Domov » Žurnál+ » Autor: kvetka vanerkova

Žurnál+

Taká je doba...

kvetka v. » Osobné Blogy / 2019-10-10 07:18:27 /  5 komentárov / 5 lajkov

Žijeme rýchlo. Taká je doba. Počujem zo všetkých strán. Vždy bola nejaká doba. Ženy rodili na poli, a nikto sa nedivím, taká bola doba. Dnes ženy rodia na špičkových / platených/ gyndách, alebo doma s dulami. Stále si predstavujem, že ich rodí to voňavé, mámivé ovocie, s jemnými zamatovými chĺpkami a keď do neho zakusnete, tvrdosť a kyslosť vám stiahne tvár do znetvorenej grimasy neporierateľného hnusu.Som odbehla k dule schválne, a tým opisom premostujem k literatúre.Vraj je... podľa nietorých kritikov kniha od niekdajšieho blogera odpad. Vraj nie je nad krásnu literatúru, kde je dula opísaná na troch stranách, a len to je tá pravá literatúra. Doba sa mení, ani moja babka neskákala pred domom gumu s kľúčikom na krku, lebo rodičia boli v práci. Ani moja mama nemá vytetovaného Battmana cez celý chrbát. Ja nemám pery, prsia, zadok napumpované silikónom. Ja len píšem ako túto dobu cítim. Píšem úderne, skoro bez prídavných mien, skôr hyperbolizujem, tak dobu vidím ja. Keď napíšem dlhší blog, málokto ho číta do konca. Taká je doba. Moje písanie je výpoveď o nej tu a teraz. Možno ďalšia generácia bude písať v jednotkách a nulách a moja generácia bude spomínať sediac v parku a venčiac seba, aká to bola krásna doba keď blogerky normálne písali.

Komentáre

ivyn taká je doba... Knižky sa pred vytlačením editovali a jazykovo (gramaticky) korigovali. Aj taká bola doba.. Dnes si myslíme, že nám niečo ujde, keby sme venovali jednej činnosti sústredenú pozornosť a dostatok času. Našťastie sashe je aj o tom, že čas a sústredená pozornosť určite nechýba väčšine šikovných tvorcov a preto to tu mám rada...

2019-10-10 07:38:141x

JanaYarn Clovek sa nikdy nazavdaci vsetkym. Staci, ked sa zavdaci tym, na ktorych mu zalezi.

Aj o mne (a nielen o mne) sa vyjadril manzel majitelky Sashe, ze: "Nemám rád, keď je značka obmedzená technikou, ktorú používa. Napríklad keď niekto háčkuje, ale háčkuje ako moja babka." Strasne ma urazil. Napriek tomu som zo Sashe neodisla.

Takze nedajte sa obmedzit a nadalej piste technikou, ktoru pouzivate. Kazdy den, ked si od Vas nieco precitam, ma pre mna viac slnka.

2019-10-10 08:13:447x

PohladnicePreRadost pripájam sa, aj ja si vždy a veľmi rada prečítam Vaše články ... hoc len úryvky ... sú na zamyslenie, nastavia zrkadlo, ale aj vyčaria úsmev ... úsmev v tej dnešnej dobe ozaj potrebujeme :) ... držím palce, píšte a píšte a píšte ... tak ako doteraz ... :)

2019-10-10 12:35:421x

qwetinka Ďakujem, žienky

2019-10-10 13:18:26

ivyn JanaYarn háčkujete nádherne. Ak háčkujete ako Vaša babka, podľa mňa to pokojne berte ako pochvalu. Qwetinke sa ospravedlňujem. Jej úderný a stručný štýl aj témy sú fajn. Čítanie je to milé. Len sa mi zdalo, že aj v dnešnej, "takej" dobe, je dobré si po sebe ešte raz prečítať text pred uverejnením, neponáhľať sa až tak veľmi, aby v texte zostali preklepnuté písmenká, prípadne mobilom pozmenené slová, to je všetko.

2019-10-11 14:09:12

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
qwetinka
qwetinka
1279 predaných ks, 1086 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

som obyčajne-neobyčajná žena, zabávam sa a občas zarábam na ručných prácach rôzneho druhu, a napokon o tom napíšem knihu, nech sa páči ku mne na návštevu

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Zuby na kari - 10922744_Zuby na kari by qwetinka
 Páči sa 11 ľudom
9,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »