nutné. Prípadné stekance, ak ich nechcete mať vo výsledku, konrolujte a rozotrite - ak ich necháte, môžu práve vytvoriť veľmi zaujímavý povrch. Pravdepodobne budete musieť nanášať aj druhú vrstvu farby - určite ju trochu zrieďte vodou, aby ste zbytočne neminuli veľa.

           Ak chcete, namaľujte na povrch vzory, linky, môžete použiť šablóny - buďte kreatívnymi. Ja som namaľovala pomocou nových detailných štetcov Annie Sloan jednoduchú linku - špirálu v odtieni Aubusson Blue.


           Po zaschnutí farby som naniesla krakelovací lak, na ktorý nakoniec išiel tmavý vosk na zvýraznenie prasklín. Práve vrstva laku s prasklinami dodala demižónu neopakovateľný ráz a zároveň vytvrdila povrch, takže vo výsledku demižón vyzerá na nerozoznanie od hlinenej vázy :) V tomto vyhotovení je vhodný do interiéru. Páči sa vám?


 

Komentáre

MS_art Super nápad :) páči sa mi.

2018-06-04 15:14:50

z.ana Veľmi pekný výsledok :)

2018-06-04 15:43:19

stare-casy Ďakunem :)

2018-06-04 16:36:13

HechoConAmor skvelé, ďakujem za nápad :)

2018-06-04 17:47:32

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
stare-casy
stare-casy
199 predaných ks, 49 hodnotení

V našej galérii nájdete starý aj starožitný nábytok, rámy na obrazy, zrkadlá alebo ručne vyrábané vintage doplnky, všetko ručne repasované a s láskou maľované a dekorované do rôznych štýlov od vidieckeho, provence, shabby chic až po vintage a retro:)

Takmer všetky rámy z našej aktuálnej ponuky je možné doplniť tabuľou, zajačím pletivom, zrkadlom alebo sklom. Doplatok vám vypočítame na požiadanie. V prípade záujmu nás kontaktujte v správe.

Výrobky robené na zákazku (vecičky ktoré nie sú skladom, prípadne dohodnuté objednávky) sa nedajú vrátiť! V prípade doručenia poškodeného balíka balík nepreberajte od kuriéra, z pošty. Prebraté balíky okamžite po prebratí rozbaľte. Ak zistíte po rozbalení, že je obsah balíka poškodený, okamžite reklamujte balík u prepravcu - v prípade Slovenskej pošty musíte podať reklamáciu osobne na najbližšej pošte do 24 hodín od prebratia zásielky, zásielku aj s prepravným obalom musíte priniesť na poštu.

Čas výroby uvedený pri jednotlivých výrobkoch (vyrobím do 1 týždňa, mesiaca...) plynie od pripísania úhrady na účet - teda dňom kedy je Vaša objednávka označená ako uhradená!!!
Balíky obvykle odosielame v pondelky a utorky. Prepáčte ak na správy od vás neodpovieme hneď, občas to môže trvať aj pár dní, pracujeme v dielni, vedieme workshopy... Ďakujeme za porozumenie :)


Pôvodné meno matama

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »