Domov » Žurnál+ » Autor: Adriana Ž.

Žurnál+

Ako správne cez internet vybrať tričko?

Adriana Ž. » Rady a info / 2011-09-14 13:45:50 /  8 komentárov / 34 lajkov

Ako si cez internet správne vybrať? Veď poznáte to – tričko sa mi na stránke preveľmi páči, ale  čo ak si ho kúpim a príde mi primalé-priveľké-prikrátke-pridlhé... ??

Čo si stačí všímať?

1/ Popis každého trička by mal obsahovať ČÍSELNÉ ROZMERY. Zabudnite na označenie S,M.L,XL atď. Je len orientačné – každé S je iné a žiadne XL nebude rovnaké na tričkách od rôznych výrobcov.
Preto ak tam nie sú uvedené číselné rozmery – nekupujte alebo si ich pýtajte. Najdôležitejšie rozmery sú:

  • *šírka cez prsia 
  • *dĺžka trička

2/ Rozmery sú vždy rozmermi ROZLOŽENÉHO TRIČKA! Preto ak si premeriate cez prsia OBLEČENÉ tričko, „normálnu“ veľkosť nedostanete. Nezabudnite, že tričko sa po oblečení väčšinou trochu na tele natiahne. Trošku, nie veľa - to by tiež nebolo dobré...  .)
Najideálnejšie je rozložiť si pred seba (na gauč, na posteľ,...)svoje, najlepšie kus novšie tričko a premerať ho – ak sú rozmery aspoň približne rovnaké ako to vyhliadnuté, malo by Vám aj to nové „sadnúť.“
Povšímajte si doma svoje tričká – o koľko zmenia veľkosť keď ich oblečiete? Samozrejme kvalitné tričká sa neroztiahnu o 10 cm....ale trošku tričko vždy „popustí“ a to je dobre :-)

3/ Všímajte si STRIH - sú strihy, ktoré sú voľnejšie, napr. v páse stiahnuté, tie majú práveže vytvárať efekt miernej „voľnosti“ cez prsia, tie sa naťahovať veľmi nebudú. A tie vytvárajú aj efekt „voľnosti“ na páse, čo je nesmierne super, keď by tam mala trčať nejaká tá pneumatička = už ju vidno nebude - ja mám takéto najradšej :)
A potom sú strihy, kde je tričko prakticky rovné, môže byť "na telo", alebo kus voľnejšie - ako kto rád nosí...

4/POZOR: Každý výrobca tričiek má prípustnú odchýlku od danej veľkosti +-5%. Stáva sa to málokedy, ale stať sa to môže. Takže ak budete mať uvedené, že šírka cez prsia veľkosti M je 42 cm a Vám príde tričko, ktoré má 43 cm, neukameňujte hneď predajcu – je to skutočne tolerovateľná hranica....
Ak by to bolo pre Vás neprijateľné – iste Vám predajca tričko vymení.

5/ Všimnite si bližší popis trička. Ak predajca napíše, že veľkosti, príp. strih sú „štedrejšie“, vyberajte radšej menšie číslo. Verte, že výrobca má takéto veci „v oku“. Preto ak sa v takýchto prípadoch rozhodujete medzi 2 veľkosťami – voľte radšej menšie.
Jedine ak by ste boli viac druhu „hippies“, čo tiež nie je na škodu :-)

6/ Chcete tričko niekomu darovať? Nie je problém v nestráženej chvíli dostať sa k jeho odloženému tričku a zmerať aspoň šírku cez prsia. Je to najdôležitejší rozmer. Neviete sa dostať k jeho tričku? Ja som raz zmerala šírku, ktorú zakrýva dotyčný chrbátom na našej sedačke. Veľkosť som už potom vedela aspoň približne. A tričko sadlo ako uliate :-))

7/ PÝTAJTE SA! Píšte predajcovi, dotazujte sa na čokoľvek - vecička je pre Vás, nebojte sa spýtať čo Vás ohľadom výrobku ešte zaujíma - napríklad ak potrebujete ešte vedieť hĺbku výstrihu alebo ho chcete v inej farbe (či už tričko alebo motív). Predajca je tu len pre Vás a iste Vám ochotne vyjde v ústrety.

8/ Ak Vám napriek správnym rozmerom tričko po oblečení predsa len "nesadne" , nezabudnite, že každý tovar zakúpený na internete môžete do 7 pracovných dní vrátiť. Samozrejme to neznamená, že tričko si týždeň ponosím a potom ho vrátim – takto to nefunguje ;-) Tovar musí byť čistý, nenosený.
Kým ho vrátite a budete zbytočne míňať na poštovné, pouvažujte - väčšinou sa nájde v okolí nejaká kamarátka, maminka, kolegyňa, kamarát či známy, ktorému padne ako uliate :-) A aký originálny darček máte! :-)

V každom prípade VŽDY máte na vrátenie veci nárok – žiadajte vrátenie peniažkov, prípadne výmenu tovaru – záleží na dohode s predajcom.

9/ Nebojte sa nakupovať!! Tešte sa z nového, originálneho kúsku, ktorý obohatí Váš šatník, veď nákup cez internet je už tak bežná vec....... :)

Komentáre

qwetinka pekný žurnál konečne viem ako je to s tričkami

2011-09-14 13:50:56

uKvetinky na tomto som sa uz sekla, stoji mi doma jedno tricko, z ktoreho mi trci brusko, ktore sice nie velke, ale ukazovat ho uz v mojom veku nechcem:(((((

super zurnalik:))))

2011-09-14 13:53:41

qwetinka Kveti tak totok ti neverim MINULE SOM VIDELA JEDNU MAŘENU mala asi 120 kil a hole brucho...že by si mi ho pustila?:)))))))))

2011-09-14 13:56:19

gabikab11 super žurnálik .....ja som sa dopredu opýtala radšej na rozmer...ak som niečo kupovala...možno som sa zdala mierne paranoidná, ale nechcela som mať doma nič ani veľké - ani malé...a kupovala som takto aj darčeky

A Qweti...tie Mařeny...to majú najradšej tie holé brušiská.....☺☺☺

2011-09-14 20:05:08

rasinn dievčence, ďakujem, som rada, že som sa už konečne dostala k napísaniu tohto...už som dlhšie plánovala :-)

a gabi, neboj, určite nie si paranoidná - veď Ty kupuješ, tak len sa pýtaj a pýtaj - tak to má byť! :))

2011-09-14 20:07:35

JozefZajac tak vase zurnali su tak isto nadherne paci sa mi Vasa technika alebo still ma to vela do seba

velmi velmi zaujimave :)

2012-10-24 11:34:10

OnlyOneOriginal Veru:))) Odmerať je istejšie:))) Fajne si to napísala.

2013-07-16 21:31:14

FijA dobrý žurnálik:)

2014-01-17 14:30:51

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
rasinn
rasinn
368 predaných ks, 197 hodnotení

Veľmi rada som pre vás všetkých tvorila a vdychovala veciam "iný" život - žiaľ, môj chrbátik povedal navždy dosť a musela som sa toho vzdať. Preto tá prázdna galéria. Všetkým mojim zákazníkom želám veľmi veľa zdravia a životných úspechov.
Vaša Rasi

POZOR Ukončený predaj, galéria je uzatvorená zo zdravotných dôvodov. Ďakujem za pochopenie.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - maky a la rasinn - 752829maky a la rasinn by rasinn
 71 komentárov
 Páči sa 203 ľudom
20,- €
 - spútané...  - 1273411spútané... by rasinn
 32 komentárov
 Páči sa 54 ľudom
18,- €
 - zásielka pre autíčkára !! VÝPREDAJ !! - 1112276zásielka pre autíčkára !! VÝPREDAJ !! by rasinn
 21 komentárov
 Páči sa 50 ľudom
13,- €
 - farebno(sť)  - 1122408farebno(sť) by rasinn
 31 komentárov
 Páči sa 54 ľudom
17,- €
 - no name II.  - 1143388no name II. by rasinn
 34 komentárov
 Páči sa 78 ľudom
18,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »