Domov » Žurnál+ » Autor: Dominik Mellen

Žurnál+

O našich a vašich hviezdach

Dominik M. » Tvorba / 2019-11-05 17:06:00 /  5 komentárov / 18 lajkov

 

Hviezdy žiaria v pomello obchode už nejaký ten čas, rozhodli sme sa však predstaviť vám ich trochu bližšie. Stovky vašich príbehov sme zhviezdnili a záujem o plagátiky stále pribúda. Za príbehmi stoja narodenia ratolestí, svadobné dni, narodeninové oslavy, zásnubné prekvapenia, či iné nevšedné okamihy z tých najrôznejších kútov sveta. Sme veľmi radi, keď vám stenu zdobia obrazy pripravené iba pre vás, ktoré len tak v bežnom obchode nekúpite. Je jedno, či ste romantik, alebo hotový astronóm – naše hviezdy sú pre každého!

 

 

V prvej časti série žurnálov zodpovieme najčastejšie otázky, ktoré nám pri príprave plagátov hviezd kladiete.

Čo znázorňujú plagáty s hviezdami?

Jedná sa o originálny darček, v ktorom vyobrazíme oblohu s rozmiestnením hviezd, súhvezdí a planét z konkrétneho miesta, dátumu a času. Tieto údaje nám o svojej udalosti poskytnete vy a keď k tomu pridáte milý text pre obdarovaného, potešíte ho a dojmete zároveň. Oslava okrúhlych narodenín, privítanie nového prírastku v rodine, či prekvapenie k blížiacim sa Vianociam – je to len a len na vás!

Je možné pripraviť plagát oblohy s dátumom z budúcnosti?

Samozrejme! Podobne ako sa striedajú ročné obdobia, tak aj viditeľnosť hviezd a iných vesmírnych objektov zo Zeme sa opakuje v pravidelných časových intervaloch. Keďže podklady k tvorbe čerpáme zo zdrojov, ktoré vychádzajú z vedeckých a matematických výpočtov, vieme generovať presné zobrazenie oblohy. Pripravíme tak pre vás plagát oblohy ako z minulosti, tak aj z budúcnosti.

Najčastejšie túto otázku dostávame v súvislosti s blížiacou sa svadbou vašich známych, ktorých chcete obdarovať. Rozmiestnenie hviezd v deň ich svadby s presným časom ich vytúženého ÁNO je perfektným darom.

 

zdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a8/Starscape%40TonyGroveLake.jpg

 

Je možné vytvoriť hviezdnu oblohu napríklad z 13:00 hod., keď hviezdy vlastne vôbec nie je vidieť?

Napriek pohybom Zeme a všetkým atmosférickým vplyvom sú vždy vesmírne objekty na oblohe. Je tak jedno, či je zamračená noc alebo jasný deň. Hviezdy sú na oblohe stále a tak vieme pripraviť ich rozmiestnenie aj vo chvíli, keď nás na obed oslepuje najjasnejšia z nich – Slnko. V takomto prípade ho dobre viditeľné nájdete aj na plagáte oblohy od nás.

Je potrebné uviesť pre tvorbu plagátu aj presný čas udalosti?

Nie je to nevyhnutné, avšak ak chcete mať čo najpresnejšie zobrazenie, je dobré uviesť aj presný čas. Keďže oblohu pre Vás vieme pripraviť na minútu presne, každý deň je z konkrétneho miesta až 1440 možností jej zobrazenia. Presný čas obradu svadby, či narodenia potomka je ľahké určiť na minútu presne. Niektoré udalosti sú však iba približné. Asi ste na prvom rande nepozerali na hodinky a nezapisovali si čas stretnutia. Preto nám stačí napísať, v ktorej časti dňa to bolo a my podľa toho oblohu vyhotovíme.

Ako príklad slúži nasledujúci obrázok, kde sú naše hviezdy v pohybe. Zobrazenie oblohy nad Banskou Bystricou dňa 25. októbra 2018 počas piatich hodín – konkrétne od 7:20 do 12:20. Tak teraz už zaiste rozumiete, prečo je dôležitá každá minúta!

 

Čo ak neuvediem presný čas?

Pokiaľ neuvediete presný čas udalosti lebo ho jednoducho neviete, alebo na ňom vôbec nezáleží, oblohu vytvoríme z polnoci, teda z prvej minúty Vami zvoleného dňa. To je podľa nás najreprezentatívnejšia minúta celého dňa – minúta, kedy celý deň začal.

Svetové strany ‚východ‘ a ‚západ‘ sú na mape hviezd naopak. Prečo je tomu tak?

Jedna z častých otázok, najmä u našej ‚dobrodružnej‘ oblohy, kde sú svetové strany uvedené priamo na plagáte. Nejedná sa však o chybu. Na mapách krajín, svetadielov či štátov sme zvyknutí, že východ je napravo a západ naľavo – takúto mapu držíme pred sebou. Mapu hviezdnej oblohy je však potrebné zdvihnúť nad hlavu. Vtedy sú svetové strany otočené správne.

Je možné vidieť ukážku plagátu pred odoslaním na adresu?

Istota je istota! Ku každému plagátu oblohy pristupujeme individuálne. Každý z vás si na ňom želá niečo iné, preto plagát vždy ešte pred fyzickým odoslaním na adresu posielame ako ukážku prostredníctvom SAShE pošty na odsúhlasenie. Tento proces slúži na kontrolu údajov na plagáte, kontrolu rozmiestnenia textu. Zároveň máte možnosť vidieť presnú podobu toho, čo vám príde domov ako balíček. 

 

zdroj: https://www.flickr.com/photos/yellowstonenps/14582291897

 

Veľa dotazov smerujete práve k oblohe samotnej. Ako jej správne porozumieť? Ako sa v nej orientovať? Čo je vlastne na nej vyobrazené? Preto sa v budúcej epizóde žurnálu budeme venovať práve týmto otázkam. V prípade ďalších nás neváhajte kontaktovať alebo napíšte komentár.

Keďže naše hviezdy sú predovšetkým o vás a o vašich blízkych, dovolíme si na záver pripojiť náš obľúbený citát:

 

 

Váš tím pomello :)

Komentáre

sandrika aké dobré čítanie :)) .... perfektný nápad !!

2019-10-31 13:48:08

H.O.P.E Krasa...velmi dobry napad!

2019-11-05 20:35:09

pomello ďakujeme ;-)

2019-11-05 22:48:46

Sisushka Skvelý nápad a prevedenie...toto si ukladám k možnostiam originálnych darčekov k svadbe či krstinám ❤️ želám veľa spokojných zákazníkov a hviezdičiek ;)

2019-11-06 09:15:58

hrudkova Krásne. Kamošku potešil plagátik ako orginálny svadobný dar! :)

2021-02-08 14:31:36

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Nočná obloha, 3v1, čierna - 9247065_Nočná obloha, 3v1, čierna by pomello
 Páči sa 30 ľudom
31,- €
 - Nočná obloha, dobrodružná, modrá - 9247717_Nočná obloha, dobrodružná, modrá by pomello
 Páči sa 19 ľudom
21,- €
 - Nočná obloha, minimalistická, modrá - 9247734_Nočná obloha, minimalistická, modrá by pomello
 Páči sa 54 ľudom
21,- €
 - SRDCE, nočná obloha, bordová - 10990110_SRDCE, nočná obloha, bordová by pomello
 Páči sa 19 ľudom
21,- €
 - SRDCIA, nočná obloha 3v1, moderná čierna - 10995978_SRDCIA, nočná obloha 3v1, moderná čierna by pomello
 Páči sa 13 ľudom
31,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »