Domov » Žurnál+ » Autor: Denisa Straková

Žurnál+

Neboj sa byť odlišný

Denisa S. » Nové výrobky / 2022-11-22 09:38:13 /  2 komentáre / 10 lajkov

Neboj sa byť odlišný, všetci ostatní už aj tak sú.

Asi ste už videli motív BUĎ ORIGINÁLNY s menšou skupinkou zvierat, vecí alebo ľudí, kde všetky až na jedno vyčnievajúce indivíduum sú rovnaké. Páči sa mi myšlienka vybočenia z davu a autenticity, niekedy je to aj lepšie, napr. ak nepiješ toľko, ako kámoši. Moja mama a starí rodičia nepili skoro vôbec (a to bývali na dedine na Východe :D), ja zatiaľ tiež pokračujem v ich šľapajách.

Je to aj o názoroch, hodnotách, záujmoch alebo aj o chybách či slabých stránkach.


Kedysi som uvažovala: Som normálna? Správala by si sa tak spolužiačka Táňa? Prišla mi to divná predstava a to mi vyvolávalo pocit, že som iná. Potom som si ale predstavila spolužiačku Sašu správajúc sa ako Táňa a tiež mi to prišlo divné.

Som odlišná, všetci sme. Viac, než sa zdá. Aj skryto. Porovnávala som sa skôr v emočných reakciách a správaní doma. Nezistíš presne, kto čo prežíva a aký je v súkromí. U blízkych ľudí som zistila, že tiež majú svoje špecifiká, ktoré by som do nich na 1. pohľad nepovedala. Povrchne sme si možno podobní, ale ak zájdeš do hĺbky, zistíš, že sa od seba líšime viac, než sa zdá. Tak načo si vyčítať autenticitu?Príde mi povzbudivejšie a presnejšie zobrazenie odlišného individua v skupine, v ktorej sú si všetci navzájom odlišní, preto som aj zvolila tento motív posteru. Možno v niektorých veciach si naozaj jediný odlišný, ale ako komplex nevyčnievaš, lebo charakteristík a aspektov osobnosti je toľko, že ani identické dvojčatá nie sú rovnaké.P.S. Mama mi vravela, že ako mladá poznala mnohých, ktorí sa pretvarovali, aby zapadli, ale keď sa s nimi zblížila, zdôverili sa jej, že sa im to nepáčilo, len nechceli vyčnievať, tak aj riskovali (napr. žena šla v strede noci sama odľahlou uličkou), čo mi príde ako zbytočný hazard. Ale zas je aj na nás ako spoločnosti, aby sme boli tolerantnejší, obzvlášť, ak je možno odlišný názor lepší a bezpečnejší, než ten mainstream. 

Komentáre

SalixAlba Suhlas, pekne napisane:). Ludia s odlisnym nazorom su vzacni a mozu nas naucit viac, ako ta zvysna vacsina... Ak im to dovolime:)

2022-11-22 09:53:361x

relevator Vďaka. Áno, aj o vzájomnom obohatení to je. :)

2022-11-22 15:30:55

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

relevator
relevator
501 predaných ks, 147 hodnotení

FIMO výrobky, pohľadnice, grafika, školské pomôcky, komponenty atď...

Aj keď vecička oficiálne v ponuke na zákazku nie je, keď mi napíšete, tak vám kľudne vyrobím výrobok podľa želania, všetko je to o dohode.

Mnoho produktov je originál, preto sa fotografia nemusí v malých detailoch zhodovať so skutočnosťou.

Malé výrobky (väčšinou z FIMA) nie sú vhodné pre deti do troch rokov z dôvodu nebezpečenstva udusenia.

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Neboj sa byť odlišný - poster - 15129860_Neboj sa byť odlišný - poster by relevator
 Páči sa 13 ľudom
10 €

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »