Domov » Žurnál+ » Autor: eva hubinska

Žurnál+

Reci veci nie sú od veci

eva h. » Tvorba / 2014-02-01 22:13:42 /  5 komentárov / 17 lajkovZrecykluj sa, ja sa tiež,
najlepšie ak ešte dnes,nech je všetko zas také, ako nové.
Funguje to bez rečí, výsledok nás presvedčí,
všetko sa dá, treba chcieť, každý to vie.
(Peha)


Ahojte milé Sashenky a milí Sashenkovia,

chcela by som Vám vysvetliť svoj názor, prečo aj napriek niektorým radám tvrdošijne šijem veci z použitých fusakieľ a nepoužívam nové.

Jednou vetou: Pretože to považujem za jednu kvapku v mori ako vlastnými silami zlepšiť životné prostredie.

A z takýchto kvapiek sa stane oceán aby mohol byť svet krajší a neutopili by sme sa vo vlastnom odpade.

Podľa múdreho uja F. Capru potrebujeme „dobrovoľnú skromnosť“. Tak prečo nespraviť dva v jednom – ušetriť niečo z peňaženky a zároveň si kúpiť niečo pekné, špeciálne vyrobené pre konkrétneho majiteľa. Žiadna masová výroba šmejde in China. Niečo osobitné. Especially for me...

Citovaný múdry pán hovorí, aj: „Pokiaľ budú podmienky v spoločnosti nastavené tak, aby bolo jednoduchšie žiť na úkor prírody, ľudia tak budú žiť.“

Preto mám rada recy ponožky, ktoré vydezinfikujem, vyperiem na vysokej teplote. Používam kvalitné materiály s ktorými mám istotu, že z nich nebudú unikať jedovaté látky. Recy veci aj pre deti? Najmä pre deti! Prvých ponožkáčov som urobila pre svojich synov, aby aj oni videli, že veci sa dajú ešte používať. Eko výchova v priamom prenose. Deti sa najviac učia napodoboňovaním správania dospelých , tak je to pre ne dobrý vzor. My dospeláci sa od detí môžme učiť čo všetko sa dá z vecí vytvoriť. Stačí im dať obyčajnú starú krabicu, čím väčšia tým lepšia, a hneď je to kozmická loď, hrad alebo domček.

S ponožkáčmi to funguje presne ako s drevom, nie z každej ponožky sa dá spraviť zajac, nie z každej sova. Až keď ju dostanem do rúk sama si „povie“ aký zver z nej bude.


Tak do zrecyklovania priatelia!

 

Komentáre

HANDMADEART Tiež sa snažím využívať veci, ktoré už splnili svoju pôvodnú úlohu. Vďaka tomu neskončia na smetisku a po nás tak zostane aspoň o trošku menej odpadu. Viem, nie je to veľa, ale ak chceme zmeniť svet, musí každý z nás zmeniť sám seba.

2014-02-02 14:57:464x

ekodeli s tymto absolutne suhlasim, skvelo napisane, vystizne a trefne ;) kiezby takto rozmyslal kazdy druhy clovek... aspon, hned by sa maticke Zemi lepsie dychalo :( ak si nedame povedat, este nam ukaze, to budeme zirat

2014-02-02 15:06:355x

Primavera Niekto tu raz na sashe použil výraz "recyškrečok futurista" - stotožňujem sa s týmto názvom a názorom. Nech je čo najviac ľudí, ktorým nie je ľahostajný zajtrajšok!

2014-02-03 00:55:272x

BioHandmade ♥ ♥ ♥

2014-02-03 07:33:561x

sockartes Presne ste to baby pochopili ako som to myslela. Ďakujem.

2014-02-04 14:44:30

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

sockartes
sockartes
6 predaných ks

Pozor - každá vec je absolútny originál, takže ak sa Vám niečo páči neváhajte, viac sa tu už nemusí opakovať.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte