Domov » Žurnál+ » Autor: Patricia Drobna

Žurnál+

Tak a je to za nami...

Patricia D. » Osobné Blogy / 2012-05-27 10:50:48 /  1 komentár / 2 lajky / 455x zobrazený

...a bola to jedna z najnezabudnuteľnejších akcií v mojom živote. A o čom inom by som mohla hovoriť, ak nie o TedxBratislava 2012. 

Keď som vo foyer Heineken Tower dostala do ruky program a zistila, že bloky programu majú každý 2 hodiny, zdalo sa mi to pomerne dosť (v škole mam problém obsedieť 45 minút), no bola som prekvapená. 2 hodiny mi v spoločnosti skvelých rečníkov a videozáznamov ubehli ako nič. 

A čo ma zaujalo? Nový a hlavne výborný model vzdelávania, ktorý nám predstavil Gever Tulley(keby môžem zopakujem si základku u nich v Californii). Standing ovation sme v sále prežili po emotívnom a krásnom talk-u Petra Káčera, ktorý nám otvoril oči (a hlavne srdcia) ohľadne našich predsudkov voči postihnutým ľuďom. Spolu s Jurajom Kapišom sme sa dozvedeli, že sa človek dokáže na jeden nádych potopiť do hĺbky 100m (ťažko uveriteľné, ja viem:). Pán Jader Tolja nám ukázal fakt, ako nám topánky deformujú nôžky(ktorý som si pravdupovediac nikdy neuvedomila a prípadne odreniny a otlaky som brala ako nutné zlo). 

Myslím, že každý sme si už párkrát vyskúšali zahrať na pohári, ale to, čo dokázalo Glass duo na sklenej harfe, bolo ako z iného sveta. Kedysi sa vraj verilo, že zvuk sklenej harfy lieči, vôbec by som sa nečudovala, keby to je pravda. Presne na moju nôtu mi zahral Jaro Dodok, 16-ročný redaktor portálu student24. Rozprával o nás, mladých, ktorí máme záujem pracovať a pomôcť a ktorí bývame často odmietaní a odháňaní na základe predsudkov spojených s vekom. Prvé intenzívne zarosenie očí prišlo pri nádhernom talk-u Illah van Oijen, ktorá sa rozhodla žiť na Slovensku aj napriek dobrým podmienkam vo svojej domovine a ktorej Bratislava(a nielen Bratislava) vďačí za Dobrý trh. To ako nás môže zmiasť náš vlastný mozog nám ukázal duchovný otec Star Treku a MacGyvera Leonard Mlodinow a stálo to za to. Stačí nám prevrátiť dva nepodobné obrázky hore nohami a zrazu sa nám zdajú identické (treba si pozrieť video s talku). 

Ja som sa osobne najviac tešila na odľahčenie a zábavu, ktorú som si sľubovala od vystúpenia Sama Trnku. A dočkala som sa. Počas 12 minútového rozprávania  sa celá sála usmievala, chichotala alebo vybuchovala do smiechu. 

Rečníkov bolo samozrejme viac, ale to už nechám na vás, aby ste si ich dobrovoľne a s očakávaním našli na stránke tedxbratislava.sk. 

Nakoniec ďakovačka. Chcem poďakovať organizátorom, za skvelý deň, počas ktorého sme počuli inšpiratívne myšlienky v tom najkomfortnejšom prostredí, aké si viem predstaviť. Taktiež jedlo bolo famózne. Následne chcem poďakovať firme Mindshare, ktorá mi umožnila toto dobrodružstvo zažiť. A nakoniec všetkým účasníkom Tedx, ktorí sa ochotne zapájali do debát počas prestávok a ktorí celkovo dali akcii ten správny punc. 

Komentáre

L_L_S jaj, škoda, tento mi ušiel, ale už sa teším nabudúce, to sa mi snáď podarí :) takže ja ďakujem za krátky nákuk:)

2012-05-27 14:28:02

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte