Domov » Žurnál+ » Autor: petra dolezova

Žurnál+

Skoro jarné upratovanie

petra d. » Tvorba / 2019-02-11 11:53:14 /  Pridaj komentár / 11 lajkov

Dobre to poznáte, blížiaca sa jar. Čistenie príbytkov, vypratávanie garáži, triedenie odpadu... Ku mne toto obdobie prišlo trošku skôr a nečakane.

Keď stratíte najbližšieho človeka, jedného z rodičov, nastane situácia, keď vám zostanú všetky jeho veci. Keď má tento človek ešte k tomu nejaké špecifické povolanie, tak polovicu vecí ani len netušíte na čo slúžia. Vtedy si človek uvedomí, že do hrobu si nevezme so sebou nič...

Na čo bolo dobré to hromadenie vecí typu "toto sa mi na niečo zíde", "toto ešte nevyhodím, odložím si to na neskôr"?  Uvedomíte sa aký je život pominuteľný, že jeden deň ste tu a na druhý "to" neskôr nemusí prísť. Máte pocit, že si musíte spraviť poriadok aj u seba doma, nekompromisne vychadzujete a triedite veci, čo ste nahromadili za život... 

Napokon som pri triedení natrafila na fotografie, ktoré boli po tie roky založené v mojich portfóliach, vytlačené na prezentácie do školy, či len tak vytlačené na skúšku. Čo s nimi? Späť do políc na "to nabudúce", späť ich založiť do zakladačov, ktoré bude niekto po mne triediť a nebude vedieť čo s nimi?    

     IMG_7916.JPG

 

Ja ako zvedavé dieťa, nazerám do kúpelne cez malú škáru, kde vidím svietiť červené svetlo a nechápem tej záhadnej alchýmii. Namiesto schnúcich šiat vidím zavesené na šnúrach mokré fotografie  Moja zvedavosť bola taká veľká, že nakoniec som fotografiu študovala.

 

IMG_7918.JPG

 

Fotografie pochádzajú z mojich experimentálnych časov, z obdobia školy aj z mojej nedávnej autorskej tvorby. Niektoré boli ocenené a niektoré neboli ešte vôbec videné.

               IMG_7839.jpeg                IMG_7843.jpeg

 

Týmto vzdávam aj hold jemu, lebo on je ten po kom som zdedila tú schopnosť,        schopnosť pozerať sa cez objektív a tvoriť obrázky, ktoré s vami môžem zdieľať.

IMG_4104.jpg

 

Ďakujem za zastavenie a prajem aj vám príjemné triedenie vecí aj myšlienok...

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »