Domov » Žurnál+ » Autor: Vladimíra Pufflerová

Žurnál+

Jarným lesom

Vladimíra P. » Osobné Blogy / 2015-03-19 15:09:14 /  3 komentáre / 9 lajkov

Musím sa s vami podeliť o dnešnú vychádzku jarným lesom - keďže pracujem doma, doobedia väčšinou trávim takto. Prechádzky lesom a lúkami pri rieky mi vždy pomáhali, nech mi bolo akokoľvek ťažko. A vám, ktorí také šťastie nemáte, chcem sprostredkovať náladu jarného lesa aspoň takto (spev vtákov vám, žiaľ, priložiť nemôžem, čo ma veľmi mrzí). Škoda, že na fotkách nevyniknú koberce bielych snežienok a medzi nimi fialové pečeňovníky, už som videla aj fialky a dnes aj prvú chochlačku dutú, fialovú. Aj divý cesnak už naplno rastie, na pár týždňov v roku pokryje celé plochy zeme.

 

Pre mňa je fascinujúce pozerať ako sa les doslova deň za dňom mení, hlavne na jar a na jeseň, behom pár hodín vyrastú úplne nové rastliny, jedny nahrádzajú druhé a tak neustále, každý rok podobne, a nikdy úplne rovnako, všetko sa stále trochu mení, cykly sa opakujú a sú podobné, ale každý je trochu iný.

 

Tak vám posielam trochu krásy z lesného chrámu - potešte sa aspoň takto a cez víkend vyrazte aj vy načerpať trochu dobrej energie :::)))

 

Komentáre

Alex.LaskyKvet Ďakujem, ja určite pôjdem:) (..hovorím si to pokaždé, keď vidím snežienky ráno cestou do práce ešte stále pri ceste,tak snáď ich ešte stihnem aj naživo)

2015-03-19 16:50:032x

snakebite tu pri bratislave už začínajú odkvitať, ale ešte iba začínajú, ešte sa dajú vidieť v plnom kvete, ak si severnejšie, tak ešte možno len začínajú kvitnúť :)

2015-03-19 18:40:381x

huki krásne, príjemné a milý ňufi:)

2015-03-20 07:46:012x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »