Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Štefancová

Žurnál+

Leto so Šikulkovom... Alebo akú zábavu môžeme zažiť vonku v lete! Časť 1

Zuzana Š. » Tvorba / 2017-07-20 06:55:01 /  7 komentárov / 33 lajkov

Ahojte moji milí!

Leto je plné slniečka, zážitkov a aktivít hlavne vonku! Ako ho trávite vy? My v Šikulkove nezaháľame a užívame si každý slnečný deň naplno!

Ale poďme pekne po poriadku...

Dlhšiu dobu sme sa neozvali... Máme za sebou nejaké prípravy a plány, ktoré nám zaberajú veľa, veľa času a ktoré vám snáď už veľmi skoro s radosťou prezradím :)

Po dlhšej dobe som si však našla chvíľku čas a rozhodla som sa Vám napísať žurnál a aspoň pár fotkami ukázať, ako to u nás vyzerá v lete. No nakoniec som sa rozpísala, fotiek som našla až až... A tak som musela žurnál rozdeliť na 2 časti :)

Postupne Vám opíšem niekoľko úplne jednoduchých a zároveň hravých nápadov, ako si môžete oživiť prázdniny aj vy. A niekoľko návodov, ako môže leto s našimi edukačnými hračkami vyzerať aj u Vás.

Keďže v lete trávime väčšinu času vonku na slniečku, pri vode, na bicykli či u starých rodičov na prázdninách, hračky samozrejme vezmeme všade so sebou! Veď sú to naši kamaráti :)

No okrem toho som pripravila aj pár rýchlych a zaujímavých tipov na tvorenie. Teda ako spojiť tvorenie, hru, zábavu a zároveň ich stráviť vonku v prírode, pridať trocha detskej fantázie a hravosti a je to! Takto potom vyzerali naše prvé 2 prázdninové týždne v Šikulkove:

Ako prvý sme pripravili pre Vás malý návod na INDIÁNSKE LETO!!!!

Na pravé INDIÁNSKE LETO potrebujeme:
 

 1.  Pomôcť babičke pravidelne kŕmiť sliepočky a večer pozbierať čerstvé vajíčka. Určite tam okrem vajíčok nájdete aj pár popadaných pierok! Tie taktiež nezabudnite dať do košíčka k nazbieraným vajíčkam :) Potom stačí už iba jedna návšteva u známych, ktorí chovajú kačice, húsky a niekoľko anduliek a papagájov a vaša zbierka pierok sa určite zväčší o niekoľko zaujímavých kúskov :)
   
 2. Z pierok si vytvoríme takúto INDIÁNSKU ČELENKU. Pokiaľ nemáte pierka od sliepky či húsky, úplne postačia aj „pierka“ vystrihnuté z papiera, alebo sa dajú kúpiť aj zafarbené pierka v kreatívnych obchodoch...
  P.S. Tentokrát som v tom ja úplne nevinne. Nikolka si nápad na čelenku odpozerala na jednom podujatí v materskom centre Budatko. (Ďakujeme MC Budatko) A ani sme si nestihli večer z nazbieraných vajíčok urobiť praženicu a čelenka bola na svete! :)
   
 3. Ďalej potrebujeme niekoľko palíc voľne pohodených u dedka na dvore :)
  (Väčšinou používaných ako kolíky k paradajkám). Palice zviažeme dohromady špagátom a rozložíme tak, aby nám vzniklo indiánske teepee.
   
 4. Na palice položíme v našom prípade nejakú staršiu deku – prvé čo sme na rýchlo v komore našli. Pretože indiáni neradi čakajú, kým nájdeme vhodnejšie materiály :) :)  Ak by ste však chceli dokonalejšie teepee, ako to naše spontánne vytvorené, na Sashe je mnoho šikovných ľudí, ktorí Vám ho radi vytvoria podľa želania.
   
 5. No a už iba čelenku na hlavu, koníka do ruky a ideme sa hrať na indiánov!!!!

 6. Nakoniec aj trocha indiánskeho DYMU, v podobe dobrej grilovačky :)
  P.S. Pri jedení dobrôt je potrebné dávať pozor na kečup! Inak je nutná aj zmena trička :) :) 7. Ako vidíte pre detskú radosť netreba robiť veľa. Stačí využiť okamih, trocha ho tvorivo doplniť, rozpútať v deťoch fantáziu a zábava je na svete aj pri obyčajnej grilovačke na dvore... Tak želáme krásne indiánske leto aj Vám!!!
   

No a nesmieme zabudnúť aj na naše malé víly! Nie je nič horšie, ako keď sa víla nudí... No a v tom prípade nám nezostáva nič iné, ako vymyslieť na rýchlo a úplne bez prípravy nejakú zaujímavú no a hlavne jednoduchú činnosť. K babke sme vzali iba lepidlo, niekoľko farebných papierov a farbičky či farebné perá. Vonku je pekné počasie a najlepší kamaráti víl sú kvietky a motýle. Teda aspoň tej našej víly Nikolky :)

Okrem prevliekania je výborným cvikom na jemnú motoriku aj vystrihovanie. To je naša ďalšia nesmierne obľúbená aktivita. Takže ideme si strihať, strihať, strihať.... až si vyrobíme motýlikov pre naše kvietky:

 

 

 1. Tentokrát sme nepoužili žiadne predkreslené šablónky. Nakoľko sme momentálne v štádiu, keď si Nikolka chce všetko robiť úúúúplne SAMA, nakreslila si ich sama voľnou rukou.  Ale ak chcete u Vás doma, kľudne môžete dieťatku telíčko a hlavu motýlika predkresliť vy.
   
 2. Potom dieťa nechajte, aby telíčko s hlavou vystrihlo. Spevňuje a precvičuje si tým ruku aj svaly na ruke. Dieťa v predškolskom veku by malo zvládať vystrihovanie po čiare, menšie detičky nechajte kľudne strihať ako sa podarí :) Ide hlavne o ZÁBAVU a cvičenie si rúk.


   
 3. Vystrihneme si aj 2 menšie tykadlá. Opäť ich môžete najprv predkresliť. A môžu byť aj inej farby ako telo a hlava. Bude to ešte farebnejšie.
  Schválne striháme tykadlá zvlášť, aby sme robili čím viac úkonov... čím viac si tak precvičili prsty. Drobné tykadlá musia deti zvlášť vystrihnúť, potom uchopiť po jednom do rúk a následne po jednom prilepiť.
  U nás, ako som spomenula, je všetko "ja chcem sama", takže my máme jednofarebné :)
   
 4. Vystrihnuté tykadlá postupne prilepíme na hlavičku motýlika. Ak chceme druhého motýlika trocha ozvláštniť, môžeme namiesto vystrihnutých tykadiel použiť stebielka trávy, alebo iné prírodniny čo nájdeme v našom okolí.
   
 5. Aby bol motýlik pekne pestrofarebný, na papier inej farby, ako je telíčko motýľa, si nakreslíme šablónu jednej polovice krídel. Potom papier prehneme na polovicu a necháme dieťa vystrihnúť motýľovi krídla. Keď papier potom roztvorí, vzniknú mu 2 rovnaké spojené motýlie krídla.

  Aktivitu som taktiež schválne rozdelila. Motýľ sa mohol strihať v celku. Ale takto po častiach dieťa oveľa viac precvičuje svoje prsty, lepí strihá a opäť lepí. Navyše je motýľ pestrofarebný a aktivita je oveľa zábavnejšia a dieťa zabaví na oveľa dlhší čas :)
   
 6. Na stred spojnice krídel nanesie dieťa lepidlo a prilepí telíčko motýlika. Nakoniec už chýbajú motýlikovi len oči a nejaké škrášľovacie úpravy. My sme so sebou mali iba niekoľko farebných trblietavých pier a fixy. Ale ak máte, môžete si motýlika skrášliť akokoľvek. Hlavne že sa pri tom zabavíte...
   
 7.  No a už iba necháme vílu a nových kamošov motýlikov poletovať a skúmať krásne kvietky okolo nás, či u babičky v záhrade. Motýlik môže preskúmať prípadne aj tie naše edukačné kvietky zo Šikulkova :) 

Deti milujú tvorenie a ešte viac tvorenie vonku. Určite vyskúšajte!!!

No a čo máme ešte nové? Máme novú posilu v našom Šikulkovskom tíme! Volá sa Beny má 2 mesiace a je to momentálne náš najlepší pomocník. A ako by to bolo, keby si aj on nestihol precvičiť jemnú motoriku s našimi edukačnými hračkami :) :)Tak o niekoľko dní Vám prinesiem sľúbenú druhú polovicu žurnálu, plnú aktivít a zábavy na hravé letné dni so Šikulkovom.

Zatiaľ si užívajte leto, slniečko, pohodu, relax, hru a zábavu ale nezabúdajme aj na cvičenie jemnej motoriky :)

To všetko patrí k letu!

P.S. Všetky naše edukačné hračky na jemnú motoriku nájdete TU.

Vaše Šikulkovo
Zuzka, Nikolka a šteniatko Beny :)

 

Komentáre

Lisbet Fantastické! Absolútne perfektná indiánka... howgh:)

2017-07-17 12:12:101x

sikulkovo Ďakujeme krásne :)

2017-07-17 15:11:14

Prija_Atelier Jej milunke :)

2017-07-17 22:11:081x

Zvzana krásne... zaujímavé... nápadité... tvorivé.... Proste : Šikovné ŠIKULKOVO :-)

2017-07-20 07:35:241x

MirianaOli Krásny žurnálik, príjemné čítanie, nádherné fotky s pozitívnym naladením. Indiánske čelenky a stan mi pripomínajú moje detstvo, milé. Vystrihovačky, šnurovačky, prevliekačky a pod. to je veľmi dobré pre jemnú motoriku :)

2017-07-20 10:06:551x

sikulkovo Ďakujem Vám dievčatá za krásne slová, potešili! Krásny deň želám a veľa tvorivých nápadov a ešte viac radosti z tvorenia!

2017-07-20 19:11:16

ButterflyHandMade Takto si predstavujem šťastné detstvo a spokojných rodičov! Nikolka je krásna a to šťastie žiari navôkol:-)

2017-08-15 16:36:17

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
sikulkovo
sikulkovo
440 predaných ks, 179 hodnotení

© Autorské hračky s CERTIFIKÁTOM!
Vitajte v krajine ŠIKULKOVO, krajine plnej náučných drevených hračiek, s ktorými si detičky
môžu užívať hru a zábavu a popri tom rozvíjajú svoje schopnosti, učia a spoznávajú nové veci.

Hraj sa! Uč sa! Spoznávaj

Vitajte v našej krajine ŠIKULKOVO. Hračky pre Vás vyrábame s manželom a snažíme sa, aby sa deti zábavnou formou naučili nové veci a zručnosti. Spolupracujeme so špeciálnymi pedagógmi tak, aby hračky priniesli čo najviac a plnili tak funkciu edukačných pomôcok.
Všetky naše hračky majú atest na bezpečnosť udelenú príslušným orgánom a teda spĺňajú všetky potrebné normy na bezpečnosť hračiek.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Šnurovacie drevené topánočky NA DOTVORENIE - 8694619_Šnurovacie drevené topánočky NA DOTVORENIE by sikulkovo
 4 komentárov
 Páči sa 30 ľudom
6,50 €
 - Hračka Kvietok - na jemnú motoriku - 7900303_Hračka Kvietok - na jemnú motoriku by sikulkovo
 8 komentárov
 Páči sa 134 ľudom
15,50 €
 - Prevliekacia hračka koník modré sedlo - 8700150_Prevliekacia hračka koník modré sedlo by sikulkovo
 3 komentárov
 Páči sa 79 ľudom
15,50 €
 - Prevliekacia hračka koník biely II. - na jemnú motoriku - 7880154_Prevliekacia hračka koník biely II. - na jemnú motoriku by sikulkovo
 4 komentárov
 Páči sa 101 ľudom
18,- €
 - Hračka Kvietok prírodný - na jemnú motoriku - 7776377_Hračka Kvietok prírodný - na jemnú motoriku by sikulkovo
 3 komentárov
 Páči sa 98 ľudom
11,50 €
 - Kreatívna edukačná hračka koník - Na dotvorenie - 8118490_Kreatívna edukačná hračka koník - Na dotvorenie by sikulkovo
 3 komentárov
 Páči sa 60 ľudom
11,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »