Domov » Žurnál+ » Autor: Barbora Šperková

Žurnál+

Starostlivosť o koženú kabelku či tašku

Barbora Š. » Rady a info / 2019-05-22 22:21:18 /  Pridaj komentár / 2 lajky

Starostlivosť o akúkoľvek vec, ktorú si kúpime, by mala byť samozrejmosťou, či už z dôvodu dlhšej trvácnosti, alebo pre zachovanie čo najkrajšieho vzhľadu. O to zvlášť by sme sa mali viac starať o veci, ktoré sú pre nás tzv. srdcovkou, a pre ktoré máme vyhradené špeciálne miesto. Kožené kabelky a tašky si takúto starostlivosť určite zaslúžia.

Ako sa starať o koženú kabelku

Koža je prírodný materiál, ktorý neustále pracuje, nasáva vlhkosť, nečistoty, prach a mastnotu. Aby nedošlo k deformácii tvaru, o kabelku sa musíte dôkladne starať.
V dámskej kabelke ako aj pánskej taške nájdete všetko možné aj nemožné. No platí, že aj tie majú dno a netreba ich zbytočne zaťažovať váhou, pretože stratia svoj tvar a môžu sa ľahko pretrhnúť. Pri kožených kabelkách a taškách je dôležité, aby ste ich impregnovali. Pravidelná impregnácia ich chráni pred nepriaznivým počasím, proti vlhkosti, ako aj pred bežným opotrebením. Ak tašku ušpiníte, očistite ju pomocou navlhčenej handričky a utrite do sucha. Obdobnú starostlivosť venujte aj koženým peňaženkám.

Dust bag

Doslovný preklad dust bag znamená „vrecko na prach". Je to látkové vrecko, do ktorého vložíte vašu kabelku, čím je chránená nielen pred prachom. Ku kvalitným produktom vám takýto dust bag aj s logom dajú automaticky, čo je znak, že ide o luxuný tovar, ktorý je potrebné chrániť.

Skladovanie

Pred uskladnením kabelku vyčistite od nečistôt, vysušte a prevetrajte. Kabelku v dust bag uskladnite na suchom, chladnom mieste bez prístupu slnečného svetla. Ak kabelku často nevyužívate, vyplňte ju papierom kvôli zachovaniu tvaru.

Je dôležité, aby...

sa na kožené kabelky a tašky nepoužívali žiadne krémy na topánky. Je to rovnaké, ako keby ste si dali tabletku proti bolesti hlavy, keď vás bolí koleno. Na kožu určite nepoužívajte mydlo, či čistiace prášky.

Na čo si dávať pozor

- kožené kabelky a tašky sú náchylné na vysoké teploty, preto ich nenechávajte pri kúrení, či otvorenom ohni, pretože koža popraská,
- nie je vhodné kabelky vystavovať priamemu slnečnému žiareniu,
- nepoužívajte prípravky určené na ošetrenie obuvi,
- kabelku nečistite mydlom ani prípravkom na riad,
- tašku zbytočne nezaťažujte veľkou váhou,
- zipsy na kabelke premažte včelím voskom.

Snáď trošku tieto rady pomôžu :-)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
shperka
shperka
1 predaný ks

Sme mladý manželský pár, Baška a Tomáš, Maxovi rodičia, spolubývajúci našej bulteriérky Loly a nadšenci módy, ktorí majú radi pekné a kvalitné veci, ktoré na vás nevykúkajú z každej predajne alebo nestoja tisíce.

Informácie

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »