Domov » Žurnál+ » Autor: kvetka vanerkova

Žurnál+

Bola raz jedna...

kvetka v. » Osobné Blogy / 2019-02-11 19:23:39 /  2 komentáre / 31 lajkov

Toto je stále platné............Bola raz jedna žena. Žila klasicky ako väčšina z nás. Ráno vstávala, v nočnej košeli si postavila vodu na kávu, šúchajúc si bosú nohu o lýtko druhej a premýšľajúc, či sa jej ešte chce. Či sa jej chce navliecť si úradnícky ksicht na mejkap a ísť do práce z ktorej sa jej trasú kolená. Nie zo vzrušenia, tá práca ju nenapĺňala, ba aj oberala o posledné zvyšky radosti a svitu v očiach. Poobede prišla domov navliekla si zásteru, otvorila kuchársku kn...ihu z roku 1937 oddelenie ,,zákusky,, a žiara jej očí bola tak silná, že konkurovala zapnutej rúre. Pomúčené ruky si zamyslene utierala o tvár, ktorá sa usmievala. Láskala cesto ako dieťa a vypracované ho dávala odpočinúť do bieleho vajlingu. Uvarila si kávu a bola šťastná.
Po siedmych rokoch sa rozhodla, jedno ráno si nenatiahla úradnícky ksicht, vzala papier, pero a oslobodila svoju dušu, jedným slovom ,,VÝPOVEĎ,,.
Duša vyletela do kozmu ako Gagarin a tá žena je už dnes šťastná.
Tá žena je moja sestra, rozhodla sa ísť za svojim snom, a ja ju obdivujem a držím jej aj palce na nohách. Pretože si uvedomila, že žije len raz, a že chce robiť to, čo ju baví.
A to je asi to, čo dnešným ľuďom chýba, mať sladký život aj keď nechcete byť zrovna cukrárom

Komentáre

tanilie Krásny príbeh! Držím palce ❤

2019-02-11 20:16:00

Blubery Držím palce a prosím si pekne ten chutný krémeš ;-))))

2019-02-12 16:06:16

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
qwetinka
qwetinka
1256 predaných ks, 1068 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

som obyčajne-neobyčajná žena, zabávam sa a občas zarábam na ručných prácach rôzneho druhu, a napokon o tom napíšem knihu, nech sa páči ku mne na návštevu

Moje kategórie

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »