Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Slaninková

Žurnál+

Diáre 2020: kolekcia Pracovná

Michaela S. » Tvorba / 2019-11-29 13:00:01 /  8 komentárov / 22 lajkov

Toto je už v poradí šiesty rok, kedy v mojom ateliéri vzniká kolekcia diárov s potlačeným kalendárom na nadchádzajúci rok. Pre tentokrát som sa rozhodla, že ju pojmem viac osobne, odhalím v nej trochu viac zo seba a zo svojej zápisníkovej práce. Ukážem Vám to neviditeľné. :-)


Stopy dierovačov, ktoré mi ostávajú na mojej pracovnej podložke... Sú pamiatkou na každý jeden zápisník, ktorý som pre Vás vyrobila. Sú spomienkou na úspešne odovzdané zápisníkové projekty. Sú dôkazom mojich vymýšľancov. Sú pripomienkou i neúspešných pokusov.

Všetko sa to deje na mojom veľkom stole. Na mojej pracovnej podložke. Zelenej ploche so štvorčekami.

Bez práce nevydržím. Ale rovnako je to aj s koláčmi.

 

A v tomto koncepte som vytvorila kolekciu diárov pre rok 2020, dala som jej názov Pracovná.

Kombinujem v nej obálky rôznych farieb s rôznymi motívmi — s jednou grafikou mriežky, s jednou razbou textu v rôznych farebných prevedeniach a s takmer nekonečným množstvo jedinečne dierovaných vzorov. Videli ste už niekedy kolekciu diárov, kde by bol takmer každý kus iný? Ak nie, tak toto je jedna z nich. :-)

V tejto kolekcii už tradične nájdete mesačný diárik. Okrem 12tich dvojstrán s mriežkou, ktoré sú graficky prispôsobené každému mesiacu v roku 2020, som do diárov na Vašu žiadosť vrátila aj sekciu Webová kľúčenka a Mesačník výdajov — dvojstrany, ktoré boli súčasťou mojich prvých mesačných diárov.

V kolekcii nájdete aj týždenné diáre vo formáte A6 (Praktik) a aj vo formáte A5 (Klasik). Rozvrhnutie kalendára sa ani tento rok nezmenilo, každý týždenný diár obsahuje 54 dvojstrán, každá dvojstrana prislúcha konkrétnemu týždňu v roku 2020.

A ako minulý rok, tak aj tento rok sú diáre vyrábané z luxusných recyklovaných papierikov vyššej gramáže. Väzba je viazaná strojovo, ale dopracovávaná výhradne ručne, vďaka čomu je praktická na používanie — diáriky sa vedia otvoriť úplne naplocho a teda je možné do nich pohodlne zapisovať.

Ale úplne najväčšou novinkou tento rok sú u mňa bezdátumové diáre v obľúbenom zošitkovom formáte a k tomu v dvojjazyčnom pomenovaní dní (slovenčina | angličtina). K dispozícii sú v decentnom jednofarebnom prevedení vo formáte A5 a dokonca aj vo formáte A4.

Bezdátumové diáre sú výbornou alternatívou pre tých, ktorí diáre nepoužívajú celoročne, ale napríklad len v určitom období ako je školský semester, príp. po nich siahajú len v prípade väčšej pracovnej či inej vyťaženosti.

Bezdátumový diárik môže byť však skvelým doplnkom aj k datovanému diáriku, a to v prípade, že Vás čaká nejaký špeciálny projekt, nejaká pracovná aktivita naviac a chcete si ju plánovať oddelene. :-) Výhodu bezdátumového diára, ktorá spočíva v tom, že je možné pokračovať v ich používaní ihneď na ďalšej dvojstrane bez zbytočného vynechávania nevyužitých datovaných listov, asi ani nemusím nejak špeciálne zvýrazňovať. :-)

A ak ste teda ten typ ako ja, že radi používate aj viac diárov súčasne (najmä ten datovaný a nedatovaný), lebo každý je určený na niečo iné, tak si z kolekcie Pracovná môžete nakombinovať aj vlastnú zostavu. 

Detailné info ku každému produktu nájdete u mňa v obchodíku, ale ak by ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, tak mi smelo napíšte správičku. :-)

Ďakujem za pozornosť a prajem krásny deň,

Michaela


 

Komentáre

Lisbet Super sú, hlavne tie malé dierované galaxie!

2019-11-25 18:25:051x

slaninkova Ďakujem Alžbetka :-) ♥

2019-11-26 10:48:12

MirianaOli Super:)

2019-11-29 13:44:541x

slaninkova Miriana, ďakujem krásne :-)

2019-11-29 13:46:031x

dzinus Sú krásne jednoduché, štýlové... Dierkové pre mňa tie úplná topka... Tlieskam...

2019-11-29 17:10:35

danabortlikova Krásne!

2019-11-29 21:25:19

adkasl Nádheraa!

2019-11-29 21:56:01

slaninkova dievčatká, veľmi pekne Vám ďakujem :-)

2019-11-30 18:01:34

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
slaninkova
slaninkova
1027 predaných ks, 605 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Slaninková je slovenská značka ručne viazaných kožených zápisníkov, ktoré vznikajú v malých množstvách v útulnej dielničke v Bytči. Každý jeden zápisník je vyrobený poctivo len 2 ženskými rukami. Slaninková je aj papiernictvo so slovenskými diármi.


Pôvodné meno Mikayla

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »