Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Stražovanová

Žurnál+

Žihľava na vlasy? Skúste!

Marianna S. » Návody / 2021-08-09 13:00:01 /  5 komentárov / 13 lajkov

Tie najlepšie prísady vždy nájdete vonku, v záhradke, na lúke - jednoducho v prírode. Nie nadarmo sa hovorí, že príroda je najlepšia lekáreň.

Vyberte sa dnes na prechádzku kamkoľvek do prírody! Strávte kvalitný čas so svojou rodinou, deťmi, prípadne s kamoškou, so psíkom, alebo pokojne aj sami so sebou! Som si istá, že pri tej prechádzke narazíte na žihľavu. Predstavovať osobitne ju asi nemusím. Veď kto by ju nepoznal:)  Vezmite si z nej domov pár byliek a poďme si spolu pripraviť niečo pre naše vlasy!

Žihľava je bylinka s mnohými účinkami - ja sa dnes zameriam vyslovene na jej vplyv na vlasy a vlasovú pokožku.  Posilňuje vlasy, zmierňuje vypadávanie vlasov, pomôže Vám s lupinami aj podráždenou pokožkou hlavy. Okrem toho dokáže žihľavová kúra prinavrátiť lesk matným vlasom a celkovo vlasy akoby ožijú.  Starý známy odvar zo žihľavy na oplachovanie asi poznáte. Dnes si však pripravíme žihľavový ocot pre intenzívnejšiu kúru. A to všetko s minimom ingrediencií aj námahy. Skúsite? 

Žihľavový ocot

Žihľava v kombinácii s jablčným octom stimuluje vlasové folikuly - teda pomáha rastu vlasov. Okrem toho upravuje PH na pokožke hlavy a zabezpečí lesklé vlasy. Podľa starých babských receptov príprava nie je nijak zložitá, receptov je viac, ja využívam tento, pretože verím, že keď sa lístky nezahrievajú / nevaria, ale lúhujú dlhší čas, má výsledný produkt kvalitnejšie účinky.

Potrebujeme:

- natrhané lístky žihľavy - použijeme len čisté, nepoškodené lístky - robíme to predsa pre seba :)

- jablčný ocot - ja som použila doma vyrobený, ale samozrejme je možné ho aj kúpiť

- sklenený pohár - ideálne s korkovým uzáverom

Žihľavové lístky nakrájame na malé kúsky a vložíme do skleneného pohára - cca do polovice pohára budú listy

Následne zalejeme po vrch čistým jablčným octom.

Uzavrieme, pretrepeme a necháme lúhovať cca dva týždne, občasne premiešame, aby sa ocot so žihľavou premiešal. Potom výluh scedíme a skladujeme na suchom, tmavom mieste.

A samozrejme používame :)  - po umytí vlasov vmasírujeme ocot na pokožku hlavy, prejdeme celú dĺžku vlasov a následne opláchneme. 

A aký je Váš domáci recept zo žihľavy? Podeľte sa s nami v komentároch :)

-Majka-

Komentáre

Momino supeeer

2021-08-04 13:01:341x

PenazenkaLeather Recept nepoznám, tento je ale zaujímavý, skvelé.

2021-08-04 13:35:561x

prana Ďakujem :)

2021-08-05 08:39:07

bonda U nas sa žihlava luhovala v palenke, a mama mi to potom vtierala ku korienkom vlasov. No a vyluhovanu vo vode,tak tou polievam paradajky

2021-08-09 22:58:201x

prana @bonda tie paradajky nepoznám - to je kvôli lepšiemu rastu?

2021-08-10 09:52:04

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
prana
prana
6 predaných ks, 2 hodnotenia

Vitajte v mojom malom kráľovstve. Milujem vyrábať užitočné "bio,eko, raw" peknosti. V prírode nachádzam obrovské bohatstvo pre seba a svoju tvorbu. A rada sa s Vami podelím. Majka

Faktúry k objednávkam posielam elektronicky. V prípade, že potrebujete vytlačenú faktúru, napíšte mi to prosím do poznámky k objednávke.
Marianna

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »