Domov » Žurnál+ » Autor: Bianka Bodnárová

Žurnál+

Ovos, ovsené vločky a ovsený proteín v kozmetických produktoch

Bianka B. » Blogy / 2019-05-04 17:00:01 /  Pridaj komentár / 12 lajkov

 

 

Aký je ich význam?

Ovos poznali už starí Egypťania azda 2000 rokov pred Kristom, v tomto období však nebol účelovo pestovaný ani nijak kultivovaný. S prvým úžitkovým pestovaním ovsa prišli údajne Škóti, ktorí z neho vyrábali whisky, piekli chlieb a každé ráno raňajkovali ovsenú kašu. Dnes už sa ovos siaty, alebo Avena sativa, pestuje takmer po celom svete. Darí sa mu v chladnejších a daždivejších oblastiach. Viac než vplyv teplých slnečných lúčov je preň totiž dôležitý prísun vlahy.

Z kuchyne ku kozmetickému priemyslu

Ovos, ovsené vločky a proteín teda poznáme najmä z kuchyne, mnohých preto môže prekvapiť informácia, že svoje zastúpenie má aj v kozmetike. Toto miesto si rozhodne zaslúži, v ľudovom liečiteľstve sa ovsené kúpele využívajú už od pradávna. Ovos obsahuje široký rad minerálov, vitamínov a bielkovín. Jeho obsah horčíka je trojnásobný v porovnaní s inými obilninami, draslíka a kremíka dokonca desaťnásobný v porovnaní s pšenicou. Obsahuje tiež dvakrát toľko zinku ako jablká či hrušky a mnohé ďalšie stopové prvky ako železo, fosfor, vápnik, atď.

 

 

V kozmetických produktoch ovos nájdeme najčastejšie vo forme oleja či jemne namletých ovsených vločiek. Ako surovinu ho môžeme objaviť najmä v produktoch pre starostlivosť o citlivú, ekzematickú a problematickú pokožku, kúpeľových produktoch a mydlách. Jemne namleté ovsené vločky či otruby sa používajú tiež ako abrazívna zložka pleťových peelingov.

Vzácne vlastnosti

Ovos pôsobí ako antioxidant, absorbent a jeho výnimočné účinky ocenia najmä ľudia trpiaci kožnými problémami ako sú ekzémy, alergie či zápalové ochorenia kože. Spomínaný kúpeľ s ovseným odvarom dokáže priam zázračne upokojiť podráždenie akéhokoľvek typu či pôvodu a tiež pomáha pri reume, ischiase či omrzlinách. Zmierňuje svrbenie, vďaka čomu pokožku pomôže upokojiť aj po uštipnutí hmyzom či popŕhlení.

 

 

Ovos a Soaphoria

Sladučký med prírodné mydlo

Sladučký med organický telový peeling

Sladučký med šumivá bomba

 

S láskou,
Zuzka

 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
soaphoria
soaphoria
5140 predaných ks, 854 hodnotení

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Sladučký med - šumivá guľa - 5242531_Sladučký med - šumivá guľa by soaphoria
 Páči sa 11 ľudom
2,20 €
 - Sladučký med - organický soľný telový peeling - 6976064_Sladučký med - organický soľný telový peeling by soaphoria
 2 komentárov
 Páči sa 39 ľudom
8,- €
 - Sladučký med - prírodné mydlo - 7989590_Sladučký med - prírodné mydlo by soaphoria
 1 komentárov
 Páči sa 6 ľudom
4,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »