Domov » Žurnál+ » Autor: Karol Prudil

Žurnál+

Zápisník alebo album nášho života

Karol P. » Tvorba / 2016-11-10 15:13:10 /  1 komentár / 17 lajkov

remini dielňa

Každý rok vyberáme série ilustrácií pre zápisníky a diáre. Každý rok držíme v rukách jedinečné kúsky a premýšľame nad odkazom a atmosférou v ilustrácii. Premýšľame o tom, kam si zápisník beriete a kde ho používate. Zamýšľame sa, nad tým, s kým sa stretávate, keď vyberáte svoj zápisník z kabelky či ruksaku. Premýšľame aj o tom, čo vám ilustrácia hovorí a ako sa s ňou môžete stotožniť.

Pozeráme sa na naše použité a vypísané zápisníky a potreby, ktoré sa rokmi objavili pri používaní.

1. Zápisník si potrebujem uchovávať celé roky. Ja ich mám na poličke medzi knižkami a pekne očíslované. Papier je archivačný a vyššej gramáže tak môžem písať plniacim perom, tušom a fixami a spokojne obracať stranu za stranou.2. Ilustrácie na obálkach sa rokmi menia a cítim, že to, čo som si vyberala pred rokmi a to, čo si vyberám dnes je veľmi odlišné. Vyvíjam sa určitým smerom a moje zápisníky o tom tiež hovoria. Teším sa, že môžem vidieť kus seba aj touto cestou a nielen na fotkách vo Facebooku.

ilustrácie remini


3. Koľkokrát si potrebujem založiť len jednu špeciálnu stranu v zápisníku? Nie tú poslednú, ale tú, kde mám vyznačené čísla, názvy alebo zachytenú myšlienku z poslednej knižky. Takzvaná lacetka alebo záložka vlepená priamo do zápisníka sa nevytratí a moju stranu spoľahlivo farebne označí.

4. Občas mám aj papieriky dočasne vložené do zápisníka. To asi poznáte. Tak na tieto malé potvorky sú zatiaľ dva fígle - zápisník s gumičkou. Alebo ešte lepšie, zápisník s kapsičkou a gumičkou.

Kapsička, gumička, zápisnk remini

5. A čo také perá? Vytiahnem zápisník z tašky a potom hľadám ešte pero. Pero vložené do gumičky tento problém rieši za mňa. Občas ho ale lenivo zavriem do zápisníka a zagumičkujem.

Zápisovanie a zakresľovanie drobných myšlienok a poznámok neslúži len pre lenivý mozog. Naopak, podporuje našu pamäť a za roky vytvára nádherný obraz nášho života. Je to ako fotoalbum s našimi myšlienkami.

Komentáre

suhvezdia Mňam!

2016-11-10 20:44:34

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
remini
remini
465 predaných ks, 174 hodnotení

remini - slovenská značka zápisníkov a diárov.
Produkciou zápisníkov sa snažíme podporovať manuálny záznam a ľudskú pamäť.

Na obálkach zápisníkov dávame priestor ilustrátorom a grafickým dizajnérom, ale aj myšlienkam a dielam.

Máme diáre 2022
https://www.sashe.sk/remini/moje/s-gumickou

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - DIÁR 2023 A6, všetky vzory - 13879249_DIÁR 2023 A6, všetky vzory by remini
 6 komentárov
 Páči sa 124 ľudom
21 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte