Domov » Žurnál+ » Autor: Angelika Ľalíková

Žurnál+

Pekáč pre gazdinú vegetariánku :) Možno dobrý tip pre výrobcov pekáčov

Angelika Ľ. » Osobné Blogy / 2020-10-22 14:29:30 /  2 komentáre / 10 lajkov

Milí Sashe priatelia,

keďže mäsko nekonzumujem - ale ďalší štyria z mojej rodiny áno - takmer vždy potrebujem uvariť aspoň dva druhy obedov. Pre manžela a deti niečo mäskové a pre seba niečo zeleninkové. Často sa stáva, že keď robím niečo zapekané, napríklad zemiaky alebo cestoviny, na jednu polovicu pekáča pridám aj klobásu alebo slaninu a na druhú časť nepridám (tá je moja!).  :)  A keď klobáska pekne pustí šťavu, stečie aj na "moju polku" a to mi už trocha vadí. Môžem, samozrejme, použiť aj dva pekáče, ale potom je zas viac riadu... :)

Preto som už dávnejšie hľadala nejakú zapekaciu misu alebo pekáč, ktorý by mal na spodku jednu prepážku - napríklad v tretine alebo štvrtine. Ani by nemusela byť príliš vysoká.

Žiaľ som zatiaľ na webe nič také nenašla. A keďže je tu veľa šikovných remeselníkov, pomyslela som si, že možno dám touto cestou niekomu aspoň dobrý tip. Možno stačí len zmeniť trocha formu, alebo misu inak vytvarovať. Už sa nájde pár rodín, kde majú aspoň jedného vegetariána. Alebo niekde decká hundrú, že na ich polku preskočila brokolica.  :)

Želám pekný deň!

Angelika

Komentáre

PohladnicePreRadost ... :) ... práve pred dvomi dňami som takéto niečo videla v TV reklamnej prestávke : https://www.mediashop.sk/produkt/livington-black-twin-pan/726/4 ... rúčka sa dá odopnúť ... pripomína mi to , ako som v jednom jedálnom lístku videla jedlo označené , že pre vegetariánov : nejaké pirohy plnené zeleninkou a posypané opečenou slaninkou :)))

2020-10-22 16:22:381x

ovin Vďaka za tip ;)

2020-10-22 16:24:03

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »